Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem bírjuk sokáig! Mit...

Már nem bírjuk sokáig! Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy van egy 2 éves öcsém akivel már nem tudunk bírni. És ez hamarosan szét fogja szakítani a családot. Az a lényeg hogy a világ legrosszabb gyerekei közé tartozik. Mindent eltör, elront és semmi sem használ ellene. Nem használ ha rászólunk, az sem ha verjük(persze csak pár pofonról van szó) meg az sem ha hozzá alkalmazkodunk. Apám vállalkozó vagyis itthon dolgozik, anyám pedig bolti eladó ha ez számít valamit a történetben. Én még suliba járok és mikor hazaérek egyszerűen már rossz közérzetem van. Régebben legalább itthon jó volt lenni, de mostmár nem tudok hova menekülni(koliba nem akarok menni mert az is egy nagy sz$r). Attól félek hogy anya vagy megöli magát, vagy az öcsémet vagy lelép innen. Apámmal is kb. ugyanez a helyzet. Én pedig csak vagyok jelenleg mert nem tudom mit tegyek. Nagyszülőkre nem lehet mindig bízni mert nekik is van dolguk a többi családtag meg éli a saját kis életét. Egyszóval semmilyen kiutat nem látok ebből. És persze itt vagyok én is 16 éves fiúként vagyis tinédzserként és csak egy kis nyugalomra, magányra vágyom amit persze nem kaphatok meg mert olyan felelősség hárul rám amit még egy felnőtt is alig tud kezelni, nemhogy egy kamasz. Röviden összefoglalva mindenkinek tele van a töke és ennek csak rossz vége lehet. Szerintem leírtam mindent ami fontos. Szóval milyen megoldásokat tudtok erre? Előre is köszönöm a normális válaszokat.
2019. nov. 24. 12:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan mi is a probléma az öcséddel? Mert nem írtál semmit azon kívül, hogy "rossz".
2019. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni hogy apám engem hibáztat nagyon sok mindenért. Olyan dolgokért is amiket nem is én csináltam, amihez közöm nincsen. És ên már úgy vagyok vele hogy lesz*rom az egészet mert már belefáradtam. Persze nem csak én vagyok az áldozat de ez az én nézőpontomból van.
2019. nov. 24. 12:21
 3/30 A kérdező kommentje:
1-es. Lényegében az van hogy felborítja az asztalt(nagyon könnyű asztal), a széket, tárgyakat dobál az ablaknak a Tv-nek, mindenhová felmászik és törékeny dolgokat dobál onnan is. Ma például a cipőtartót törte el. Egyszóval tör, zúz, rombol, amit csak ér és ha fegyelmezni próbáljuk akkor csak röhög vagy mégjobban vergődik.
2019. nov. 24. 12:30
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

Ez a szegény 2 eves kisfiú csak figyelmet, szeretetet akar kicsikarni a felnőttekből, korán megtqnulta ha rosszaljodik, legalább míg leszidják kap kis figyelmet :(

Miert vallalnak ilyen emberek gyereket ?

Szegényke :(

2019. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
Istenem, egy 2 éves kisgyerek hogy a vergenyős lóphassban tudna szétrombolni egy családot? Jesszusom.
2019. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Hűha, egy két évessel aztán biztos nehéz elbánni...

Ha meg annyira nem akarják adják intézetbe nem kell ehhez sokat gondolkodni...

2019. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
A 2 eves a viselkedesevel a csaladban uralkodo allapotokat tukrozi. Javaslom, a szulei vigyek el gyermekpszichologushoz, ott talan kiderul, mi okozza a viselkedesproblemait. Az mindenestere biztos, hogy o semmirol se tehet (mivel 2 eves, konyorgom), es jo lenne nem pofozgatni egy ekkora gyereket, akarhogy is viselkedik, mert az semmit nem old meg, csak ront a helyzeten.
2019. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Hát,ha kapna szeretetet,figyelmet,törődést akkor nem törne,zúzna.

Szerintem legalább te foglalkozz az öcséddel (tudom,nem a te dolgod,de ha nem akarod hogy a családod szétmenje,akkor...).

2019. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam hogy nem szeretjük. Ő kapja a legtöbb figyelmet a családban, mindenki szereti csak az a gond hogy van egy rossz oldala amit nagyon nehezen lehet elviselni. Ennyi.
2019. nov. 24. 12:57
 10/30 anonim ***** válasza:
78%
Feltehetően egy sajátos nevelést igényló hiperaktív gyerekről van szó, akit kellően le kellene fárasztani.
2019. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!