Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával...

Hogyan értessem meg anyával hogy lusta vagyok különórára járni?

Figyelt kérdés
Informatika különórára járattat mert nem lett jó a próbaérettségim (3-as) és 1 hónap múlva érettségizem. És szeretné ha bekerülnék 5-össel egyetemre. Na de én tudniillik mostanában olyan érdektelenül lusta vagyok, mint ha a halálomon lennék. És suliban is kifáradok nagyon, és ha kilépek az iskolaajtón 2 körül, onnan nekem vége a napnakra áll az agyam. Át kell mennem a város másik végére (fél óra séta és fél óra buszozás) és nekem nincs erőm ehez+ hogy teljesitsek az órán... Meg a tanar elvárja, hogy otthon is dolgozzak neki, még mit ne, és nagyon mérges rám, hogy megint nem csináltam neki semmit. Anyámat nem tudom ezekkel az érvekkel meggyőzni. Mit mondhatnék neki, hogy ne kelljen szenvedjek? 18/F

2018. márc. 27. 14:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Szenvedj csak. 1 hónap van addig,kibírod. Hidd el, később hálás leszel érte.
2018. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell mondanod semmit. Nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Fogod a holmidat, és mész a híd alá. Ott nem háborgatnak majd.
2018. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Utolso, ezzel nem ertek egyet. A mai iskolakban nem csak kettoig van tanitas, hanem 5-6 ig bizony..... Sokszor nulladik ora is van! Es ha hazaerunk tanuljunk masnapra, mert irunk 3 temazarot ami alapjan fel vesznek minket egyetemre!!! Orulok, ha egy ejszaka 5 orat tudok aludni. Nem csak fizikai faradtsag letezik am!!!!
2018. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

#4 Ajánlom figyelmedbe a kérdés alábbi részletét:


"kilépek az iskolaajtón 2 körül"

2018. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Te is altalanositottal, en is :)
2018. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Gimi mellett 16 évesen már dolgoztam. Ismerem az 5 óra alvást, ahogy a 16 órás műszakokat is. Nem kell beledögleni sem az érettségibe, sem néhány különórába. Főleg nem 18 éves férfi létére. Ha ennyi elvárása nincs saját magával szemben, az tényleg szánalmas, végezzen akár 2kor, akár 6kor. Lényegtelen.
2018. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Több dolog jutott eszembe:


1. miért vagy fáradt? Meddig FB-ozol vagy nézel egyéb dolgokat, mennyit alszol?

2. Ha alszol kb. 8 órát naponta, mégis ennyire fáradt vagy, akkor sürgősen vérkép, és vitamin és nyomelempótlás, mert így lerobbanva nem fogsz tudni másból sem jól érettségizni

3. Mi az, hogy a tanárnak csinálod a feladatokat? Ha egy alsósnak kéne magyarázni, még megérteném, de érettségi küszöbén még nem éred fel ésszel, hogy ezt mind magadnak,a saját jövődért teszed?

4. Anyukád helyében egyszer, egyetlen egyszer komolyan elbeszélgetnék veled arról, hogy mennyi kereset kell ahhoz a színvonalhoz, amihez hozzászoktál, mennyi kell ahhoz, amit el szeretnél érni, ehhez milyen állás kell, ahhoz milyen iskolai végzettség, ahhoz hány felvételi pont. Ha fel tudod fogni, hogy ezért érdemes megerőltetni magad, akkor jó, úgyis teszed majd a dolgod. Ha nem, akkor kár a gőzért, megérted majd a magad kárán, amikor betanított munkásként dolgozol fillérekért. Szerencsre van esti suli is, bármikor nekifuthatsz megint az érettséginek, később is benőhet a fejed lágya, amikor már a magad bőrén tapasztalod meg, miér is olyna fontos a tanulás.

2018. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Én egyetértek 75%-ossal. Már évekkel ezelőtt is az állandó hisztike ment, hogy tanulni kell meg jajj, érettségi, és dolgozatok... ugyan, a középiskolákban a pad alatt megy a telózgatás, délután (de délelőtt is sokszor) fullon vannak a plázák a kölykökkel. Utána a többség pofára esik mind az egyetemen, mind a való életben, mert ott tényleg csinálni is kell valamit.


Kedves kérdező, ha leérettségiztél, és eltöltötted az utolsó nyarad, halál mindegy, hogy egyetemre mész-e vagy dolgozni, legalább ennyi időt fogsz tölteni munkával/tanulással - na de effektíven, nem pedig üveges szemekkel a táblát bambulva.


Az a szemét anyád csak jót akar neked... engem is elküldtek nyelvtanfolyamra meg különórákra, amiből aztán nyelvvizsga és később piacképes diploma lett, hogy 30 éves korom előtt az életem fel tudjam építeni, és ne egy lepukkant panelban nyomorogjak, várva a csodát és szidva a rendszert.

2018. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, hogy majd munkába is lusta leszel járni.

Szánalmas!

31N

2018. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Meg kell tanulni alap szavak valódi jelentését, mint "fáradt", "éhes", "munka", "tanulás", "szenvedés", "nincs erőm ehhez", "lusta", "halálomon vagyok", és "köszönöm".
2018. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!