Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a gyereketeket...

Ti elengednétek a gyereketeket egyedül külföldre a nyáron? Miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Már felnőttnek számítok (20 éves vagyok), viszont ettől még a szüleimre kell támaszkodnom pár évig és eleve nem is szeretném, ha megromlana közöttünk a kapcsolat. Úgyhogy azt most ugorjuk át, hogy felnőttként nem kell az engedélyük, csak menj és kész stb., stb., mert ez nem egy reális megoldás a helyzetemben.


A nyáron szeretnék elmenni külföldre, konkrétan Anglia, Skócia, Írország érdekelne. Ennek több oka is van pl. szeretnék nyelvet tanulni, kirándulni, kicsit jobban megismerni a kultúrát és az embereket. Angol szakon tanulok és még nem volt lehetőségem eljutni angol nyelvterületre, jóformán nem is találkoztam még anyanyelvi beszélővel (az egy angol tanáromat leszámítva) és rengeteg mindenre lennék kíváncsi, nagy élmény lenne. Plusz a nyaram nagyrészt megy a kukába, mert semmi hasznosat vagy értelmeset nem szoktam csinálni és halálra unom magam, nyűglődök (nincsen nyári munka a környékünkön, nincsenek tanfolyamok amikre járhatnék, nem járunk nyaralni, a nagy részében társaságom sincsen, szóval egy darabig elfoglalom magam otthon egyedül, majd unatkozom amíg el nem kezdődik a félév). Jó lenne, ha lenne valamilyen más lehetőség pl. nyári egyetem vagy kimehetnék tanulni egy félévet, viszont jelenleg ilyenre nincsenek kilátások és nem akarok csak ülni és várni, hogy majd talán, egyszer, esetleg, mert ezt már meguntam. Illetve nincsen annyi pénzem sem, hogy csak úgy szabadon nyaralgassak, emiatt mindenképpen olyan lehetőségekben gondolkodom, amivel valamilyen módon olcsóbban tudnám megúszni, de mégis tartalmas élmény lehetne, picit hosszabb időt eltölthetnék ott és nem lennék elszeparálva a helyiektől. Úgyhogy önkéntes lehetőségeket keresek pl. házfelügyelet, állatokra vigyázni, kertet gondozni és így tovább. A családom viszont nagyon nem támogatja az ötletet. Szerintük ez veszélyes, túl kockázatos, nem biztonságos és semmiképpen sem kellene egyedül mennem, pláne nem csak úgy egy önkéntesnek, mert biztosan átvernek, kihasználnak, bántanak és így tovább. Én nem mondom, hogy ez a legjobb ötlet a világon, de jelenleg nem tudok jobbat és szerintem egyáltalán nem kell ennyire negatívan hozzáállni.

Ti hogyan látjátok? Szerintetek mivel tudnám őket meggyőzni?


2019. okt. 21. 22:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Engem elengedtek 17 évesen egy velem egyidős barátommal. Esetleg ha megy veled valaki?
2019. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
18 évesen Erasmussal voltam 6 hetet Portugáliában. Nem kértem engedélyt. Közöltem, hogy pályáztam, kiválasztottak, utazok.
2019. okt. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
A kérdésedre válaszolva, én elengedném a normális, értelmes és életképes gyerekemet. Ha 20 évesen ennyire győzködni kell a szüleidet, akkor valamit nem jól csináltak. Azért adok pár tippet: kész ötlettel állj elő (pl ismerősöm szintén Uk-ben volt egy farmon 2 hetet önkénteskedett/erasmus/egyéb egyetemi kapcsolat ), kész időponttal, ne egy légvár legyen és ami valami érettséget mutat, pl spórolj valamennyi pénzt össze, hogy lássák, komolyan gondolod.
2019. okt. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
42%
Gondolj bele ha most szüleid visszatartanak milyen élményről maradnál le + attól is visszatartanak hogy fejlődj és azt csináld amit szeretnél. Jó ez neked a jövőre nézve? Tudom hogy azt kérdted ne ezt írjuk de felnőtt vagy, ha szeretnéd ezt csinálni akkor vidd véghez. Nem azt mondom hogy vessz össze szüleiddel de értessed meg velük hogy neked terveid vannak és vágyaid és rosszul esne neked ha korlátoznának ebben
2019. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Savlekotő ***** válasza:
39%

20 évesen engedélyt kérsz,nyugi te fogsz kérni 31 évesen is mert akkor is jaj de veszélyes a szomszéd falu is műsor fog menni..

Miért kérsz engedélyt nem 15 vagy. Munka nincs meg kifogás,mindenhol van diákmunka akarni kell,de kényelmes picsogni,mint tenni érte. Azért állnak igy hozzá drágám mert 20 évesen 15 nek tekintenek,van ahol a 15 17 éves már New Yorkba megy egyedül nem kér engedélyt és nem fogják a kezét..

2019. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk úgy tudnád őket meggyőzni, hogy AKAROD. Egyetemista vagy, lassan végzel, ha 18 éves korodban nem jöttek rá, hogy felnőttél, akkor előbb utóbb kenyértörésre kell sort keríteni. A külföldi munkára keress európai önkéntes programban munkát, már itthonról leszervezhető. Pályázz, gyűjts információt az Erasmusról pl., az ifjúsági cseréket bonyolító egyesületekről.Tudod, Gugli a barátod! Úgy nem fog menni, hogy elutazol, és majd ott csak-csak találsz valamit. Ha előre letárgyalt helyre mész,nem fognak félten, ha szeretnek eléggé, akkor nem fognak akadályozni.
2019. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
32%

Először is annyit, hogy ezek gyönyörű országok, semmiképp se hagyd ki őket!


Másrészt próbáld kideríteni, mi oldhatja szüleid félelmét.

Pl. ha nem egymagad mész, pl. ha szervezett formában itthonról történik a szolgálati hely szervezése stb. Próbáld ezek szerint csinálni, így alaposan lecsökken az ellenállásuk. A maradékot pedig jó esetben az veszi el, ha látják, hogy te ezt komolyan gondolod.

Vagy esetleg vedd föl a kapcsolatot olyanokkal akik jártak arrafelé, netán pont önkénteskedtek, és a tapasztalataikról mesélnének. A legjobb, ha személyesen találkoztok, akár a szüleid is meghallgatják, de ha csak internetes fórumon írja le a tapasztalatait, amit megmutatsz a szüleidnek, az is segíthet.

2019. okt. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%

20 évesen külföldön dolgoztam egy évet

Felnőtt vagy, nem kell senkinek az engedélye

2019. okt. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
44%
Ne menjél, mert nem lesz majd aki megpisiltet.
2019. okt. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
17%

" pláne nem...önkéntesnek, mert biztosan átvernek, kihasználnak"


Hja! Nem adnak fizetést...

2019. okt. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!