Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom nem akar nőgyógyászho...

A lányom nem akar nőgyógyászhoz menni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy 23 éves lányom, most végzett az egyetemmel, dolgozik, de még itthon lakik. Barátja még nem volt, és nem is mesélte, hogy lett volna bármi kapcsolata fiúval. Tehát még szűz, ezzel azt akarom mondani. Viszont van egy problémája. Fél éve mondta, hogy gond van a menzeszével, van hogy hónapokig meg van neki, aztán pár napig semmi, aztán megint, aztán két hónapig kimarad, stb. Mondtam neki menjen el nőgyógyászhoz. Azt mondta oké, majd kér időpontot. Pár hétre rá rákérdeztem, volt orvosnál, mit mondott. Azt mondta még nem volt ideje, majd elmegy. Mondtam neki ezzel ne játsszon. Később megint rákérdeztem, azt mondta rendbe jött. Hát mondom jó. Viszont látom a fürdőszobában, hogy naponta használ betétet, amiről én arra gyanakodok, hogy hazudott és nem jött rendbe (onnan látom, hogy a kis neszeszeres polcára teszi a betét csomagolását, amibe aztán beleteszi a használt betétet és kidobja). Rákérdeztem nála megint, hogy mi a helyzet, azt mondta ő nem megy el nőgyógyászhoz. Kérdeztem miért? Azt mondta nem és kész. Próbáltam elmagyarázni, hogy ne férfiként gondoljon az orvosra és majd ha egyszer nemi életet él és gyereke lesz muszáj lesz elmennie, essen túl rajta. Azt mondta ez az ő dolga, és faképnél hagyott. Nem tudom mit tehetnék, mert aggódok érte. Tudom már felnőtt ember, de az egészségéről van szó, és van egy olyan érzésem, hogy nincs rendben. És nem tudom mi miatt fél így az orvostól vagy miért nem akar elmenni. 23 éves, nem tinilányról van szó. Az anyja nem él velünk, nem tartják a kapcsolatot, én nevelem kiskora óta. Mamája már nem él, más nőt meg nem tudok a környezetben, akivel közeli lenne a kapcsolata. Erőszakkal meg mégse rángathatom el az orvoshoz. Mit tehetnék?


F/48


2019. nov. 20. 22:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
21%
Kérj neki egy nő nőgyógyászhoz időpontot és vidd el.
2019. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem első alkalomkor ne férfi nőgyógyászhoz menjen. Már sok női neves nőgyógyász van szerencsére. Én női nőgyógyászhoz mentem egyértelműen. Kevesebb a "megaláztatás érzése".. (bár kinek mi) főleg, ha még nem élt nemi életet egyértelműen nem szeretné ha egy idegen férfi lássa azt amit.

Próbálja rábeszélni arra, hogy női nőgyógyászhoz is tud menni emelett mindig könnyebb egy barátnővel aki majd kint vàr. Vagy egy olyan személlyel, akiben bízik.

Remélem minden rendben lesz!:)

2019. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
36%
Felnőtt nő. Ha őt ennyire nem érdekli az egészsége...
2019. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
85%
Mondd el neki, hogy aggódsz érte, mert szereted. És én is a női orvost ajánlom, hátha az segít az ügyön.
2019. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
25%
Biztos hogy nem volt még fiúval?
2019. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
21%
23évesen fura lenne,ha szűz lenne!
2019. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
76%
Hat ezt a "majd ha gyerekem lesz meg ferfivel leszek" dumat en is igy reagaltam volna le... Nincsenek baratnoi? Esetleg az egyiket meg lehetne kerni, hogy beszeljen vele errol. Masreszt viszont felnott, majd ha ugy erzi elmegy. En is ilyen nehezen veszem ra magam a nogyogyaszra... Egyebkent inkabb maganorvoshoz menjen, szakrendelesen en meg normalis orvossal nem talalkoztam. Remelem nincs baja... :)
2019. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
34%

Annak aki soha nem volt konnyu beszelni,anyam nekem is ezt fujta de en belattam hogy aki menstrual annak bizony mennie kell,es nekem is rendszertelen volt sajnos talaltak 2 cisztat is. Azelott en is feltem de vettem egy nagy levegot es elmentem.

Noi nogyogyaszhoz is mehet nyugodtan,vagy ha szukseges menj be vele. Akarmilyen felnott a kora szerint,agyban nem ugy viselkedik sajnos. Ennek komoly kovetkezmenye is lehet.

Gyanitom hogy mar nem szuz es szegyelli elotted vagy ilyesmi..

2019. nov. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
59%

De hát ha nem lenne szűz, az miért jelentene okot arra, hogy ne menjen el orvoshoz? Ő nem kötné az apja orrára. :D

Egyébként igen, nővel kellene kezdenie.

2019. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
20%
Azon akadhatott ki, hogy férfihez kértél időpontot, aztán utána még szekálni is kezdted vele ("ne úgy gondoljon rá").
2019. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!