Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet hatni egy alkoholis...

Hogy lehet hatni egy alkoholista szülőre?

Figyelt kérdés
2019. nov. 8. 22:22
 1/7 aparalyza ***** válasza:
73%

Kicsit pontosabban fogalmazva?


Ha az alkohol fogyasztás csökkentése vagy megszüntetése a cél, sajna, sehogy.

Az alkoholistának kell elindulnia az abszitnencia útján. Segíteni lehet és érdemes is.

Valahol el kell kezdeni, Te már megtetted.

2019. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Savlekotő ***** válasza:
100%
Sehogy,fejre állhatsz és pöröghetsz ha ő nem akarja letenni magától.
2019. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem hatás kérdése, hanem orvosi és pszichológusi kezelésé. Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy hogy lehet hatni a veseköves szülőre.
2019. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Marmint leszokatni az alkoholrol? Sajnos ha magatol nem akarja vagy valami nem tortenik akkor sehogy.


Elmeselem neked az en tortenetemet.

2 eves voltam a batyam 6. Apa alkoholista volt,egy nap anyukam meghalt es ott hagyta apat 2 pici gyermekkel,kenytelen volt leszokni. Teltek multak az evek tinikorba leptem a batyam felnott lett. Apam ujra alkoholista lett a sok csalodas miatt es mert meg mindig szereti az anyamat hiaba van elettarsa apamnak.Jo par evig ez ment mar nem birtam es elkoltoztem a parommal. Vegul ugy adodott hogy jott a baba,es hogy ne nelkulozzunk visszakoltoztunk haza. Apa azt mondta mar nem iszik. Egy nap megis reszegen allitott haza es mikor kijozanodott megmondtam neki hogy a fiam az elso,nem lathatja tobbet es elkoltozunk mert nem akarom hogy azt lassa amit en lattam. Azota eltelt 2 ev es mar nem iszik.

Ezeknek a dokgoknak kellett tortennie hogy letegye. Azota is ha valami esemeny vagy unnep van nem veszunk alkoholt nehogy elgyenguljon mert ugyrbar aki alkoholista volt az is marad. Szerencsere azota jol tartja magat de kitudja...


Ha onszantabol nem megy akkor sehogy. Latod nekunk eloszor egy tragedia kellett ahhoz hogy eszbe kapjon es megis visszaallt kesobb. Nagyon nehez ez a helyzet

2019. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
SEHOGY.
2019. nov. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen szakember van erre?
2019. nov. 9. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Addiktológus.
2019. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!