Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban mérgező szülők?

Valóban mérgező szülők?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban látok itt ilyen kérdést kiírva: te miért utálod a szüleidet, mérgező szülő, anyám idegbeteg, szüleim mindenbe beleszólnak,szüleim prolik, bunkók,nem hagynak élni stb.

Biztos vannak olyanok, akiknek valóban van okuk arra, hogy utálják a szüleiket. Viszont nem akarom elhinni, hogy ennyi bunkó, elnyomó, idegbeteg szülő lenne. Sokkal inkább úgy érzem, hogy ha egy fiatal már minimum 15-18 éves, azt gondolja, neki minden alapból jár, ő mindent jobban tud és úgy egyébként sincs semmihez köze a szülőnek. Csak virítsa a lét, aztán kussoljon. Gondolom, az is probléma lehet többeknek, hogy a szülő próbál nevelni, útmutatást adni, ha kell, esetleg fegyelmezni. (Ezt nyilvánvalóan a saját értékrendje szerint teszi, hiszen másként nem is tudná. )

Azt látom, ha így tesz, az is baj, ha nem foglalkozik a gyerekkel, az is baj. Amolyan van sapkája, nincs sapkája szindróma.

Mit gondoltok erről?



2019. dec. 8. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Sok bunkó, szülőnek alkalmatlan embernek van gyereke. Ezzel együtt, a meglehetősen elkényeztetett gyerekek között van divatja a "mérgező szülő" hisztinek.


Anyám leküldött a boltba? MÉRGEZŐ

Apám összeszidott mert levertem a vázát? MÉRGEZŐ

Tesóm nem hagy xbox-ozni? MÉRGEZŐ


Túl sok a különleges kis hópihe...

2019. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért valóban van mérgező szülő, aki nagyon szélsőséges nevelést alkalmaz, és vannak akik szimplán egy átlagos szülőnek mondhatók mégis idejönnek ugye vergődni a kisgyerekek mert nem engedtek meg nekik valamit. Tudni kell különbséget tenni közöttük. Az én szüleim is voltak szigorúak amikor kellett, kaptam pofont amikor kellett, ember lett belőlem, és sokkal jobb a kapcsolatom a szüleimmel főleg anyukámmal mint az ismerőseim körében bárkinek. Olyat el tudok neki mondani, amit régen a legjobb barátnőmnek sem. A mai napig meg tudok beszélni vele bármit, tényleg bármit, pedig felnőtt, házas nő vagyok, és gyerekem is van már. Ezzel szemben ott a férjem, akinek a szülei lelki terrorban tartották, és nevelték, mondván ők nem fogják ütni a gyereket. Persze, a lelki terror sokkal jobb volt, felnőtt korában is érezhető ennek a nyoma, pszichológus is alá támasztotta. Persze ő nem jött 16 évesen picsogni gyakorira, ő azt hitte az a normális amiben él. Felnőttként kezdett rájönni amikor találkozott egyáltalán más emberekkel, beszélgetett más emberekkel hogy ez mennyire nem normális gyerekkor volt az övé.
2019. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

1.

Azért miért kell valakit összeszidni, mert véletlenül lever egy tárgyat?

Ez pont egy rohadt mérgező dolog. Eltört eltört, kész, nem direkt volt. Nem lehet már vele mit csinálni, és nem szándékos volt. Innentől kezdve mi a fenéért kell valakit emiatt összeszidni?


Egyszer haverom úgy kihúzta az autómban a kilincset (neki egy GMC-je van, ahhoz van szokva) hogy a kezében maradt. Nem lehetett többet kinyitni az ajtót. Jót röhögtem rajta. Más ember ott ordított volna vele.

De nem értem, hogy miért? Miért kell ilyenekért "összeszidni" a másikat?

2019. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as, ebben igazad van talán. De tudd, mindenkinek lehet sz@. napja,( a szülőnek is)amikor még olyanért is szól, amit máskor egyébként fel sem vesz. Ettől még nem lesz mérgező szülő. Ne mondd nekem, hogy a kis pindur-pandurok ( gyerekek) soha nem pof..nak vissza. Néha olyan stílust megengednek maguknak akár szülővel, akár pedagógussal szemben, hogy az egyenesen vérlázító. Mikor pl. leprolizza, lebunkózza az anyját, apját pl. Vagy elküldi a qr..a anyjába az anyját, (pusztán azért, mert anya többször felhívja, mint ami neki kényelmes) és ezzel még el is dicsekszik. Elhiszem pl. higy zavaró ha állandóan nyaggat a szülő a semmiért, de le lehet ezt rendezni kultúrember módján is.
2019. dec. 8. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos vannak proli, bunkó szülők. Rengeteg proli, bunkó ember él ebben az országban.

