Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám folyamatosan telefonál...

Anyukám folyamatosan telefonál! És ha fontosat akarok neki mondani akkor sem teszi le, Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

A szüleim most válnak , 3-an vagyunk testvérek és anyukám folyton meg akarta bosszulni apámnak hogy őt megcsalta

Ezután valahogy fogalmam sincs hogy megismerkedett egy pasival és azóta kb 2 hónapja nagyon sokat telefonál főként este amikor mi( tesoim) alszunk már.

Kb este 11- sokszor éjjel 2 ig amivel amúgy semmi baj mert ez az ő élete de amikor napközben amikor pl szeretnék vele beszélni a sulirol (8.os vagyok és ugye a felvételi stb...) akkor is nagyon sokat telefonál kb 2-3 órákat

Suliban barátnőimnek meséltem, ők azt mondták hogy törjem össze a telefonját de nyilván ezt azért nem fogom megcsinalni

Szóval abban szeretnék segítséget kérni hogy mit csináljak mert amikor mondom hogy tegyele egy picit akkor mint ha ott sem lennék és azt mondja hogy hagyjam békén

És ráadásul velem bunkó amikor telefonál (értitek amikor ugye telefonál és én mondom neki hogy tegye le akkor bunkó) a pasival meg mint ha egy angyal lenne röhögcsél . Stb... ez nagyon zavar hisz 42 éves és tudom hogy lehet neki is magán élete amit tiszteletben tartok de van 3 gyereke. Rendesen ellát minket stb

Bocsánat a helyesírási hibákért csak gyorsan írtam.



2019. dec. 21. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
A suliról és a továbbtanulásról Apukáddal beszélgess. És keress egy olyan tanárt, akihez bizalommal tudsz fordulni és a továbbtanulást vele beszéld meg! Ő ismeri a helyzeted, milyen iskolát tudsz elérni, és ismer Téged is, és egy jó tanár ezt feladatának is érzi, hogy segítsen. (Anyud majd megnyugszik.)
2019. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tanulás az csak egy példa volt de köszönöm szépen a segítséged
2019. dec. 21. 21:49
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha apukád normálisan meghallgat, és egyébként normálisan szót értesz vele, 14 évesen akár át is költözhetsz hozzá.
2019. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Apukám rosszabb sajnos mindig kedvetlen olyan kb mint egy élő halott

Mindig nagyon rossz kedve van a társaságunkban

De azért köszi 🙂😌

2019. dec. 21. 22:45
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ragassz egy cetlit a telefonra. "anya! Szükségem lenne rád, ha lesz egy szabad fél órád rám 2 telefon között kérlek szólj"
2019. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Amikor beszélni akarsz vele de bunkó veled mert telefonál, akkor mondd el neki hogy bánt a dolog aztán csináj a telóddal egy képet, és szerkeszd rá, hogy "anya nem ér rá". Elég minden nap az 1. ilyen esetet dokumentálni, próbàld meg a fényképezés szögét és a megilágítást is változtatni (de mindig mondd a kép előtt hogy nem tetszik a helyzet).

Majd amikor anyukàd nem lesz annyira eltelve a fickótól, és beszélni akar veled de neked semmi kedved a társaságához, akkor végigpörgetheted neki a képeket. Ha anya lennék és a gyerekem ilyesmit mutatna nekem akkor elgondolkoznék, és leesne miért kapom a kiosztàst.

És amikor NEM telefonál és beszélned kell vele akkor hívd fel, és mielőtt a tárgyra térnél közöld, hogy "azért hívtalak mert mostanában sokkal jobban szeretsz telefonálni".

Esetleg megkérdezheted apukádat, hogy mit szólna ha hármótok közül az egyikőtöket ő nevelné, bàr ezzel nem sietnék mert a törtèntek fényében nem hiszem hogy lelkesedne az ötletèrt.

Ennél többet ezzel ne foglalkozz mert nem éri meg a befektetett energiát, a tanulás legyen az első! A tanáraidtól meg a baràtnőidtől kérj segítséget a tanuláshoz meg az iskolai dolgokhoz.

Sajnos anyukád egyetlen eddigi tanàcsomtól sem fog megvàltozni, egyedül az segíthet ha egy felnőtt beszèl vele a problèmàjàról, de a korod miatt sajnos a hátadon csattan majd anyàd büszkesége vagy szembenézhetsz a felnőttek kètelkedèsével. Az egyetlen dobàsod az, hogyha màr van egy jó kapcsolatod az anyai nagyszüleiddel. Ha elmondod nekik mi a gond akkor talán beszélhetnek èrtelmet az anyàd fejébe.

És lehet lepontozni kedves bosszúálló anyukàk, de nem szép 9-12 óràn keresztül bosszúvàgybòl csevegni egy fickóval mikor az egyik gyereknek felvételije van és foglalkozni kéne a màsik kettővel is, szerintem ez a helyzet nem a "rendesen ellát minket" kategória.

2019. dec. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Előző vagyok, bocsi az elírásokèrt de egy fontos dolgot is elfelejtettem írni: apukàdnak ne reklàmozd az ami anyukád és az új pasas között megy, anyukàdnak meg azt ne emlegesd mennyire levert apàtok.

Tudom, apàd volt a megcsaló fél, de próbàld meg kivonni magad a szüleid szerelmi életéből. Ha szapulod vagy lealacsonyítod az egyiket a màsiknak akkor sajnos könnyel lehelgatóvà, tolmáccsá vagy csatabárddá vàlhatsz: bevonnak a buliba és tèged hasznàlhatnak arra, hogy kijàtszàk egymàst.

Lehet, hogy ez túlzásnak tűnik, de sajnos a leírtak alapjàn kinézem belőlük az ilyen viselkedést...(főleg anyukádból).

2019. dec. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Azért az is bunkóság hogy ő telefonál te meg megparancsolod neki hogy tegye le. Gondolom nem 0-24ben telefonál, csak máskor mondjuk te chetelsz a barátaiddal vagy telefonálsz így neked nem jó nem igaz?
2019. dec. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Jaj de ismerős kérdés.. minek írtad ki már megint? Azóta még mindig nincs meg a válás?
2019. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmit. Mit csinálnál. Akkor beszélj vele, mikor nincs nála a telefon. Ha az én telefonomat törnéd össze, te is úgy járnál.
2019. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!