Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetben itéli a bíróság...

Milyen esetben itéli a bíróság az apának a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a gyerekeim, az apjuktól külön élünk tavaly előtt október óta. Bírósági döntés nem született. Megegyeztünk. Most apukának van egy barátnője, akinek van egy gyereke és gondolom az én két gyerekeimen szeretnének hasznot húzni a 3 gyerekes kedvezményekre, pl csokra stb. Emiatt bíróságra akar menni, most érdekes lett az elhelyezés. Vállalkozóvá váltam, pályázatot nyertem. 3 emelt érettségit csináltam 1 év alatt. Nem iszom, nem dohányzom. Saját házam van.

Van félnivalóm?

Nyaralni sem akarja elengedni külföldre a gyerekeket. Megteheti?


2020. jan. 12. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Add be a bíróságra a papírokat
2020. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek a gyerekek?
2020. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van esély rá mindig, de 8gy hogy több mint egy éve nálad vannak, kev3s.
2020. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komoly indok kell, hogy ne nálad legyen. Be kell bizonyítania, hogy alkalmatlan vagy a gyereknevelésre, vagy akár veszélyen is vannak nálad.
2020. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kisebbik 3 a nagyobb 12 lesz. A kicsi fél éves kora óta bántalmazott, gyerekkel a kezemben nekem jött, leköpött, azért lett vége. Szomszédok szüleim is látták a kirohanásait, sürgősségin sebészeten voltam a sérülésekkel. Félek tőle a mai napig.
2020. jan. 12. 19:19
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Általában az az alaptézis, hogy ha nincs rá nyomós indok, akkor nem szakítják ki a gyereket a környezetéből, amiben él.

Már több, mint egy éve veled van, szerintem add be előbb te a papírokat, nem hinném, hogy elvennék tőled.

De az, hogy téged bántalmazott, nem befolyásoló körülmény, mivel attól még lehet jó apa. Sőt, ha előhozod, még rosszul is elsülhet.

2020. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
Több almos mozaikcsaládok nem jogosultak CSOKra. Inkább téged tartanak alkalmatlannak. De mázlid van a magyar törvények melleted állnak. Csinálhatsz bármit akkor is te kapod a felügyeleti jogot.
2020. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha lesz egy közös gyerekük, szerintem azok lesznek. Biztosan erre apellálnak.


Kiváncsi vagyok mire számíthatok, holnap felhívom a válóperes ügyvéd barátom.

Köszönöm szépen a véleményeket.

2020. jan. 12. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:
6%
Nem lesznek semmire jogosultak csak a babaváró hitelre, de arra a gyerekeid nélkül is. Most hiába nyomod itt a baromságot, ők egyszerűen rossz anyának tartanak. És egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy igazuk van.
2020. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, egy c*g*ny nő aki Columbiában hivatásos krválkodott, onnan valaki betöltötte, és hazahozta valaki gyerekét, akinek azt sem tudja ki az apja, az elmúlt 13 évben ezen kívül semmit nem dolgozott. A mostani párjával összefeküdt, mikor annak az élettársa a 2.gyereküket,a férfi kérésére várta. Valódi koszos putriban él a 10 rokonával 40 m2-en, meg az "apa" akitől kb éhenhalnának a gyerekei akiket ő könyörgött ki hogy legyenek. Az előző két élettársát sz*rráverte. Igazad lehet. A te szemszögedből jobb szülőnek tünnek. De ez is vélemény. Elfogadom. Tiszteletben tartom.

Megértem honnan jöhet ez nálad...

Vakinek teljesen korrekt jó szülőnek tünhetnek...


A két gyerek anyja otthagyta az első gyerekért a jogi egyetemet, egy mallorcai állást, a másodiknál egy világcég multinál vezető állást, most a kezében a 3 éves gyerekkel dolgozik miután a szívbeteg nagyi odahozza őt az óvodából, hát legyen igazad. Ha ettől boldog vagy.

Ettől még az én gyerekeimért én szenvedtem meg, és senki nem fogja őket begyűjteni, merthogy nem a puszta szeretet vezérli őket az 1000%.

Akkor nem vársz a pattogással 15 hónapot.

2020. jan. 12. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!