Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem 5kg krumplit, megpucolt...

Vettem 5kg krumplit, megpucoltam zöld színe van . Azt olvastam valahol, hogy ez mérgező . Már nem emlékszem mi volt a méreg neve. Valóban igaz ez?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mérgező-e, de az íze az nem jó, keserű. Sajnos ha nem tudod kivágni a zöld részt, akkor ez kuka.
2014. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen mérgező. És keserű is.


Ha csak egy kis része zöld, azt ki lehet vágni, a krumpli attól még ehető. Ha az egész akkor inkább dobd ki, nehogy valami bajod legyen tőle.

2014. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mérgezőt úgy értsd, hogy a szolanin amitől ez az egész van, az veszélyes, mérgező (halálos) is lehet egy szint felett.
2014. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szolanin a vegyület neve, hőkezeléssel vagy savval lehet közömbösíteni (ezért savanyítják például az éretlen paradicsomot). Ha csak a héj alatt zöld, azt a hámozóval le tudod vágni, de ha az egész, akkor sajnos kuka.
2014. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !! :)
2014. jan. 18. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!