Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy nem úgy működnek a dolgok, ahogy ők gondolják?

Figyelt kérdés
Jövő héten teszem a szóbeli érettségi vizsgát, nem adtam be a jelentkezésemet sehová, mert találtam egy jó munkát Ausztriában. Beadom majd, de most szeretnék pénzt gyűjteni, meg ugye nyelvtanulás szempontjából is fontos (sajnos a nyelvvizsgán elhasaltam), de a szüleim rágják a fülem, hogy ott kint is le lehet diplomázni. Ez mind szép és jó, mert tudom, hogy sok magyar diplomázott külföldön, de oda nem elég csak a viszonylag jó bizonyítvány. Valami nyelvvizsga is kell, amit it lehet megszerezni az oda (mármint külföldre) nem elég. De ők mindig unokanővéremmel jönnek, hogy ő is kint diplomázott Angliában.

2015. jún. 3. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Azt, hogy miért nem értik meg, azt csak ők tudják.


Ettől függetlenül, ha Angliában akarsz te is tanulni - kulcsszavakból ítélve, akkor nem Ausztriában kellett volna munkát vállalni. Ha németből jobb vagy, akkor tanulhatnál ausztriai egyetemen, ugyanis ingyenesek. UK-val ellentétben. Valamint 1 év munkával nagyon sokat fejlődne a németed. Ezeket még át gondolnám a helyedben.

2015. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Had talaljam ki a pasid ausztriaban van es mesz hozza. Hat ezt nem igazan neveznem onallosagnak, es inkabb maradj otthon hallgass a szuleidre.
2015. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is pasi vagyok, szóval nem megyek a pasimhoz (szerencsére nem olyan vagyok) Igen a kulcsszót nem Angliát kellett volna írnom, németet tanultam amúgy, itt a gimnáziumban.
2015. jún. 3. 14:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még annyit had tegyek hozzá, hogy nem tervezem a külföldi egyetemet, kimegyek, egy évet kint dolgozok, gyűjtök némi pénzt és utána hazajövök. Itt is elég jó egyetemek-főiskolák vannak szerintem.
2015. jún. 3. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Én ezt a kérdést nem értem. Add be a jelentkezést és menj ki dolgozni. És jelentkezz egyetemre is, ha akarsz. Valóban szoktak kérni saját nyelvvizsgát, de annak a megszerzésére van fél-egy éved, ráadásul sok helyen tartanak is felkészítő képzést.


Én a szüleiddel értek egyet, nagyon kifogásszagúnak tűnik ez a dolog. Talán félsz, hogy nem állsz helyt majd. Vagy nem tudod még, mit akarsz tanulni. Ezzel sincs gond, de akkor ezt beszéljétek meg.

2015. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Te valamit félreértettél, a külföldi iskolákhoz szükséges nyelvvizsgát bárhol meg lehet szerezni, csak ezek nem az államilag elismert nyelvvizsgák amiket itthon várnak az egyetemek, munkahelyek. Persze ezek nehezebbek és drágábbak is. Amúgy meg ennyi idősen úgyis azt csinálsz amit akarsz, ha nem értik, az ő bajuk. Meséld el nekik, hogy külföldön bevett szokás, hogy a diákok egy évet kihagynak hogy tapasztalatot szerezzenek az életben.
2015. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor meg egyszerű :) Jelentkezz a munkára és érettségi után indulás! A szüleidnek meg mondd meg, hogy az idei jelentkezésről már úgyis lecsúsztál, úgyhogy jegeljétek a dolgot.

Egyébként szerintem magadnak is mondd ezt. Mert könnyen lehet, hogy egy év múlva már te magad lesz az, aki nem akar hazajönni.

2015. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyar nyelvvizsgával nem mész kinn semmire, de egy C1-es TELC-cel mondjuk már igen.
2018. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!