Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbüntethetik az Apát ha...

Megbüntethetik az Apát ha külföldön él és nem megy a làthatásokra?

Figyelt kérdés
Az ex fenyegetőzik, hogy beadja a gyámügyre, mert azt mondták hogy kötelessége élni a láthatásokkal
2020. jan. 7. 15:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
5%
Én csak magyar józan paraszti ésszel gondolkodok. Ha a bíróság elrendeli hogy minden hétvége / 2.hétvége az apáé, emiatt az anya tervez hogy szabadidejében mit csináljon, akár buli vagy kikapcsolódás, majd közli apuka hogy bocs nem megy haza a gyerekhez, és el se hozza mert nem éri meg, az rendben van? Pár ilyen után szerintem az anya nyugodtan feljelenthetne (vagy fellebbezhetné a láthatást) és kérni a bírót hogy az apa teljes láthatását szűntessék meg a külföldi nem törődömség miatt. Szerintem erre van esély hogy az anya nyerjen ha megteszi.
2020. jan. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
85%

21!


Nem fogjak megszüntetni.

2020. jan. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
11%

“ Én csak magyar józan paraszti ésszel ”

Igen csak a jog nem a józan paraszti ész szerint működik.

Volt ügyvéd a szűkebb ismeretségi körben, hát csak néztem hogy milyen pragmatikusan a jogszabályok alkalmazásáról van szó, és nem a józan észről.


Magam is voltam részese ilyennek, plusz ismeretségi körben is láttam olyat, hogy apuka jól keres, az óvodás korú gyereknek sokkal több mindent tudna biztosítani, de odaítélik a panelba a dolgozni nem akaró anyja mellé, meg még asszonytartást is megítélnek.

2020. jan. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy kötelessége. Francokat, a láthatas egy JOG. Attól még hogy a gyereknek joga van látni, senki nem kötelezheti rá az apukát, hogy márpedig igen is tartsa vele a kapcsolatot! Főleg így hogy külföldön van. A két hetente láthatás van, apuka kéthetente a saját költségén repkedjen haza, hogy aztán rá se szarjon a gyerekre?? Ennek mi értelme? Ha valaki nem kívánja tartani a kapcsolatot a gyerekével, akkor az jobb is és nem kell erőszakoskodni.

Ahol meg pl anyuka bekamuzta a gyógyszerszedést és szépen felcsinaltatta magát, majd próbálta a pasi nyakába varrni a kölyköt (sajnos több ilyen van, mint hinnénk), az meg inkább húzza meg magát és ne a láthatás miatt pampogjon. Senki nem kényszeríthető arra, hogy olyannal találkozzon és foglalkozzon, akivel nem akar.

2020. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
97%
A gyerektartás fizetése kötelesség, a láthatás csak jog.
2020. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!