Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan mérges rám az anyám?

Jogosan mérges rám az anyám?

Figyelt kérdés

Összevesztem az anyámmal azon, hogy a hátsó kocsi ajtó az én oldalamon nem csukódott be.

Anya rögtön nekikezdett a dolognak, azt kiabálta, hogy tönkretettem az ajtót és, hogy az én hibám, hogy nem csukódik be. Én persze vissza kiabáltam, hogy nem minden "kib*$zott dolog" az én hibám. Tudniillik a családban én vagyok a bűnbak.

A kocsival többször is volt ilyen gond, annyi volt az egész, hogy túl hamar nyitottam ki az ajtót (egyszerre anyámmal), mostmár jól működik.

A csúnya beszédért már bocsánatot kértem, és azt is elismertem, hogy korán nyitottam az ajtót, azt persze nem tudhattam ez lesz, azonban most azt mondja anya, hogy idézem "Az egész utcában mindenki hallotta ahogy kiabálsz. Most biztos mindenkinek meg van a véleménye!" és, hogy szörnyen beszéltem vele, meg hogyha ő így beszélt volna az anyjával már kapott volna. Összesen az a 4 ember hallott minket akik kint voltak az utcán, ők mind a rokonunk.

Én úgy érzem nem mondtam rá személyesen semmi degradálót vagy bántót, de a kocsit többször illettem csúnya szavakkal, talán azt értette félre. Legtöbbet azt mondtam, hogy "Nem mindig minden az én kib*$zott hibám." és "Az a roh*dt kocsi..." mert elég mérges voltam.

Amit még tudni kell, hogy felnőtt ember vagyok és nem a szüleimmel lakok.

Nem rég beszéltem velük telefonon és annyit mondtak, hogy anya sírt és, hogy "végülis ez az én hibám".

Szerintetek nekik van igazuk és én viszem túlzásba vagy anya kicsit tényleg eltúlózza a veszekedés nagyságának, fontosságának mértékét.

A válaszok állhatnak ellenem vagy mellettem örömmel várom őket, amíg nem degradálóak.

A helyesírási hibákért elnézést, telefonról írok.

21/N



2017. júl. 8. 22:01
 1/8 A kérdező kommentje:
U.I.: Bocsánat a kisebb regényért. Csak utólag vettem észre milyen hosszú lett.
2017. júl. 8. 22:05
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Anyád egy igazságtalan, kényes p....a.

Ez nem veszekedés. Ez semmi. Ezért sír? Életképtelen példány.

2017. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha hozzám így állnának, akkor haza nem mennék többet, sőt, megszakítanám velük minden kapcsolatomat. Ilyen emberek az én életembe nem kellenek. Tudod, kinek hiányozna az, hogy tönkretegye valaki az önbecsülésemet... Aztán ha majd személyesen jönnek bocsánatot kérni, illetve elmondják, hogy mekkora idióták voltak és látszik rajtuk, hogy őszinték, akkor esetleg lehet róla szó, hogy nyissak feléjük.


23/F

2017. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
... Főleg, hogy ez rendszeres volt szerintem már gyermekkorod óta.
2017. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Talán 19 éves lehettem,amikor anyám

azt hozta fel egy vita során,hogy gyerekként tönkretettem a hintalovamat.Elérte a célját mert ekkora baromságra nem tudtam mit válaszolni neki.

2017. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Anyad egy hulye, mar bocs...de szerintem kb se,mi fogalma nincs arrol, hogy miert romlik el, vagy epp nem zarodik megfeleloen egy kocsi ajto.

Azert ezek nem egeszen ugy vannak kitalalva, hogy ha valakivel egyszerre nyitod ki akkor nem mukodik es ott kell korulotte korulmenyeskedni masodpercre pontosan, hogy ki mikor milyen sorrendben nyithatja.... egy kisgyermekes, kiskamaszos csaladnal akkor biztos nem mukodik mar egyik ajto sem azon a kib...szott kocsin :D

Idiota!!! Szoval a problema eleve ott kezdodik hogy olyan miatt uvolt veled, amihez kb semmi kozod nincs, igy nekik kellene bocsanatot kernie toled elso korben.

A masik meg hogy csunyan beszeltel a szomszedok meg kitudja kik elott...miert mas nem szokott?! Nem lattak hallottak meg ilyet? Ne legyen mar senki ennyire kepmutato. Az meg hogy anyad meg mubalhet meg sirast, duzzogast rendez e miatt, hat eleg szanalmas. Ennyire nem kepes kezelni a problemakat meg az erzelmeit felnott ember lettere? Valami nagy bajok vannak ott fejben.

Nem jogos anyad hisztije, foleg meg nem ilyen jelentektelen dolog miatt, es az erzelmi meg idegi labilitasa sem a te hibad. Talan annak kellene ezzel foglalkoznia, aki vele el, es ezt latja nap mint nap! Na. Az O hibaja, mert ahelyett hogy patyolgatna, inkabb szerezhetne neki segitseget!

2017. júl. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szarvas Alex válasza:

Nálam is pont ez van itthon.Ha valami nem jó már egyből az én hibám.És az elöttem lévőnek igaza van hogy neked ehez semmi közöd.

14/F

2017. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Magadra lehetsz mérges. Ha igazán felnőtt akarsz lenni meg kell tanulnod kezelni az indulataidat.

Egy felnőtt nő nem káromkodik attól, hogy valaki tesz egy kellemetlen megjegyzést.Ezer más módja van egy ilyen dolog lerendezésének

De ha véletlenül mégis káromkodna, akkor nem hangosan.

De ha véletlenül mégis hangosan káromkodna, akkor nem az utca közepén, mások füle hallatára.

Van abban valami, hogy csúnyán beégetted magad, úgy viselkedtél, mint egy hisztis tini.

De már megtörtént, ismerd el, hogy nem volt felnőttes, és lépjetek tovább.

2017. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!