Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a kicsit egy...

Elengednétek a kicsit egy olyan apával aki alkoholista és kiszámithatatlan?

Figyelt kérdés
2019. nov. 24. 21:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%
Birosagi vegzes nelkul nem tilthatod el. Azt majd ok eldontik, hogy a te velemenyed valos alapokon nyugszik-e.
2019. nov. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem engedném, számomra ez kimerítené a kiskorú veszélyeztetése fogalmát. Persze az okosok mondják itt az ellenkezőjét, kb gyereket nem láttak még, nem hogy sajátjuk lenne.
2019. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kriszpo ***** válasza:
91%

Ha elváltatok és a bíróság láthatást biztosított az apának, akkor elviheti, feltéve ha olyan állapotban jelenik meg, ami nem veszélyezteti a gyermeket.

Személyes tapasztalat:

A szüleim akkor váltak el, amikor 3 éves voltam. Apám alkoholista volt, anyám soha nem ivott, és még ma sem iszik. Így a "zsák a foltját" általánosítás már meg is dőlt. A kapcsoltuk elején még nem volt sejthető, hogy alkoholista. Anyámnak volt egy rossz döntése, kijavította, ennyi.

Apámmal kapcsolatos emlékeimet egy kezemen meg tudom számolni. A bíróság láthatást ítélt meg neki. Amikor józanul jött oda, akkor elengedtek vele, amikor nem, akkor nem. Matt részegen még soha nem vitt haza, erre azért figyelt.

Viszont, megboldogult nagypapám, aki szerette a bort, de nem volt nevezhető alkoholistának, egyszer elvitt egy barátjához aki egy borvidéken lakott... a többit ki lehet találni. Nem voltam több 10-nél. Rendőrség, taxi....

Ne általánosítsunk! tartsuk be a bírói döntést! Bíráljuk felül, ha szükséges (a gyermek védelmében)!

2019. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!