Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt szeretném hagyni az...

Itt szeretném hagyni az alkoholista apámat. Viszont a kutyák hozzá láncolnak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves srác vagyok. Apám alkoholista. Húgom és anyám külön élnek nagyvárosban, és én nem mentem velük, mert nem szerettem volna apámat magára hagyni, mégiscsak az apám. De már besokalltam. Nem bírom tovább. Megkeseríti az életem. Nem tudok dolgozni, barátaimmal időt tölteni, egyetemre menni, mert folyton rá kell ügyeljek, és emellett semmit sem tudnék normálisan csinálni. Arról ne is beszéljünk, hogy hetente balesete van és ott kell hagyjak mindent és szaladgálni utána. Viszont ez mind elmúlt. Én már próbáltam mindent. Gyógyszereit nem szedi, volt pszichológusnál, pszichiáternél, elvonón. Semmi sem használ. Nevezzen akárki akárminek, de én úgy érzem mindent megtettem, nem tudok már többet. Már kezdek semleges lenni iránta, nem érdekel mi lesz vele.

A kérdésem viszont a kutyáinkkal kapcsolatos. 4 kutyusunk van. És nem tudom mit tudnék velük csinálni. Ő nem foglalkozik velük, mindig én etetem, itatom ,foglalkozom velük. Viszont tudja, hogy jó szívem van, és ezzel akar magához láncolni. Hogy ha Őt itt hagyom, akkor a kutyákat is. És én ezt nem tudnám megtenni szerencsétlen állatokkal, semmiről sem tehetnek. Hogyan tudnám őket jó helyre küldeni? Állatmenhely? Mi a teendő ilyenkor? Fajtiszta Jack Russel Terrierek.

Ha a kutyusok jó helyre kerülnek, már nem tud mivel magához láncolni, és eltudnám kezdeni élni a saját életemet is így 19 évesen.



2019. dec. 7. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Kérsz segítséget állatvédelmi szervezetektől akik a közeledben vannak, hogy segítsenek hirdetni oket es jo gazdat találni. Elvenni oket valószínűleg nem fogjak, mert a menhelyek tele szoktak lenni, ahogy az ideiglenes gazdak is. De valószínűleg tudnak segíteni ha ezt igy őszintén elmondod nekik, hogy mi a helyzet.
2019. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
És 19 évesen, miből élsz majd és hol, hogy a kutya nem mehet, de neked biztos hajlékod és kajád lesz?
2019. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Utolso:

En is ebben a helyzetben vagyok es peldaul egyetemi kollegiumba nemigen vihetek egy 30 kilos kutyat. Alberletet 4 kutyaval pedig csoda talalni.

2019. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Anyámhoz és húgomhoz költöznék természetesen.

Nem értem utolsó 2 , hogy miért gondoljátok, hogy magammal vinném őket. A kérdés maga arról szól, hogy hogyan tudnám őket jó helyre küldeni, nem pedig hogyan vigyem őket magammal.

Egy kedves válaszoló írt viszont egy privátot. És már találtam is egy Jack Russel Terrierekre specializálódott segítő szervezetet. Felveszem velük a kapcsolatot majd mindenképp.

2019. dec. 7. 14:59
 5/16 A kérdező kommentje:
Vagy lehet csak én értelmeztem félre a válaszaitokat. Bocsánat!
2019. dec. 7. 15:00
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, kerek perec le kellett volna írnod, hogy a kutyák elpasszolásához kérsz segítséget. Minden egyén csak körítés.

Megértem, hogy nagyon nehéz az élethelyzeted, de azt is megértem, hogy sokan nyilván elsiklottak afelett, hogy el akarod passzolni a kutyákat, mert ez nem fér bele az életfelfogásukba.


Mondjuk nem írtad, hogy a kutyák a tieidek-e, te akartad-e, te vitted-e a házhoz vagy "csak" gondoskodsz róluk, mert etikailag más helyzet.

Természetesen NEM mondom, hogy áldozd fel a kutyákért az életed - miközben én is többször azért maradtam itthon, mert a nyugdíjas szüleim mellett, családban a kutyámnak jobb sora van, mintha egyedül lenne, amíg én dolgozom. De hát én alapvetően azért jól kijövök a szüleimmel - de ha nem így lenne, a kutyámat vinném, az nem kérdés (viszont csak egyet vállaltam)

2019. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó: egyrészt négy kutya van, másrészt az apa saját magát sem képes ellátni, nemhogy a kutyákat is, magával vinni meg nem tudja.
2019. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Fájó szívvel, de meghirdetném ajándékozásra a kutyusokat. Egyébként megteheted? Te vagy a tulajdonosuk?
2019. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Vannak chippek a kutyákban? Az apád nevén vannak? Mert akkor nem biztos, hogy kereshetsz nekik új gazdát.


Ha nincs, akkor én mondjuk face csoportokban/ fajtamentésnél stb keresnék új gazdákat. Menhelyre biztos nem adnám őket. Egyrészt tele vannak másrészt kitudja mikor találnak gazdát, ha valaki elviszi őket egyáltalán.

2019. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is inkább ajándékozd el őket, de menhelyre ne vidd őket! A menhelyek már így is telve vannak és az állatokat élőlényhez nem méltó körülmények között tartják, illetve akiket egy bizonyos határidőn belül nem fogadnak örökbe, azokat elaltatják...
2019. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!