Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom, hogy segíthetnék...

Nem tudom, hogy segíthetnék édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni hogy segíthetnék a családomnak.

Megpróbálom röviden össze foglalni a történetet;


Édesanyám egyedül nevelt fel minket testvéremmel mind a ketten felnőttek vagyunk. Testvérem édesanyámmal él vidéken messze a fővárostól. Anyám 2 éve nem talál munkát(gazdasági irányultságú), testvérem nem rég lett nagykorú csak az elemi van meg neki, munkát ő sem talál. Mivel édesanyám egyedül nevelt fel hiteleket vett fel sokszor, amivel tudom segítem annyival amennyire szükség van nem tudom (milliók). Hitelt nem szeretnék felvenni ebből sok a vita, mivel elvárná hogy én oldjam meg meg én segítsek, vegyek fel mivel van munkám. Azt hiszi bőven van pénzem pedig párommal elég szűkösen élünk meg. Szeretnénk majd lakást a későbbiekben gyerekeket keveset tudunk félre tenni, de ha olyan volt mindig adtunk nekik (10-20 ezret), de szeretnénk mi is haladni az életbe nem tudunk mindig minden spórolt pénzünket oda adni.

Ezenkívül a kapcsolatom édesanyámmal nem felhőtlen, állandóan elhord mindennek és most hogy adtam annál jobban kért. Fáj nagyon a szívem hogy nem tudnak mit enni, de nem csak magamtól de a páromtól se vehetem el mindig (ezeket persze próbáltam vele megertetni).


Egy közös találkozás alkalmával nem csak engem de páromat is elhordta mindennek, én voltam a szemét a testvérem meg a jó - rendes. Hozzám vágta hogy én hagytam ott őket, könnyű az életem, semmi gondom miközben ő zavart el otthonról és ezt előtte hosszú időn keresztüli lelki terror előzte meg.

Mivel felnevelt és vannak vele kapcsolatban boldog emlékeim is kicsiként és mivel családom fáj ezt átélni, de ha azok jutnak eszembe amiket tett ellenem együtt élésünk utolsó éveiben azon gondolkozom hogy miért foglalkozom vele. Nagyon vegyesek az érzéseim és nem tudom mitévő legyek nem mintha amúgy felhőtlen viszony ellenére is tudnék mit tenni de ez csak még borzalmasabb.

Volt már itt valaki hasonló helyzetben?

Ebből van kiút?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2019. dec. 18. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Hitelt semmiképpen ne vegyél fel. Annyit adj csak, amennyit Te nem érzel megterhelőnek. Neked a jövendő családodra is gondolni kell!
2019. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Magadban kell először tisztába tenni a dolgokat. Tudod, hogy anyádnak nincs igaza, de mégsem vagy biztos magadban.

Ahol laknak, ott valóban nincs állás? Vagy nincs kedvükre való? Nincs közeli város sem ahol dolgozhatnának?

Anyukád szerint talán testvéred tanulatlansága is a te hibád?...

Álláskeresésben segítenék és megmondanám, többet pénzzel nem tudsz segíteni, nincs miből. Ráadásul látod, ha adsz is rossz vagy nekik.

2019. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Mindenütt van állás, csak egyszerűbb rajtad élősködni.

Így el fogod veszíteni a párodat.

2019. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Olyan szinten vagyok hasonló helyzetben, hogy nekem is támogatnom kell a szüleimet. Nagyon jó viszonyban vagyunk és szeretem őket, de sajnos mindenkire igaz, hogy ha a kisujjad nyújtod, előbb utóbb az egész karod kell. Először csak 10-20 ezerrel segîtettem, hálistennek megtehettem. Aztán azt vettem észre, hogy amikor már tudtak volna esetlegesen tenni magukért is rám alapoztak, hogy majd én segítek. Például, ott élnek egy hatalmas házban, 4 üres szobával. Milliószor volt szó róla, hogy adjuk el, a pénzből vesznek egy lakást valahol a közelben, így is idősek már, pár év múlva nekik is nyűg lesz a tűzifával fűtés, kertgondozás. Kifizettem az értékbecslőt, meghirdettük a házat, de ahány érdeklődő volt, mindet elhajtottàk mondvacsinàlt indokokkal. A ház természetesen nem lett eladva, de újra jött az ősz, nem volt pénz tűzifára, karácsonyra, sorolhatnám. Közben a feleségemmel is egyre több volt ez miatt a konfliktus. Mivel mégis a szüleimről van szó, védtem őket foggal körömmel, de a szîvem mélyén tudtam, hogy igaza van a páromnak, azon lehet csak segíteni, aki hajlandó is tenni a jobbért.

