Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit tennétek ilyen esetben?...

Ti mit tennétek ilyen esetben? Hogyan kezdenétek neki? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam eldönteni, hová tegyen ezt a kérdésem, azért döntöttem így, mert talán itt több a normális ember...

Arról lenne szó, hogy jó ideje nem tudom már, hogy ki is vagyok valójában, mit szeretnék elérni, mit szeretnék csinálni az életemben. Nincsenek konkrét céljaim, így a mindennapok ellaposodtak, szürkék, semmittevéssel telnek, ami elszomorít, lelkileg legyengít, és feszültté váltam. Voltak gondok a közvetlen környezetemben, még ha nem is 100%-ig az én problémáim voltak, nagy hatással voltak rám, amik miatt az eddig életem teljesen megszűnt. Ezalatt azt kell érteni, hogy otthagytam a szakot, ahová jártam (bár hozzátartozik, nem éreztem magaménak már az elején sem, nem tudtam benne kiteljesedni, nem tudtam jó eredményt elérni), így amit eddig tanultam felesleges volt. Hánykolódtam napról-napra, hónapról-hónapra és így eltelt 3 év. Amit visszanézve elpocsékolt éveknek látok. Szeretnék végre kilépni ebből. Ahogy mondani szokás, szeretnék új életet kezdeni, újra megtalálni azt, amit szeretek, ami célom lehetne, ami leköt, és amiben sikeres vagyok, amiben tudok teljesíteni. Mert eddig sok minden "rám volt húzva", mások mondták meg, mi jó nekem.

Az jutott eszembe, vajon az önismereti tesztek tényleg segítenek feltárni egy-egy ember személyiségét? Ismertek ilyeneket? Vagy hogyan jöhetnék rá, ki is vagyok? Mert hiába ülök le és gondolkozok, nem látok semmit sem magam előtt. Úgy érzem nagyon megváltoztam a 3 év alatt és már nem az vagyok, vagy nem az akarok lenni, aki voltam. Ha valaki volt hasonló helyzetben, hogyan kezelte? Hogyan jöttél rá, mi is való Neked?

Köszönöm ha elolvastad, és ha írsz.

25L


2012. nov. 4. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

ez iskolaundoritisz és munkakerülés. mindenki megideologizálja az ilyesmit, ez látom neked is jól megy. önismereti tesztek helyett, csak valld be magadnak, hogy lusta és inproduktív vagy, életmódoddal nem járulsz hozzá senki boldogulásához.

ha eddig nem volt semmi, ami jól ment, ha eddig nem voltál sikeres, ezután se leszel, pláne nem így.

munkakeresésnél mégis mit fogsz önéletrajzba írni?

az a baj, hogy a hajó elment. nincs. nem jönnek vissza a régi lehetőségek, nem csak az évek, de az egész ifjúságod kárba veszett.

van, hogy nem mi választunk, hanem az élethelyzetek választanak ki minket és te ezt szalasztottad el. túl sokat gondoltál magadra és elillant mellőled az élet. megvalósulni, úgy, ahogyan a gyermekkori álmokban remélted, már nem fogsz. az önmegvalósításnak választhatod egy másik formáját is: beilleszkedsz a normális emberek közösségébe, a munka és a tanulás révén.

ha egész nap teszed a dolgodat, a szürke hétköznapoknak is nagyon fogsz örülni. szedd össze magad, különben az élet végképp legyűr téged is. ne buta pszichológusok sarlatánságaiban reménykedj.

"ahogy élsz, annyit érsz."

25 évesen már öregszik az ember, ha az eltelt évek hiábavalóak voltak, az szomorú bukás. de talán még nem végzetes, de meg kell élned mindazt, amit elszalasztottál.

tekintsd ezt nagy kalandnak, élvezni fogod.

2012. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem első válaszoló, hogy a 37%-os válaszaid itt is nagyon jól tükröződnek!

Te "diagnosztizáltad" azt, hogy iskola- és munkakerülő vagyok, holott a leírtakban szó nem esett arról, hogy nem dolgozok és nem tanulok. Pont az ellenkezője történik, csak éppen rájöttem, hogy ez nem én vagyok, nem illik hozzám a jelenlegi. Csupán annyit írtam, hogy pár éve abba maradt az, amit elkezdtem, és amit jelenleg csinálok nap, mint nap, az nem én vagyok. És ezen szeretnék változtatni, mert előttem az élet (nem hinném, hogy 25 évesen öregszem...) és szeretném úgy élni, hogy boldog legyek és sikeres abban, amit csinálok. Mert semmi értelme annak, ha valamit kényszerből csinálunk. Mert teljesíteni sem tudunk, előrelépni sem, és még csak boldogok sem.

