Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya mindig bánt otthon. Azt...

Németh Ezékiel kérdése:

Anya mindig bánt otthon. Azt mondja hogy csak azért bánt, mert azt szeretné, hogy nekem jó legyen és rendes felnőtt váljon belőlem, de én ezt nem szeretem. Hogy mondjam meg azt neki, hogy én ezt nem szeretem anélkül, hogy bántana és mérges lenne rám?

Figyelt kérdés
17/F

#anya #nagyonnem
2019. dec. 5. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Hogy érted hogy bánt? Fizikailag bántalmaz?

Ha csak nyaggat, hogy rendesen csináld a sulit stb., az nem bántás, az tényleg a te érdeked. Később majd megköszönöd neki, tudom hogy ez most hihetetlenül hangzik de hidd el így lesz. Senki nem szereti a sulit, de muszáj, szükség van rá ahhoz, hogy később normális munkahelyed legyen, jó kereseted.

Többen is túléltük már a sulit, fel a fejjel. 🙂

L28

2019. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, szerintem elsőre úgy, ahogy itt nekünk leírtad.
2019. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Ha fizikailag bánt, akkor ezt mondd el nyugodt hangnemben, hogy neked nem esik jól, és kérdezd meg, milyen lenne neki, ha amikor te kéred meg valamire, te is így vezetnéd be, ahogyan ő. Ha azt mondja, hogy de eddig a „szép szó” nem használt, akkor mondd meg neki, hogy most próválja meg mégis.

Ugyanez igaz a cseszegetésre is. Azt is mondd el, hogy amire ő csak ösztönzőként tekint, abból neked mi a cseszegetés.

Ha felhúzza magát, megmondhatod neki, hogy te illedelmes hangnemben mondtad el, és hogy ha felhúzta magát, annak már nem te vagy az oka. Értelmes(!) embernek ebből értenie kell.

#1-gyel nem kell foglalkozni, mert nem tudja ő – igaz én sem – a teljes hátteret.

Megjegyzés: Az, aki ilyen cseszegetést alkalmaz, csak az esetek egy kis részében teszi az egyéb eszközök fogytán. Ez általában agresszió, stresszlevezetés egy vétlen félen. Tudom, mert csinálom. Igyekszek korlátozni.

2019. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Konkrétan mit érzel bántásnak? Mert így aki segíteni akar le lesz pontozva, az meg aki vakon fröcsög anyádra kapja a zöld kezet, holott lófa.szt se segít...
2019. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#5, a kérdés jogos...bár aki egy 17 évesnek feltétlen engedelmességet ajánl (mint az #1) az biztos, hogy nem a Kérdezővel tesz jót.

A kamaszkor az a kor, amikor a szülőnek kell megtanulnia és tudomásul vennie, hogy a gyerek nem az ő klónja, nem is a játékszere, meg nem is az ő álmai megvalósítója, hanem egy önálló emberi lény, saját gondolatokkal, saját értékrenddel, saját akarattal, saját tervekkel és saját vágyakkal. A kérdezőnek önmagát kell megtalálnia és megvalósítania, nem az anyja álmait.

2019. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondom hogy jó a feltétlen engedelmesség, de az sem biztos hogy amit kérdező bántásnak él meg, az valóban bántás. (a keresztfiaimból kiindulva, mert szerintük már akkor "gonosz" volt az anyjuk, mikor elvárta hogy tartsanak rendet a saját szobájukban, és írják meg a házijukat. Mert "nem hagyja őket élni")
2019. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Mivel? Azal hogy meg kér hogy tarts rendet szobádba ,és tanulj,készülj az iskolára ? Mert ha ennyi akkor neki van igaza.
2019. dec. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez semmi ahhoz képest, amit nekem kellett elviselnem anyámtól szent este!
2019. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!