Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyermekei! Ti...

Elvált szülők gyermekei! Ti hogyan élitek meg a szüleitek új párját?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem kötelező elolvasni, de itt az én történetem dióhéjban:

Anyum egy szintén elvált, egy gyerekes férfival jött össze, apum egy 32 éves nővel.

Anyum új párja gyakran itt van nálunk, általában hozza a fiát is. Kedves, aranyos fickó a "mostohaapám", de nagyon nem törődik velem. Általában olyan programokat talál ki, amit az öcsémmel tud csinálni és a fiával, nincs közös témánk se. Anyának mondtam, hogy szeretnék egy olyan programot, amikor az én ötleteim érvényesülnek, de általában az a válasz, hogy vagy munka miatt nem tudjuk megcsinálni, vagy a fiúknak nem tetszene. Kettesben se tudunk programot csinálni, mert "nem hagyhatja egyedül a fiúkat".

Apánál, ha ott vagyunk akkor a barátnője is ott van. Ha valahová hármasban mennék (öcsém a harmadik) akkor a barátnőnek is jönnie kell, mert "családtag". Mondtam apumnak, hogy néha csak vele szeretné(n)k lenni, de azt mondta, nem akarja, hogy a barátnője azt érezze nem szeretjük. Hát pedig az állandó jelenlétével lassan eléri ezt...

Úgy érzem mindkét szülőmtől elhidegülök, nekem kell mindig alkalmazkodnom, hogy másnak jó legyen.

Sajnos nagyszülőkhöz nem tudok fordulni, mert elhunytak vagy nem ismerem őket.


2020. jan. 19. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak lett új párja. Nem élünk együtt, már mi is felnőttek vagyunk a húgommal, de nincs bajom a férfival. Normális.
2020. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem ez inkább csak nyávogásnak tűnik részedről. Mas gyereket meg le se carnak az elvált szülei. Mostohaapad nem lányos ezek szerint, ha nem egy faxkalap ezek mellett minek bántod? Apad viszi veletek programra a barátnőjét, és? Neked abbol mi hátrányod származik, mert szerintem semmi, ha csak nem piszkal folyton. Vagy boszorkány? Mert azt nem említetted, csak hogy nem vagy kíváncsi rá. Ő apad jelenlegi párja, lehet vele éli le ah életét, nem feltétlenül fair kizárni őt a programokból. Majd az esküvődről is kitiltod mert nem "csaladtag"?
2020. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nagy a korkülönbség közted és az öcséd között, a pasi fia pedig hozza van korban közel, akkor egyértelmű, hogy olyan programokat csinálnak, ami nekik jó. Többség elve, biztosan mondd valamit. Hany évesek vagytok?

Az is normális, ha apad nem akarja a barátnőt egyedül hagyni. Mondjuk itt lehetne valami fiús program, amire hárman mennetek, utána pedig csatlakozna a barátnőid mondjuk ebédre.

2020. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem bántom anya párját, meg tudom is, hogy nem egy lányos apuka, de néha azért örülnék, odamennénk ahova én is szívesen megyek.

Apám barátnőjében meg az zavar, hogy apa-gyerekek program lenne, ahol csak mi hárman lennénk, szabadon beszélgetnénk, vagy fagyiznánk, nem az, hogy boltról boltra járunk, mert neki kell új cipő, bugyi, ruha... Nem tudok egyikőjükkel sem kettesben őszintén beszélni, mert vagy fáradtak vagy nem érnek rá, vagy van ott még valaki, és nem szeretném, hogy ő is hallja.

2020. jan. 19. 11:42
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondd már hogy olyan nehéz anyádat elcsípni egyedül a konyhában, apádat meg felhívni telefonon ahol csak ő hallja. Max úgy hívd el őt hogy négyszemközt akarsz vele beszélni, és csak egy mekibe, vagy starbucksba beulni, ugy nincs meg a lehetőség a shoppingolasra. Nem olyan nehéz, de te megnehezíted.
2020. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én 16 vagyok, öcsém 13, a "mostohaöcsénk" 14. És igen, tudom, hogy a többség dönt, de ha felvetem pl. az állatkerti látogatást, akkor jön az, hogy menjünk a Star wars kiállításra, mert a fiúkat az érdekli, így odamegyünk. Anya mondta, hogy akkor én választhatom ki hova menjünk sütizni/teázni, de az a választás sem jó, mert a fiúk nem szeretik a macskákat, így a cicakávézóba se mehetünk, hanem helyette mekizünk (nyílván ez sem rossz hely, de akkor sem "én" mondtam).
2020. jan. 19. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
3%
Hát picit butuska vagy, hogy finoman fogalmazzak. Ha tudod, hogy nem szeretik a macskákat, nyilvánvaló, hogy nem fognak macska kávézóba menni. Én imádom őket, de én se mennék. Helyette mondhattál volna bármit. Ha tudod, hogy valaminidoszakos rendezvény van, ami a fiukat érdekli, megint egyertelmu, hogy oda kell menni, nem egy evi 365 napon nyitva tarto helyre....
2020. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg igaza van, ha néha csak magának akarja a szüleit. Érdekes, ha az új pár írna ide, h mit pattog a gyereke a párjának, h néha szeretne csak kettejüknek a szülővel programot, kb mindenki leoltaná, h neki kell alkalmazkodni és jaj szegény gyerek.


Ha van rá lehetőséged, ülj le velük kettesben és mondd el, mit érzel. Ha szóban nem megy, írd le levélben akár. Ne távolodjatok el, később csak rosszabb lesz.

2020. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért pontozták le a 8-as válaszolót, leírta azt, amit én ide nem. Amint van lehetőségem négyszemközt beszélni valamelyik szülőmmel megteszem, de sokszor stresszesek vagy csak annyit mondanak "ügyes kislány vagy, megoldod!". Nincsenek mély beszélgetések, úgy érzem nem lehetek őszinte, mert nem látnék együttérzést. Tudom hogy a szüleimnek is borzasztó volt a válás, de csak néha szeretném, ha rám is figyelnének, meghallgatnának😔

És választhattam volna akár olyan éttermet is, ami a fiúknak is tetszene, de én is kibírtam a Star wars kiállítást (ha nem megyek el akkor meg az a baj), utána egy félórát ők is kibírtak volna a macskákkal. Később barátnőimmel megnéztük a kávézót, tetszett, aranyosak voltak a cicák, de szerettem volna a "családdal" is elmenni.

2020. jan. 19. 14:13
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Teged is agyon kene csapni, mint az en mostohalanyom kellett volna ennyi idosen.

Ne haragudj, de 5 eves szinten ragadtal. Igen apud baratnoje csaladtag. Vagy majd ha apad oreg lesz te akarod gondozni. Ha nem akkor orulj a baratnonek es vedd csaladtagnak. Kesobb megterul, ha mar felnottel ovinyafika.

2020. jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!