Gondolom abban nem látsz problémát, mikor a szülő hordja el minden undorító kifejezést használva mindennek a gyerekét.

2019. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös, dehogynem. A szülő részéről ez ugyanolyan undorító dolog. Tudom, hogy vannak pocsék szülők, ismerek is ilyet. De azért mégis úgy gondolom, hogy túl sok itt a panasz a gyerekek részéről és meg mernék esküdni, hogy 90%-a alaptalanul nyarvog és vádaskodik.
2019. dec. 8. 13:18
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

#3 azért mert a hülyeségnek meg kell fizetni az árát, akkor is ha ilyen hisztikriszti vagy.


Egyébként az még egy érdekes dolog, hogy itt nincs olyan szülő aki a gyerekére ezt mondaná, pedig sok hülyegyereket hord a hátán a föld. Ez csak ilyen divatos vekengés, hogy az én szülőm mennyire mérgező. Az különösen vicces mikor olyan írja, aki elmúlt 18, a szülei tartják el.

2019. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan régen nem vagyok már sem hisztis tini sem gyerek, pont abban a korban vagyok amikor az ismerőseimen látom az összes szörnyű gyereknevelési stratégiát. Felnőttként is azt tudom mondani, hogy konkrétan alig ismerek olyat aki ne lenne borzalmas, mérgező szülő. Bőven elég csak elmenni egy bevásárlóközpontba. Fiatal, rendesnek kinéző anyukák és apukák rángatják maguk után a gyereket, elmagyarázás, kérés helyett ordítozva, fenyegetőzve, érzelmi zsarolással, akár fizikai erőszakkal. Nagyon nagyon kevés a normális szülő. Mert a puja az kell, az mindig áldás de a nevelésről fogalmuk sincsen és türelmük sincs hozzá. Már a 3-4 éves gyerekükre is undorral néznek, mi lesz akkor később?

Engem elszomorít, hogy milyen kevés jó szülőt látok aki nem teszi tönkre a gyerekét. Az a baj, hogy ők is szörnyű szülőkkel nőttek fel nagyrészt és csak azért vállalták a gyereket, hogy bizonygasság, hogy ők bezzeg nem lesznek rossz szülők. Csak éppen a hozott minta miatt ez nem jön össze.

Szóval értem én, hogy nagy divat lett mérgező szülőzni de sajnos nagyon sok igazságalapja van. Persze, nem látok bele egy tök idegen család életébe. De aki már egy szimpla bevásárlásnál sem tud nyugodtan leggugolni a gyerekhez és kérni, elmagyarázni a helyzetet az nem hiszem, hogy otthon mintaszülő.

2019. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk már nem vagyok tizenéves és nincs is rossz kapcsolatom a szüleimmel, de el sem tudnátok képzelni, hogy hány teljesen alkalmatlan szülő van. Akinek jó családi háttere van, az nem tudja elhinni, hogy a szülő hogyan meg tudja keseríteni a gyerek életét, pedig rengeteg ilyen példa van sajnos.

Persze az is van, hogy csak kamaszhiszti a kérdés.

2019. dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

szerencsére a jó értékrendben nevelkedett és nevelkedő emberek nem gondolkodnak ilyen hülyeségeken :)

nem agyalnak a mérgező szülő -ről kreált fogalmakon, élik boldog és tartalmas életüket. ez a szó legyen a lelki sérülteké szerintem.

nem hiszem, hogy sokan azért kerülnek nehéz helyzetbe, mert mérgező szülőkkel áldotta meg a sors, és vannak, akiken a modern pszichológia által mérgező szülőnek titulált felmenői vannak és észre sem veszik, hogy klinikai esetek :)

ez a mérgező szülő csak egy kreált szóösszetétel, nem egy létező és működő fogalom

2019. dec. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!