Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált anyukák, ti elengednéte...

Elvált anyukák, ti elengednétek így a gyereketeket az apjával?

Figyelt kérdés
Elvinné 3 napra nyaralni, hogy a 22 éves, friss jogsis barátnője vezetne (apukáét évekkel ezelőtt bevonták többszörös ittas vezetés miatt) kb. 80 km-re mennének. Én első körben nem engedtem el, így természetesen én vagyok a szemét, a pszihopata stb. A "kedves" volt anyósom is támad emiatt. A 13 éves gyerünknek mindegy, hogy megy-e vagy nem és meg is érti, hogy miért nem engedném.
2019. aug. 16. 13:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Ha csak emiatt nem szeretnéd elengedni akkor szerintem nyugottabb lehetnél hogy egy friss jogsis vezet, mert bár tapasztalatlan ezért sokkal jobban odafigyel betartja a kreszt. Legalábbis magamból kiindulva mondom ezt hogy én is jobban figyelek hogy mindent betartsak és nem rutinból közlekedek(fél éves a jogsim)
2019. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Öszintén szólva ha az apának láthatási napja van, akkor el kell engedned.

Az meg, hogy az apa milyen programot csinál, nem tartozik rád, nem is kellett volna megemlítenie sem - ez ugyanis az ö hatásköre.

Emellett egy friss jogosítványos valaki általában sokkal óvatosabban vezet, mint a fél-gyakorlottak, a 80 km + meg nem igazán távolság.

Szerintem el kellett volna engedni a gyereket, ez semmivel sem problémásabb, mint pl tömegközlekedéssel utani valahová.

(négy gyerekes anya vagyok)

2019. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Aztán ha apa beperel, mert korlátozod a láthatásban, akkor meg csak kamillázol.

Te az új asszonyra vagy féltékeny, és a gyereken keresztül akarsz bosszút állni. Szánalmas és kicsinyes vagy.

2019. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
56%

Hát el kell engedni. Ha tetszik ha nem.


Viszont nekem ne mondjátok már, hogy a friss jogsid jobban vezet...

Mert jobban figyel... Ahha..


Megértelek kérdező,de szerintem engedd el.

Ott ül meleltte az exed, majd figyel a kiscsajra.

Nem lesz semmi baj.

2019. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
20%
Én valahol megértelek, mert lehet, hogy nemrég tanulta a szabályokat, de egy krízis helyzetben nincs benne a rutin, amivel elhárítsa a bajt. Ha bepánikol hozzá vagy ismeretlenül rosszul reagál, még rosszabb. Ezeket időbe telik begyakorolni és a vezetés órák egyáltalán nem adják meg neki azt a magabiztosságot, amire egy zsúfolt autópályán, egy necces előzésnél vagy ismeretlen balesetveszélyes úton szükség van. Én sem adnám a gyerekem a kocsiba, hogy vele tanulgasson a hölgy vezetni. Az apa joga, hogy elég jónak tartja, a tiéd pedig az, hogy nem tartod biztonságosnak. Ha azért és úgy akar nyaralni, hogy az új barátnője gyakorolhasson, tegye, de ebbe nem kell belevonni a gyereket is.
2019. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy reszbol megertelek. De az apjarol van szo,joga van vele lenni. Es az hogy friss jogsis az nem biztos hogy buta vagy bamba. Ha megkapta a jogsit akkor nyilvan tud vezetni. Szerintem engedd el nyugodtan,az apjara is szuksege van
2019. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%
Nem értelek. Szerinted csoportos öngyilkosságot akarnak elkövetni?
2019. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
Megértem a félelmed, én is félnék. Mi lenne, ha te vinnéd el?
2019. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor úgy látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel. Kedves 5-ös válaszoló szívemből szóltál! Ugyanezen állásponton, érveken vagyok én is. A történethez hozzátartozik az is, hogy apuka stílusa, mint utas úgy néz ki, hogy hangosan "bíztatja" az embert, hogy gyorsabban, meg előzzön már, jaj de béna vagy stb. Egyáltalán nem veszi figyelembe, hogy egy hónapja van jogosítványa valakinek, velem is ezt csinálta anno az új jogsimmal, az idős anyjával pedig a mai napig! Volt hogy félre kellett állnom sírni, olyan szinten b...gatott.
2019. aug. 16. 16:42
 10/29 A kérdező kommentje:
Egy egy hónapja vezetőnek, gyakroltailag nulla rutinja, tapasztalata van! Nem attól kell "félni", hogy az illető nem tudja a kressz szabályokat, vagy száguldozni fog, hanem attól, hogy ha helyzet van és gyorsan kell reagálni, ami nem ritka, akkor gyakorlatilag köpni-nyelni nem fog tudni! Elég, ha jön egy száguldozó bunkó, vagy nem figyel az útra a szembe jövő, bevágnak elé stb. és már is megvan a baj! Nyílván nem attól félek, hogy nem ismeri fel a stop táblát..
2019. aug. 16. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!