Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el édesanyámnak...

Hogyan mondjam el édesanyámnak h török párom van?

Figyelt kérdés
Fél éve van egy párom aki török származású és itt egyetemista. Szeretne itt is letelepedni. Muzulmán, de nem mélyen vallásos. Nem vár el semmit. Ennyi idő után úgy érzem elég komoly lett a kapcsolatunk és ő szeretne hivatalosan is bemutatkozni a családomnak. Ám egy gond van. Anyámra hatott ez a agymosásos migráns dolog ezért mélyen elitél minden más nemzetiséget. Hogyan mondjam el neki úgy h ne sértődjön meg senki és elfogadják? Januárban szeretnénk már összeköltözni is. Kérlek értelmes válaszokat adjatok és ne rasszista beszolásokat. Köszönöm szépen :)
2019. szept. 30. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Majd ha a fiú családja megengedi, akkor elmondhatod.
2019. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudnak rólam és találkoztam is az ő szüleivel.
2019. szept. 30. 16:05
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

“Anya, terhes vagyok.”

Anyád elájul, és mikor felkel, kedvesen mosolyogva mond el neki, hogy nyugodjon meg, csak török barátod van. Ha újra elájul, nem lesz oda érte. De ki tudja...

2019. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
53%
Szia. Szerintem egy edesanyanak, el kell fogadnia a gyermeke donteseit, mutasd be otthon a parodat, lehet eleinte nem fog neki orulni, de el kell fogadnia, kulonben teged fog elvesziteni, o erre ra fog jonni, nem tud mit csibalni ha szeretitek egymast. Mutasd be! Batorsag.
2019. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
"Anya, török származású a párom". Gondolom, ha egy egyetemistával jöttél össze elmúltál már 18.
2019. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Ő 24 és orvosnak tanul. Nem szándékozom teherbe esni egyenlőre mivel megfelelően védekezem.
2019. szept. 30. 16:35
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Igy ahogy itt most leirtad.Felnőtt vagy,te választod ki,hogy kivel akarsz élni.Muzulmánok között is van külömbség.
2019. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Mondd el egyszerűen,tömören,lényegretörően.
2019. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező, a lányom párja arab.

Mikor kiderült, pánikba estem. Természetesen nem zúdítottam rá minden félelmemet, de nem úszta meg.

Ami segített elfogadni a párját, az a pozitív változás, amit a MI kapcsolatunkba hozott. Tisztelettudóbb, öltözködésben visszafogottabb. Mielőtt nekem esnének, csak nem rakja ki, ami van. Semmi csador, burka és egyéb.:) Jobban értékeli, amit kap/kapott tőlünk.

Természetesen voltak magyar barátai, de nem volt boldog egyikkel sem.

A párjai és ő sem volt elég érett a párkapcsolathoz. Sokat segített, hogy rájött, mit vár el egy kapcsolattól és most megkapja. Látom rajta, hogy boldog.

Ne várd el az édesanyjától, hogy innentől kezdve ne aggódjon. Aggódni fog. De mi anyák, mikor nem aggódunk?! Amíg élünk.Ott van az apróbetűs részben.

Két dolgot kértem a lányomtól. Mindenképp legyen eljegyzés, hogy kiderüljön, megváltozik-e a viselkedése, ha "nyeregben" érzi magát a párja. A másik, hogy ha összeházasodnak és lesz baba, itt Magyarországon szüljön.

Készülj fel és ismerkedj a párod kúltúrájával. Készülj fel a kérdésekre, a fura tekinteteket, ha a gyerekkori közegedben megjelensz vele.

Itt szeretnétek, Mo.-n maradni?


A legújabb fusztrációm, hogy ha itt maradnának Mo.-n hogy közösítenék ki az unokámat az iskolákból.....na, csakhogy belekóstólj a lehetséges aggodalmakba.....


Egy biztos, mindenben támogatom a lányomat. Ha boldog, engem nem érdekel, muszlim lesz-e, csadort hord-e, itt élnek Mo.- on vagy a párja országában vagy valahol máshol.

Ha pedig baj van, számíthat ránk.......és reménykedek.


Bízz az édesanyádban, megoldjátok!:)

2019. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Hát, én nagyon nem lennék boldog anyád helyében. De ennek az az oka, hogy több magyar hölgy ismerősöm ment feleségül ,,muzulmán, de nem mélyen vallásos,, emberhez és egyik sem végződött szépen. Legyen szerencséd.
2019. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!