Szerencsére ő a hitelek lejártával jobb helyzetbe kerültek! Természetesen soha egy szóval sem hánytorgattam fel nekik, hogy kölcsönadtam, nem is várnám vissza a pénzt, de nekem egy kis tüske maradt a szívemben az, hogy valamelyest kihasználtak. Ne értsd félre, nagyin hálásak voltak mindig, pedig én még a köszönetet sem vártam el, de nem volt helyes, hogy az én pénztárcám lett mindenre a megoldás.


Határt kell húzni valahol és NEM SZABAD, hogy “állandó jövedelem” legyél édesanyádnak. Azt, hogy te megszüless, nem te kérted, ő hozott a világra, nem “tartozhatsz” életed végéig azért mert felnevelt. Természetes dolog, ez volt a dolga. Mint ahogy természetes az is, hogy segíted, de nem mindenáron. Nem vagy köteles se magadat se a párodat kitenni a lelki terrornak! rá fog menni a kapcsolatod.

2019. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
ezt a hülyeséget hogy!mindenhol van állás"! aki élt már falun az tudja milyen végesek a lehetőségek,főleg ha alulképzett és aluliskolázott az illető. sok embert ismerek akik sajnos ilyenek,nekik még a közmunka sem mindig megoldás,mert azokra is egyre kisebb számban van szükség. tartozol magad és a párodnak egy megfelelő életet kialakítani,sajnos anyukád és a testvéred felé nem sokat tudsz nyújtani,hacsak nem annyit mint eddig.
2019. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

"testvérem nem rég lett nagykorú csak az elemi van meg neki"

az ciki

2019. dec. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Az anyukád zsarol téged méghozzá úgy hogy te érezd rosszul magad ha nem segítesz.Nem vagy köteles ezt eltűrni.Nyugodtan megmondhatód neki van saját életed.A testvéred is kereshetne munkát máshol.Vannak munkák vidéken is ebben kellene segíteni,ha van hajlandóság a testvéredben.
2019. dec. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Magadba rendezd a dolgaidat. Te nem tudsz helyettük mindent megoldani. Arról se tehetsz hogy a tesódnak semmi vegzettsege nincs. Nem is értem ez manapság hogy lehet, főleg valami eldugott helyen ahol az iskolai követelmény se lehet valami magas. Na mindegy. Ez nem a te sarad, neki kell lépnie. Elhiszem hogy nehéz munkát talalni, en is voltam ilyen helyzetben. Csak én főiskolával vallaltam el olyan munkat is ami nem volt kedvemre valo, nagy elmeny volt mit ne mondjak. De amíg nem talaltam szakmabeli munkat valamiből elni kellett.Építgesd a saját életed inkáb. Jó éhen ne haljanak. De ha azt latod hogy tehetnének a helyzetükért de nem csinalnak mást csak sajnalkoznak es varnak akkor nem kell támogatni. A leírasodból az jön át hogy erző tipus vagy, de ne hagyd magad.

Kicsit off de ilyenkor sokszor eszembe jut a saját anyám. Sokszor segitett neki nagyanyam, meg nővére. De!!! Mindig elment munkába, ha kellett külföldre is. Nagyon nehéz es megterhelő munkakat is elvállalt hogy kikeveredjen a rossz anyagi helyzetből.. Vannak hibái, velem is sokszor furcsan viselkedett. De nagyon becsülöm azt hogy sose várta a sült galambot annak ellenére hogy sokszor kapott seģitseget is. Csak vegső esetben kért. Mindíg talpra állt. Szóval sokat számít az akarás.

2019. dec. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Ajánld fel, hogy segítesz nekik önéletrajzot írni, azzal nem segítesz, hogy a lusta valagukat megpróbálod eltartani
2019. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat, sokat segít legalább is magamban rendezni a dolgokat. Párom is hasonlóan gondolkodik ez ügyben, csak bennem voltak kérdések hogy helyes e a hozzáállásom.


Önéletrajzot már rég elkészítettem, és állásokat is próbáltam nekik keresni, ellenőrizni nem tudom, hogy valóban nem jeleztek vissza vagy mi lett a végkifejlett. Felajánlottam hogy testvérem tanulásához hozzájárulok annyival, hogy megveszem a bérletet és ami szükséges (ingyenes okj lett volna a cél). Ezek közül egy sem valósult meg.


Sajnos a válaszom arra igen, hogy engem hibáztat, hogy nem fejezte be a szakközépiskolát ez a találkozásunk alkalmával többször is elhangzott, pedig csak azon múlt, hogy bejár e. Ő vele mindig is engedékenyebb volt mint velem és ez ebben is megmutatkozik.


Köszönöm szépen mégegyszer a segítségeteket!

2019. dec. 19. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!