Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem meg a szüleimet...

Hogy kérjem meg a szüleimet arra, hogy járhassak különórára angolból?

Figyelt kérdés
A suliba nagyon rossz tanárt kaptunk, így sose lesz nyelvvizsgám. Viszont régen mikor beszeltünk erről azt mondták, hogy szerintük azok járnak különórára, akik nem bírják megérteni amit órán veszünk. Hogy kérdezzem meg?
2019. nov. 29. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg nekik, hogy gyorsabban akarsz haladni és többet akarsz tudni, mint az osztálytársaid, hogy előbb tehess nyelvvizsgát, mint ők.
2019. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#2 Köszi a választ, az igazság az, hogy nagyrészüknek már megvan.
2019. nov. 29. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Anya, apa, hadd járjak különórára angolból!
2019. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Kérj nyelvtanfolyamot vagy nyelvórákat karácsonyra.
2019. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
95%
Any apa. Egy jó hír egy rossz hír. Nem vagyok terhes, de különórákat akarok venni.
2019. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Szerintem ez nagyon függ attól, hogy hogy álltok anyagilag. Ha simán megtehetik, hogy befizetnek különórára, akkor mondd el, hogy neked nagyon fontos az angol, ez az egyik legfontosabb tárgy számodra az iskolában, de sajnos a tanár nagyon rosszul magyaráz, keveset hagy beszélni titeket az órán stb. De mivel fontos neked, nem szeretnéd, hogy emiatt visszamaradj, és plusz órákra lenne szükséged. A többieknek szinte mind van nyelvvizsgája, így ők nincsenek nagy bajban, de neked ez nagyon fontos, hiszen bármikor visszaállíthatják a követelményt stb.


Ha nincs rá keret, vagy necces, vagy csak meg akarod támogatni az érvedet, hogy milyen fontos neked az angol, vagy hatékonyabbá akarod tenni az alap vagy a plusz órákat, akkor ajánlom, hogy használj netes gyakorlóprogramokat. Nekem a francia nyelvvizsga készüléshez nagyon sokat segített a Duolingó. Az még a régi változat volt, azóta átírták és könnyítettek rajta, de így sem haszontalan. Nekem két dolog volt kritikusan fontos, egyrészt igyekeztem mindent hangosan is elismételni, másrészt nem teljesíteni akartam a szinteket, hanem tényleg minél több tudást felszedni, tehát igyekeztem nem találgatni, hanem átgondolni a dolgokat stb.


Itt találsz egy csomó ingyenes nyelvtani gyakorlatot, a gép ellenőrzi a válaszaid:

[link]

2019. nov. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
6-os nem is biztos hogy fizetős. Én 2 évig jártam külön angolra és nem kellett fizetnem mert nem magántanárt fogadtam.
2019. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"szerintük azok járnak különórára, akik nem bírják megérteni amit órán veszünk"

az a korrepetálás. a különóra többet ad, mint az órai anyag. a korrepetálás ugyanazt adja, mint az órai, mégegyszer.

2019. nov. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
A szàddal.
2019. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!