Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne rettegjen...

Mit tegyek, hogy ne rettegjen a liftektől?

Figyelt kérdés
4 éves a kislányom és kb. 4-5 hónapja retteg a liftektől. Egyébként nyugodt gyerek. Nem hisztis csak akkor sír, ha tényleg baj van, nincsenek ilyen tipikus félelmei, mint amik a kisgyerekeknek általában lenni szoktak (oltás, vérvétel, fogorvos, sötét stb.), viszont a liftek kiverik a biztosítékot nála. Ha csak elmegyünk egy mellett már kérdezi, hogy ugye nem szállunk be, ha mondom, hogy igen akkor elkezd tiltakozni ellene, ha pedig beszállunk elkezd torkaszakadtából sírni. Éppen ezért már csak akkor liftezünk, ha nagyon magasra kell menni. Tegnap a legfelső emeletre kellett mennünk, ezért beszálltam vele a liftbe, de olyan keservesen és hangosan sírt, hogy kb. a 3.-on kiszálltunk. Megviseli, ha liftezni kell, ez egy trauma számára. Attól fél, hogy beszorulunk és ott ragadunk, vagy hogy leszakad a lift. Nem tudom mit tehetnék, mindig mondom neki, hogy nem lesz semmi baj, itt vagyok vigyázok rá, de nem hat. Azt sem tudom, mi válthatta ezt ki nála, egyik napról a másikra történt. Van valami ötletetek?

2019. nov. 10. 18:37
1 2
 11/15 anonim válasza:
Nem lehet, hogy a hangja miatt fél? Nekem mindkét nagyszülőm liftes házban lakott. Az egyik nagymamámnál modern lift volt, automata belső ajtós és csendes, attól nem féltem, de az anyai nagyszüleimnél ott még az a régi fajta volt, ahol kézzel kellett elhúzni a belső ajtót. Na attól nagyon féltem, mert olyan hangja volt az elindulásnál meg a megállásnál, mintha egy puskát sütöttek volna el, a lakásból hallani lehetett. Legtöbbször gyalog mentünk fel a hatodikra.
2019. nov. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Előző vagyok, azt tenném még hozzá, hogy úgy kezdtem el megbékélni vele, hogy szegény nagymamám finoman, és higgadtan elmagyarázta, hogy "Nem kell tőle félni, nem bánt, ez csak a motor hangja... stb
2019. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A hangjával nincs baj, mert szinte nincs is hangja. Ő attól fél, hogy be kell szállni. Én rengetegszer beszéltem vele, az apja szintén, de sajnos nem hat bármit is mondunk. Ettől függetlenül köszönöm a tanácsod.
2019. nov. 14. 16:10
 14/15 anonim ***** válasza:

Esetleg megnézhetsz vele egy liftekről szóló dokumentumfilmet (tuti van)


Olyat, amelyikben megemlítik, hogy milyen biztonságos a modern lift

2019. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem felnőttekel is van, hogy teljesen ok nélkül félünk valamitől. Én múltkor elmentem nyaralni, 6. emeleti hotelszobát kaptam és minden egyes alkalommal lépcsőztem. Majd’ el pusztultam, mire felértem, de eszem ágában sem volt liftezni. Nagyon muszájból utoljára 1-2 éve volt, hogy lifteznem kellett, akkor is pánikoltam, kapkodtam a levegőt, szédelegtem. Remegő lábakkal szálltam ki belőle, pedig felnőtt ember vagyok, nem valami tutyimutyi. Ne erőltesd, csak rosszabb lesz.
2019. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!