Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban normális, ha...

Más családokban normális, ha a gyerek különórára jár?

Figyelt kérdés

Soha semmire nem engedtek, pedig szerettem volna sportolni, táncolni, rajzolni, hangszeren játszani...Mindig megkaptam, hogy semmi tehetségem. Még csak síelni vagy korcsolyázni se engedtek soha, mert hogy 2 méter után fejreállnék, ne legyek már hülye. Így felnőttként nem értek semmihez.

Nem anyagi oka volt, mert a húgomat járatták lovagolni, anyu úgy könyörgött neki, íratkozzon be hangszerre vagy énekre (nem akart), járjon festeni.

Csak valamiért nekem nem lehetett semmit. Még csak idegennyelvre sem járhattam, mert a suliban ígyis volt angol.


Azóta se értem, mi az oka, de máig mindenről lebeszélnek, ha megmondom, pl el szeretnék kezdeni járni festeni.


2019. márc. 11. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Most felnőttként mehetsz, már nem szólhatnak bele.

Nekem is hiányzott, nálunk mondjuk anyagi okok miatt volt. De azóta kipróbáltam sok mindent, amit szerettem volna. Pl. végre rendszeresen sportolok.

2019. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem te vagy a szerelem gyerek.. Minek mondod meg,elmész és kész a legcikibb h te lehet tehetséges lennél,hugi meg csak nem csuszott be és őt nyomják..
2019. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Igen, temészetes, hogy a szülő segít kibontakoztatni a gyereke ilyen-olyan irányú tehetségét, illetve gondoskodik a testi egészségéről. Nem értem, miért zártak el a különóráktól a szüleid. Sok élménytől elestél, de sohasem késő új dolgokat tanulni. Olyan emberekre ne hallgass, akik mindig visszahúznak! Akkor se, ha ők történetesen a szüleid.
2019. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az volt. Mindenféle órákra jártam, RSG, úszás, tánc, kézilabda, aztán angolra is. Tanultam korcsolyázni meg síelni is.

Az egyetlen bánatom volt, hogy sosem zenélhettem. Mindig az volt a kifogás, hogy nem lenne idejük elvinni (egyébként a felsoroltak közül csak az első 3-ra hordtak ők, a többire egyedül/a sulival mentem)

2019. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Mi külföldön élünk, itt nem létezik különóra. Egyesületekbe járhatnak a gyerekek, de nem igazan jellemző. Mondjuk eleve a középiskola olyan, hogy fel 9tol van órájuk, rövid napon fel háromig, hosszú napon -es ebből van tobb- fel ötig.
2019. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a gyerekek valasztottak mire akarnak, 1-1 sport van, zenélni nem akartak, + nagy jár angolra heti1x, több időbe se fér bele.
2019. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk alkoholra mindig volt pénz a háztartásban, különórára nem volt, nem jártam semmire, mégis ügyes vagyok több dologban is, hangszeren játszani is magamtól tanultam meg például, online videók és rengeteg gyakorlás segítségével. Egyáltalán nem kifogás a különórák hiánya, a legtöbb embernek nincs rá lehetősége, mégse jön azzal az orbitális lusta baromsággal, hogy emiatt nem ért semmihez. Annyi, hogy meg kellett tanulnia az embernek az önfegyelmet, onnantól kezdve már kb. bármi lehetséges. Ha festeni akarsz akkor ne rinyálj, hanem íratkozz be tanfolyamra vagy kezdj el festeni és használj fel minden ingyenek tanulási eszközt (skillshare, stb.), semmi nem tart vissza.
2019. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Öcsém zeneiskolába, kirándulni járt. Ő akarta. Én ilyesmikben nem gondolkodtam és a szüleim nem propagálták, de nem is tilották.

Szerintem, aki egészséges felnőttet akar a gyerekéből, az látóteret, próbálkozási lehetőságet ad neki. Ha nem tetszik a foci, akkor majd a kosárlabda, ha az nem, akkor a karate stb.

Kolompárnak igaza lehet: te valószínűleg nem voltál várt baba, ezért nem akkora örömmel fogadtak, emiatt jobban előtérbe került a gyerek nyűg semmint öröm jellege. Más okok is lehetségesek: túlféltés, mert beteges voltál csecsemőként stb, ami miatt a szülők óvták a gyereket a szerintük felesleges dolgoktól, amiből neked csak az "megtitlották" esett le.

Amit érdemes tenni: Bepótolni ezeket, de nem ész nélkül, kapuzárási pánikos módjára. Nyelvet, hangszert most is tanulhatsz. Sportolhatsz is. Örömből.

Amit meg kell tenni: Megkérdezni a szüleidet, miért nem adták meg ezeket a lehetőségeket neked, és a húgodnak miért? És ha a te idődben nem telt rá, akkor miért nem ellentételezték ezt neked később más módon?

2019. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Én se jártam különórákra, mégsem mondom hogy felnőttként nem értek semmihez. Ugyanúgy, rajzoltam, barkácsoltam, kézműveskedtem, vagy sportoltam itthon, a barátaimmal.
2019. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Jártam "kötelező" különőrára és szabadon választottra is. A kislányom 4 éves és 3 féle órára jár. Az úszás -amellet hogy imádja-kötelező,mert életet menthet és hatalmas élmény is. A táncot kipróbáltuk,mert láttam,hogy jó a mozgása. A második félévet járja és további tervek is vannak vele,mert tényleg jól megy neki. Tornára én irattam be,mert ügyes és kell a mozgás. Azonnal megszerette. A jógát megmutattuk neki,abba is azonnal beleszeretett,csak sajnos megszűnt. Ezekre kb az egész hétvégénk rámegy és úgy kbkb 150 ezer ft átszámítve,ami jelentős tétel a fizetésből. De inkább ennék pucér kenyeret,minthogy ilyeneken spóroljak. Mindent próbáljon ki,amit csak lehet! Lovaglás,most majd az akrobatika,amit szeretne,aztán zene és éneklés. Idővel szépen letisztul mi az,amihez tehetsége és kedve is van.
2019. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!