Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel való rossz kapcsolat...

Szülőkkel való rossz kapcsolat? Mit lehet tenni ez esetben?

Figyelt kérdés
Szüleimmel egy jó pár hónapja nem tartom a kapcsolatot. Egy elég súlyos dolog történt velem (egészségügyi) ami alatt egyáltalán nem támogattak, nem érdeklődtek felőlem. Általánosságban elmondható, hogy kapcsolatunk mindig egyirányú volt, ha én nem kerestem őket ők sosem engem. Többször tudtukra adtam, hogy ez rosszul esik nekem, a helyzet semmit nem változott. Ennek ellenére ugyanúgy kerestem őket a legutóbbi eset után is és akkor is csak flegma viselkedést kaptam, egyáltalán nem érdeklődtek a hogylétem felől. Amikor megkérdeztem az okát, annyi volt a válasz, hogy felsoroltak évekkel ezelőtt történt apró cseprő dolgokat,amit egyébként már lezártunk. A kommunikáció sosem működött közöttünk. Ezentúl folyamatosan kritizálnak engem is, a férjemet is, ha rossz irányba változik az életem akkor úgy érzem szégyellnek és többször is hazugságon kaptam őket másokkal kapcsolatban, amint jobb színben akarnak feltüntetni, mint ami. Ezeket mindig szépen tűrtem, ráfogtam arra, hogy már idősödnek, nem látták otthon a normális családi mintát. A vége a történetnek, hogy közöltem, amennyiben nem alakul a kapcsolat kétirányúvá addig én sem fogom keresni őket. Azóta sem vették fel velem a kapcsolatot. Ennek ellenére eléggé bűntudatom van, hogy nem tartom velük a kapcsolatot, közben pedig úgy érzem, hogy nem nekem kellene újra kezdeményeznem a kapcsolatfelvételt,úgy hogy egyébként nem az első eset volt, hogy szorult helyzetemben nem számíthatok rájuk. Nagy elvárás az, ha felnőtt gyermekükként én is vágyom a törődésükre? Meddig van az a határ amíg a szülőnek "mindig igaza" van, és tűrnöm kellene? Megoldásra irányuló javaslatot is nagyon szívesen elfogadok.
2020. jan. 8. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Miért van bűntudatod olyan emberekkel szemben, akik a szülő nevet is alig érdemlik meg? Mert gyerekként sem szerettek, nem törődtek veled, és ma is a szeretükre vágysz, holott magad is jól látod, hogy semmi esélyed erre.


A rossz szülőket ott kell hagyni, magukra, és a te problémáidat, amit ők okoztak mielőtt feldolgoztatni szakemberrel. ha araod, ha bírod és ha tudod.


"Nagy elvárás az, ha felnőtt gyermekükként én is vágyom a törődésükre?"


Ez nem nagy elvárás, hanem lehetetlen. Olyan súlyos seb, ami nem fog magától meggyógyulni. Ha nem szerettek anno, most sem fognak, de ezt nagyon nehéz az embernek lélekben is elfogadnia, hiába ott az esze.


"Meddig van az a határ amíg a szülőnek "mindig igaza" van, és tűrnöm kellene?"


A szülőnek nincs mindig igaza, még akkor sme, amikor te kicsi vagy. Számtalanszor megesik az, hogy a gyerek tehetségesebb - ab ovo -, mint a szülője, jobb, lélekben erősebb, már gyerekként tisztábban lát. Miért volna nála több egy ember, aki pusztán azt az előjogot bírja, hogy régebb óta él a földön, mint ő, és a gyerekét csak egyszerű szaporodással a világra hozta? Ez csak biológia és kor. Tán ezért kéne örökös hálával tartoznod két önző embernek?

2020. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
A szülőnek nincs mindig igaza.
2020. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Talán azért van bűntudatom, mert az lett belém nevelve, hogy a szülőt minden esetben tisztelni kell,emellett nyilván voltak jó dolgok is. Gyermekkoromban előfordult, hogy megvert apám, anyám ő igazából már akkor is lelki terrort alkalmazott, volt hogy napokig nem szólt hozzám ha olyat csináltam ami nem tetszett neki. Alapvetően nem voltam rossz gyerek, mindig jól tanultam, segítettem otthon, soha nem jártam el bulizni, csavarogni. Tinikoromban voltak kirohanásaim, de ez a korszak jellemzője. Emellett viszont voltak időszakok amikor úgy éreztem tök jó szüleim vannak, elmentünk ide-oda, programot csináltunk, megtudtunk bizonyos dolgokat beszélni. Bár egyre inkább azt érzem, hogy ezek annak köszönhetőek, hogy meghunyászkodtam és úgy viselkedtem ahogy elvárták. Felnőtt fejjel látom azt, hogy mennyire nem volt nekik sem normális gyerekkoruk és talán ezzel próbálom felmenteni a viselkedésüket. Kettős érzéseim vannak és sajnos ez eléggé meghatározza a mindennapjaimat.
2020. jan. 8. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Erre nincs jó megoldás.

Vagy megalázkodsz vagy elengeded.

Én az utóbbit tenném.

2020. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne legyen buntudatod. Ha szukseguk.lesz rad ugyis megtalalnak.

Ha annyira tiszteletre tanitottak, akkor valaszd a huvos tavolsagtarto udvarias format. Azaz a szupetesnapjukon, karacsonykor (esetleg utana uj evkor valamikor januar folyaman), es husvetkor es vagy nyar elejen hivd fol oket.

Ilyenkor kivanj boldog szulinapot, karacsonyt, husvetot es kerdezd meg hogy vannak, hogy mennek a dolgaik. Valoszinu ketto mondatban elintezik. Ha nem kerdeznek vissza, akkor te par mondatban foglald ossze veled mi van. Peldaul: en meg mindig itt dolgozok, uj alberletbe mentem egy aranyos kis lakas, van egy lakotarsam, nem sok vizet zavar. Hetente ketszer eljarok futni. Penzt gyujtok a nyaralasomra vagy a jogsira pont pont pont. Es elkoszonsz, hogy aakkor puszi vigyazzatok magatokra.


Es inkabb foglalkozol a barataiddal.

Ha kitarto vagy akkor elobb utobb ugyis tortenik valami es ok is fognak teged keresni.

Ha nagyon olyanod van akkor peldaul jovore vagyis iden, hivd el oket hozzad karacsonyozni. Egyszeruen mondd elotte 3 hettel, hogy anya raertek 25-en? Ebedre szivesen latnalak benneteket. Talkjtok ki es egy het mulva hivlak ujra, hogy egyeztessuk a reszleteket addig is puszi. Es lerakod a telefont!


Ilyen tipusu embereknek sose adj lehetoseget arra, hogy megtapasztald az erzeketlenseguket. Azaz.ne vard meg amig visszaszol minek menjunk hozzd ebedre mi bajod van? Ez neked nem hianyozna:-).

2020. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatod. hiszen Te mindent megtettél egy normális kapcsolatért. Felnőttél, fogadd el, hogy nem minden biológiailag alkalmas emberpár nevezhető szülőnek. Ez ellen nem tudsz tenni, engedd el őket. A kérdés inkább az, mit fogsz lépni, ha nekik lesz rád szükségük.
2020. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!