Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivan akkor ha az apa soha...

Mivan akkor ha az apa soha nem fizetett gyerektartást a babára miota megszületett 10 honapja? Nemis látogatja a babát

Figyelt kérdés
Beadtam a biroságra több mint fél éve de még semmi!!!
2020. jan. 3. 16:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Akkor az van, hogy megvárod még lesz ítélet.

Legközelebb meg meggondolod kivel hozol össze gyereket

2020. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Amíg nincs bírósági döntés, addig gyerektartás sincs, hiszen a két szülő közösen gondoskodik a gyerekről. Egyelőre fejnek a falba történő beleverése van, amiért olyan emberrel vállaltál gyereket, akivel már a baba megszületésekor nem működött a kapcsolat. Utána várás van.
2020. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom egyedül döntöttél arról hogy megtartod a gyereket. Nekem nem lenne bőr a képemen még gyerektartást is kérni, ha a férfi nem akart gyereket. Persze igen, húzhatott volna gumit, ez is igaz, de ha már megvan a baj, és te, az akarata ellenére úgy döntöttél hogy megtartod, akkor ne várj tőle semmit.
2020. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
#3, tudod, hogy lehet jelezni, hogy nem akarsz gyereket, gumit húzol... bár gondolom méretgondjaid vannak, nincs xxs gumid
2020. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Takarodjatok már ezzel a gumit húzok marhasággal. Tartós kapcsolatban, fogamzásgátló mellett max azok lesznek terhesek, akik nem szedik normálisan. Persze, semmi nem 100%-os, csak ha nem szexelsz, de soha ne legyen egy normális, igazi szex gumi nélkül egy igazi kapcsolatban? Anélkül az igazi, akárki akármit mond, teljesen illúzióromboló azzal csörögni, meg a büdös latexgumiszag a kezeden, stb.

Olyan nagy baj, hogy valaki megbízik a párjában? Jó, a kérdező nem írta, hogyan sikerült be, csak úgy általánosságban van már elegem ebből.

2020. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Remélem, anyátokkal is így beszél valaki, ahogy ti a kérdezővel. Gusztustalanok vagytok, egy anyukát cseszegettek a saját frusztrált, vacak életetek miatt.
2020. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindig azért marad egyedül az anya a gyerek(ek)el, mert az apa nem akarta őket. Az én gyerekeim házasságbam születtek, az apa is akarta őket, annyira, hogy orvosi vizsgálatra is elment, mert az első nehezen akart összejönni. Aztán amikor a 2. gyerek 1 éves volt rájött, hogy ő mégsem való apának és lelépett. A gyerektartást fizette, azzal nem volt gond, de ovodás koruk óta nem is látta őket, már mindkettő felnőtt ember. Szóval nem kell mindjárt neki esni az anyának úgy, hogy nem ismeritek a körülményeket. De persze jól esik belerúgni valakibe így ismeretlenül. Szánalmas.
2020. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező (#8) bocs, de tökéletesen igazuk van... engem is megszívatott anno az exem egy "meglepibabával", mert beette azt a hadibaromságot, hogy "majd, ha a karjában tartja, majd megenyhül"...

A dologgal aztán úgy tűnik én jártam eddig a legjobban, mert most van egy normális TÁRSAM, aki soha nem helyezne elém egy "kicsike babuka az már egy kis életke"-t... Én sem lennék kiváncsi a továbbiakban egy olyan nőre, aki ilyen szinten képes volt megalázni, se a gyerekre, akivel megalázott. Szerintem kicsit súlyosabb kategória hogy egy méhmagzatot rak elém, mint ha egy kosárlabdacsapattal egyszerre csalna, tudod?

Na, ebből nyugodtan kiindulhatsz a saját esetedben is, és elkezdhetsz pótapucit keresni a gyerekednek, ha már így megszülted.

2020. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

A veszekedös lényekkel ne foglalkozz, ök azok, akik nem alkalmasak emberi kapcsolatokra és itt vezetik le a frusztrációjukat, arra meg egyik sem gondol, hogy az apa lehet ugyanolyan érzelmi selejt, mint ök, akik semmiféle felelöséget nem képesek vállalni. Arról ugyanis szó sem volt, hogy az apa nem akarta a gyereket - a legtöbb esetben csak utólag meggondolják magukat!


Kérdezö: ha a gyerekelehelyzésröl döntött a a bíróság, akkor megszabja a gyerektartás mértékét is és kötelezi az "apát" a fizetésre. Ez a fizetési kötelezettség akkor indul, amikortól te beadtad a keresetet, viszont csak a döntéshozatal után lehet töle behajtani.

Szóval ki kell várni, viszont ha tetszik neki, ha sem, fizetnie kell, és az elmaradt idöszakra is.

2020. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha a gyerek 10 hónapos és a kérdezö fél éve (gyengébbek kedvéért 6 hónapja) adta be a gyerekelhelyezési kérelmet, akkor az apa kezdetben ott volt a gyerekkel, csak utána rájött, hogy az felelöség meg nehézség és lelépett!
2020. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!