Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban is így működne...

Más családokban is így működnek a dolgok?

Figyelt kérdés
Kolléganőm állandóan panaszkodik hogy férje nagy lányát aki már házas is, mindig kolléganőm elé helyezi. Ha bármilyen probléma,ünnepi program,stb. van akkor mindig kolléganőm kérése kerül a második helyre. Pedig törvényes házasok. A majd harminc éves nagy lány óhaja az első számú,kolléganőmnek ez annyira rosszul esik hogy időnként a válást fontolgatja. Többször beszélt már erről férjével,mivel ketten élnek együtt,szeretné ha vele beszélné meg és döntené el azokat a dolgokat amit most nagy lányával. Már lassan kezdi utálni a lányt mert kiközösítve érzi magát a fontosabb megbeszélni valókból. Nők hasonló helyzetben nálatok hogyan működik ez,tudjátok szeretni férjetek,párotok nagyobb gyermekét? És férjetek titeket is csak a második helyre sorol,még ha kimondatlanul is?
2019. nov. 18. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Ez a természetes szerintem, hogy egy apának a lánya az első.

De bírom az ilyen kolléganős sztorikat, ahol is egyoldalúan megismersz egy történetet, és az alapján vonod le a konzekvenciát.

Netalán magadról írsz, csak így vezeted fel?

Szerintem erről van szó, hiszen miért foglalkoznál a kollegadnőd magánéletével?

2019. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
A harmincéves lány ötvenes-hatvanas apját már senki és semmi nem fogja megváltoztatni. Hanem az általad vázolt probléma iszonyat gyerekes. “ Már lassan kezdi utálni a lányt mert kiközösítve érzi magát” Így nem gondolkodik egy érett, középkorú nő, akit már elvett a szerelme. Akkor bármennyit foglalkozik is a lányával -aki a legtöbb időt nyilván a férjével tölti- nem bánja. Te gyakorlatilag egy féltékenykedő tinit vázoltál itt fel.
2019. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is a gyerekem lenne az elsõ.
2019. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Éppen én nem így látom a helyzetet, mert kolléganőm nagyon normális hölgy. Már sajnálom szegényt mert bent mindig ez a téma. Nagyon szenved. Nekem nehéz ezt átérezni hiszen gyerekeim apjával élek, de biztosan nekem is rosszul esne ha a ketten megbeszéltek a egy számomra idegen lány miatt módosításra kerülnének. Én férjem velem beszéli meg a dolgainkat, dolgait, a gyerekek csak tájékoztatva vannak döntéseinkről. Tehát mivel nincs teljesen rálátásom a problémára, ezért érdeklődtem itt másnál hogyan működik az ilyen családi felállás.
2019. nov. 18. 13:13
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Még mielőtt férjhez mentem volna és nem szültem volt, hogy ismerkedtem egy szimpatikus férfivel. Kiderült, hogy elvált gyereke van, onnantól kezdve menekültem. Pont ez miatt. Szerintem ez egy alap dolognak kell lenni, teljesen mindegy, hogy hány éves a gyerek, legyen szó apukaról vagy anyukáról a legfontosabbnak KELL lennie. Nah a kolléganődnek ezt át kellett vna gondolnia amikor ilyen férfit választott. De mint ahogy írtam is megértem az érzéseit, viszont akkor olyat kellett volna választani, aki egyedülálló. Számomra nincs annál az embernél visszataszító b aki az új párja miatt hanyagolja, vagy nem a legfontosabbnak tartja a gyerekeit.
2019. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha a gyereke kiskorú lenne, akkor megérteném, hogy ilyen fontos neki, de így, így nem.


Együtt is élnek ezzel a nagylánnyal?


Az lenne az élet rendje, hoghy leváljon a szülőkről és önállósodjon. Ennyi évesen másnak már vőlegénye, élettársa, férje, gyereke van. Fel kellene nőnie!

2019. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

“ Az lenne az élet rendje, hoghy leváljon a szülőkről és önállósodjon. Ennyi évesen másnak már vőlegénye, élettársa, férje, gyereke van. Fel kellene nőnie!”

⬆️ férje nagy lányát aki már házas is⬆️

2019. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Írnál valami konkrét példát? Miben helyezi előre? Nem mindegy. Pl. A lánynak műtétje van és segítségre szorul, ezért nem mennek el egy programra a szülők, akkor, hanem majd máskor. Vagy a férj kb. semmit se csinál a lánya engedélye nélkül.
2019. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem mindenhol van így, és könnyen osztják az észt azok, akik nincsenek ilyen élethelyzetben (meg persze azok is, akik ilyen élethelyzetben vannak, és sokadrendűnek kezeli őket a férj.) Nálunk pl. nem így van. Özvegy férfihoz mentem feleségül, a felnőtt lányával még csak nem is jó a kapcsolat különösebben. (Igazából kezdettől fogva ellenszevezett velem, én pedig nem álltam bele a játszmázásba. Ő akkor már együtt élt a párjával, saját lakásukban).

Mi napi szinten nem zavarunk be egymás életébe a lánnyal. De pl. karácsonyt, satöbbiket velem egyeztet a férjem. Velem vállalt életközösséget, és nem a már külön élő, férjezett lányával. Fel sem merül, hogy a fejem fölött beszélje meg a lányával a dolgokat. (És ettől még igen, szereti és a gyereke. De az élete párja én vagyok.)

De mondjuk annyira közös dolgaink nincsenek is, amik a lányát is érintené és engem is (egyszerre, egy időben). Ő bármikor mehet oda, nem szólok bele. Nálunk nemigen van ütközési pont.

2019. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonymousreview60 ***** válasza:
71%

Egyedülálló férfiként azt mondom, hogy az apuka rosszul viselkedik. A harmincas lány és az apja külön élnek. Ha apa-anya együtt lenne, akkor a gyereknek ahhoz, máskor nekik a lányhoz kell alkalmazkodni. Ez ugyanaz, csak pepitában, anya helyett mostohaanyával.

Onnantól, hogy összeházasodtak, alapvetően "mi" van, nem "én és te".

2019. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!