Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ebben az esetben?...

Mit tennétek ebben az esetben? Mihez kezdenétek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és meg középiskolában tanulok, a múlt hónapban az apukám a neveloanyummal és 3 kistesommal külön hazába költözött, és én nem költöztem velük, mert nem férek el a lakásban. Így a régi házba maradtam egyedül.

( Egy másik épületben lakik keresztapum, ő kifizeti azt a kevés számlámat, mert hétközben nem vagyok otthon mert kolis vagyok, így keveset fogyasztok.)

És így hogy nem élek a szüleimmel, és elvileg még nekik kéne eltartani engem, mert most vagyok érettségi előtt és nem vagyok még kereső képes. És úgy érzem nem támogatnak. Minden hónapban a családit ami kb 14.000 forint annyit kapok és ennyi. Ha pluszban kéne valamire akkor nem ad. És még se kérdezi hogy vagyok stb.

És nem tudom mit csináljak. Mert olyan egyedül érzem magam,hogy egyedül lakok egy kis lakásban, és ha enni akarok akkor minden hétvégén fel kell hozzájuk sétálnom mert kajára se kapok pénzt.

És az lenne röviden a lényeg, hogy igazságos hogy így élek?



2020. jan. 21. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyuddal mi a helyzet?
2020. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nevelőanyum van, de őt is apum nagyon befolyásolja, és neki ott van még 3 gyerek. Az édesanyámmal meg nem vagyok beszélő viszonyban.
2020. jan. 21. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem vmi kedves, de 18 éves korod után akár az utcára is kitehetnének, nem sok beleszólásod van.


Érettségiig kénytelen vagy ki bírni aztán dolgozhatsz. Mást úgyse tudsz tenni.

2020. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem férsz el az új lakásban?!
2020. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát úgy nem férek el, hogy nem lenne helyem. A dolgaimnak meg minden. Szűkösen vannak ott is.
2020. jan. 21. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazsagos, de 18 evesen tenyleg akar ki is rakhatnak, ha ahhoz van kedvuk. Mostanaban egy rakas statiszta allashirdetest lattam, 1-2 nap, par oras forgatas, sok mindent nem kell csinalni, es adnak erte 8-10 ezer forintot egy napra. Esetleg nezelodj, ha belefer neha egy ilyen egynapos alkalmi melo.
2020. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Perelj rokontartásra, ha ennyire rossz a helyzet.
2020. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Rokontartás mindkét szülőtől
2020. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Ahova be vagy jelentve, nem rakhatnak ki.

Kinek a tulajdona a ház? A keresztapádé?

Kiskorút, fiatalkorút magára hagyni?

Nagyon durva.

Menj be a családsegítő szolgálathoz. Fel kell, hogy szólítsák őket az eltartásodra.

Apád szégyellje magát, de anyád is.

2020. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazán megvárhatták volva amíg befelyezed a középiskolát. És még csodálkoznak az idős szülők ha a gyerek nem látogatja meg őket később. Sajnálom hogy így történt, nem vagy még felkészülve hogy egymagad élj. Őszintén megmondva én is csak kB 21 évesen voltam, mert utáltam egyedül lenni. A házból nem rakhatnak ki márcsak azért se mert középiskolás vagy. Igaz hogy 19 éves, de nappali tagozatos tanuló, és gondolom oda vagy bejelentve. Mivel még nem vagy keresőképes fizetni kell a számláidat. Vagy még próbálkozol a rokontartással amit csak addig fizetnének amíg itt tanulsz és dolgoznom mész, vagy kihúzod ezt a kis időt mielőtt dolgozol.
2020. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!