Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy segíthetnék Édesanyámnak...

Hogy segíthetnék Édesanyámnak otthon?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon a tanulásra figyeltem, mert szeretnék majd továbbtanulni, minden időmet elvette kb. Egyedül nevel anyukám és 2 munkahelyen dolgozik.Mindig szép rend van a lakásban és tisztaság, de már kb. mindenből lezártak és jön a nyár is, nm igazán lesz semmi dolgom, max haverokkal pár hétvége. Szeretnék segíteni neki a háztartásban, de a mosogépnek max az ajtaját tudom kinyitni a vasalónak meg nem merek még a közelébe se menni. Én a saját szobámban rendet tartok, meg segítek mosogatni meg rendet tartani, de pl. porszívózás meg portörléstől "el vagyok tiltva" próbáltam segíteni neki, de viccesen megjegyezte, hogy hagyjam mert csak több munkája lesz vele. :D Lehet, hogy azért van mert fiú vagyok, nemtom. Hogy kell ezeket az alapdolgokat, h porolás, felmosás szépen alaposan csinálni. Szeretném meglepni, hogy egyszer úgy jöjjön haza, hogy ki van takarítva mindenhol. 16f
2011. jún. 4. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de szerintem hülyeség, hogy inkább hagyd a porszívózást, ha nem gyakorlod ezeket, sosem tanulod meg. De azon mit "rontottál" el? A lényeg a takarításnál, hogy alapos legyél, pl. a sarkokat se felejtsd ki. Felmosásnál ügyelj, hogy mit és mennyit teszel a felmosó vízbe, olvasd el, ami a címkén van a flakonon. Ha van pl. laminált padlótok, az nem szereti a vizet, tönkremehet tőle.

Én nem nagyon szoktam porttörölni, csak nedves ruhával és a porszívózás után szoktam. Ha száraz ronggyal csinálod, azt ki kell rázni időnként. Ha oldalról megnézed a polcot, látod hol maradt el esetleg.

De gyakorlat teszi a mestert!

2011. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia!


aranyos vagy, hogy segíteni szeretnél. mosogass, vidd ki a szemetet, törölj port, sepregess, moss fel, teregess, ezek nem igényelnek nagy szaktudást. a mosást hagyd meg Neki, de te kiterítheted a ruhát! néha elmehetsz bevásárolni is, hogy ne ő cipekedjen, hanem te izmosodj ;) én nagyra értékelném ezeket.

2011. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Toto652_89 ***** válasza:

Én 21 éves vagyok és fiú. Apámmal élek egy lakásban, legtöbbször én főzök, mosok és takarítok.

A mosógépnek biztos van egy használati utasítása, a mienké is mindig ott van, mert a programokat nem tudom megjegyezni.

Mosogatni pofonegyszerű, felmosni is, a portörlést azt mindig a legmagasabb helyről kell kezdeni, mert ugye lefelé hullik a por. Száraz ronggyal először, aztán nedvessel másodjára, és mivel a száraz rongytól hullott a szőnyegre, ezért kell törölgetés után porszívózni.

A vasalás se nehéz, csak forró, nem a talpát kell fogni :D

Meglepheted azzal is, hogy lehúzod az ágyneműt, és tisztát húzol.

Tipp: a párnákat tedd ki a napra pár órára.

Nagyon jót lehet a napos párnában aludni :)

2011. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia 15 f vagyok én kb 10 éves korom óta én csinálok itthon mindent mert a többi 3 lánytestvérem semmit sem csinál ithon először csk porszívóztam egyre szebb és szebb munkákat végeztem utána rá 1 hétre megprobáltam egyedül felmosni emlékszem hogy féltem hogy nehogy annyi legyen a szobába a lamináltnak utána már tudtam porörölni is mosógépet kezelni azt kenem vágom mosogatáshoz ott a gép amit imádok főzni is egész jol tudok igaz nem mindent vasalni nem szoktam ha anyu megkér akkor az ablakot is meg a függönyt is kimosom szal egész jol csinálok mindent jah és fontos az is hogy a porszivó szűrői és a porzsákja is tiszta legyen
2011. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mondd neki, hogy szeretnél igényes pasi lenni, szóval nagyon hálás lesz majd a menye, ha megtanít téged takarítani.

egyénként porszívózni bárki tud :D csak tologatni kell a padlón, szőnyegen, ha teli a porzsák, akkor meg üríteni :D


mosni is könnyű megtanulni, a lényeg, h a hasonló színűeket tedd egy mosásba, és a színeset 30-40 fokon mosd a hozzá való mosószerrel, a fehéret pedig 60-on, a fehérre való mosóporral.


nagyon jó fej vagy, h próbálsz segíteni anyudnak.

mondd neki, hogy csak 1x kell téged megtanítani a fortélyokra, onnantól leveszed a terhet a válláról, és segítesz, amiben tudsz.

2011. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én egy "idősebb eresztésű" nő vagyok.

Az automata mosógépnél csináltam, hogy a kezelési útmutatóból kifénymásoltam azt az oldalt, ahol a kapcsolási gombok rajza van. Az útmutatót átolvasva a fénymásolatra oda-írogattam, hogy melyik gomb mire szolgál. Még azt is ráírtam, hogy mikor milyen gombbal milyen "hibaüzeneteket" küld. (Egyébként ez a fénymásolat még ma is évek óta ott van gép tetején)


Ha ezt megcsinálod titokban, majd amikor a mamád készíti elő a mosást, odaállsz a háta mögé, és megnézed, hogy valóban milyen gombokat, milyen sorrendben kapcsol. Le-ellenőrzöd a saját kis útmutatódban, (esetleg be is sorszámozhatod), biztosan könnyebb lesz!!!!

2011. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már csak egy valami nem tiszta a kommentekből. Porszívózás előtt vagy után kell port törölni, mert mindkettőt olvastam. :)
2011. jún. 5. 09:16
 8/10 anonim ***** válasza:
én előtt szoktam mert van olyan szennyeződés is ami lepottyan
2011. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez az örök dilemma!

Ha porszívózás után törlöd a bútorról a port, szinte elkerülhetetlen, hogy abból a már felporszívozott szőnyegre ne hulljon.

Ha először port törölsz, akkor viszont a porszívó munka közben ereszt meg néha-néha egy-egy löketet.


Szóval lesd ki, hogy a mamád mikor csinálja, és tégy úgy te is.

2011. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, ha nincs időm nedves ruhával áttörölni a szekrényt, én a porszívóra tehető kis kefével leporszívózom a polcokat. Nekem bevált.
2011. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!