Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Elengednétek a 16...

Szülők! Elengednétek a 16 éves élsportoló lányotokat egy két hetes edzőtáborba Kínába?

Figyelt kérdés

A lányom régóta sportol, nagy sikereket ért el, sokszoros országos bajnoki dobogós és Európa Bajnokságon és sok más nemzetközi versenyen is járt már. Egész Európát beutazta már versenyek és edzőtáborok keretében, valamint Amerikában is járt, de attól félek hogy Kína egy kicsit más kategóriába tartozik. Mivel olyan elzárt és távoli ország, teljesen más kultúrával, kicsit féltem tőle a lányomat. Nagyon határozott és komoly lány de félek hogy nem jó ötlet ilyen sok időre ebbe az országba elengedni.

A repülőjük Frankfurtból menne Guangdong-ba, 11 napos lenne az utazás. 12 fő mehet minden országból (juniorok, tehát 15-18 évesek mindannyian) plusz néhány kísérő. Többek között az edzőjével menne, aki a kezdetektől fogva mellette van és figyelemmel kíséri a pályafutását, én is megbízom benne és a lányom is. A többi gyereket akivel együtt utaznának is jól ismeri és jól kijön velük.

A programról: napi 2 edzés lenne, nemzetközi résztvevőkkel, plusz rengeteg kulturális program (óváros megnézése, díszkertek, bambuszerdők, iskolai órába betekintés) és a repjegyen kívül mindent a kínai állam áll.

A lányomnak nagy álma lenne elmenni, én is egyre jobban hajlok afelé hogy elengedjem, ti hogy döntenétek?



2019. nov. 29. 20:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
99%
Kizárt, hogy megtiltsam. Ez a különbség a normálisan nevelt gyerek és az olyan között akit folyton tiltottak mindentől s a szomszéd városba nem engedték el. A te lányod fokozatosan kapott nagyobb teret és felelősséget (és bizalmat tőled) mikor utazott versenyekre és volt lehetősége megmutatni, hogy bízhatsz benne. Szerintem ha következetes vagy elengeded mert a lányod nem olyannak tűnik aki olyan kérdést ír ki mint itt sokan, hogy "Elengednétek a 16 éves lányotokat a Szigetre? A pasimmal mennék aki 26 éves csak anyám nem tud róla."
2019. nov. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, így biztosan elengedem! Hogy fog örülni ha meghallja:)
2019. nov. 30. 08:49
 23/27 anonim ***** válasza:
23%
Én nem kerülnek ilyen helyzetbe mert nem engedném hogy élsportoló legyen. Teljesen tönkre teszi magát. A sport egészséges. Az élsport káros.
2019. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%

#20 (0.48)

Ha te a 16 éves lányodat zavartad el Párizsba önkénteskedni (ami jelenleg veszélyesebb mint Kína) és boldoggá tesz, hogy egy szomáliaival állított haza, akkor te nem vagy normális!

2019. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%

A felét olvastam el.

Elengedted amerikába, és kína miatt aggódsz.

Ha egy fél fokkal tudatlanabb lennél, mélár fideszes lennél.

2019. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
90%
23-as! Nem engednéd, hogy élsportoló legyen? Miért, a gyereked a tulajdonod? A gyereked, de attól még egy önálló személy, akit nem foszthatsz meg attól, hogy élsportoló legyen, ha az szeretne lenni. Ne csodálkozz, ha a gyereked utálna ilyen esetben.
2019. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
48%
Sokszínűséget nyert XDDDDDDDD
2021. jan. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!