És azt sem írtam egy szóval sem, hogy pszichológust keresek. Nem vagyok lelki beteg. A kérdésem az volt, hogy aki volt olyan helyzetben, hogy nagyot változtatott az életében (új munkaterület, új iskola stb.), az hogyan tette, hogyan találta meg, mi is az, ami tökéletesen illik hozzá?

Úgyhogy gyakorold a szövegértelmezést, és légyszíves ne állíts olyat, amit nem mondtam.

2012. nov. 4. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Elpocsékoltnak biztos nem azok, mert enélkül teljesen más ember lennél, lehet jobb vagy lehet rosszabb, ezen teljesen kár és felesleges is agyalni.


Ha jól értem akkor nem érzed jól magad a mostani helyzetedben, életedben, munkádban stb.


Most vagy a mostani tanulmányaidhoz keresel valami szakot ami érdekel, vagy kezded elölről és tanulsz valami teljesen újat. Az hogy mi érdekel, meg csak te tudod. Én hiába mondom hogy menj el programozni, ha kukkot se értesz a szgéphez, és áll a szőr a hátadon a láttán.


Írd össze hogy mi érdekel mint fő irányvonal/terület, azon belül milyen dolgok érdekelnek, azokhoz milyen tanfolyam kapcsolódik, a tanfolyamokkal hol tudnál elhelyezkedni, tudsz e vállalkozni, stb. Lehetőleg 1 éves képzéseket nézz, ha tanulásra adod a fejedet, mert az ilyen pár hónaposak nem sok mindenre jók.

2012. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha nem éreznéd találónak, amit mondtam, nem kezdenél magyarázkodni. :P

tévedésekben élsz, egoista vagy, finnyás és erőszakos.

nem fáj, hogy 25 évesen sok lányoknak már egzisztenciája, férje és gyereke van, neked pedig nem? nem fáj, hogy rosszul érzed magad a bőrödben és ahelyett, hogy annak örülnél, amid van felesleges kérdéseken rágódsz? nem rossz, hogy nem látod magad és a terveidet 5-10 év múlva. én a helyedben rosszul érezném magam. most megpróbálod megmagyarázni, hogy a semmi az valami. hogy nekem vannak szövegértelmezési gondjaim, szerintem meg te vagy egy érzéseiben megtört és keserű ember, akinek az ellenérvei csak a másik személye ellen irányulnak. ha úgy lenne, ahogy most handabandázol nem ezen az oldalon nyomorognál, nem éreznéd szürkének az életedet és munka, tanulás mellett egy perced nem lenne itt vitatkozni. magadnak hazudsz.

2012. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ssx44 köszönöm a válaszod!Valami ilyesmit vártam, mint amit Te írtál. Az összeírás nem is rossz ötlet, sőt. Biztosan könnyebb lesz magam előtt, leírva látni, mi is az, amerre mennék, mint a fejemben mindennel egyszerre "tárolni". Szóval köszi.


Első, te egy igazi h*lye vagy, kimondom!Már ilyen arcot vágok, miközben olvasom a hozzászólásod: =D Mert köze nincs a dolgoknak ahhoz, amiről te itt hablatyolsz.

Leírod itt nekem, hogy nem fáj-e, hogy másoknak 25 évesen férje, gyereke van? Mégis honnan tudod, hogy nekem milyen családi életem van? Ezt sem írtam egy szóval sem, hogy a magánéletem romokban hever. De hogy megnyugtassalak, az életem legbiztosabb része a párkapcsolatom, szóval nem, nem fáj, hogy másoknak férje meg gyereke van. Mert az, hogy valaki 20 évesen a barátja pénzére gyereket szül, és utána érettségivel otthon ül és semmit nem kell csinálni, majd dolgozik a pasi, az nem irigylésre méltó. Lehet te ilyen vagy. De én nem másokon élősködő p*csa vagyok, aki csak azért, mert 25 éves, férjhez megy és majd eltart a pasi, az a dolga.

Egoista? Nah pont ezért nem vagyok egoista. Ha az lennék, akkor ugye csak magamra gondolnék, és nem érdekelne az, hogy pl. a párom hogy érzi Magát mellettem, márpedig érdekel. Éppen ezért nem fogok követni senkit, akik a párjuk pénzére mennek és szülik a gyereket "majd eltartanak" alapon.

Mégis hová van az leírva, hogy 25 évesen már mindannak meg kell lennie, amit te leírtál? Köszi, de én inkább biztos alapot teremtek előbb, és nem sietek el semmit. Majd megnézhetnénk, hogy a mai fiatalok, akik 20 évesen 3 hónap után házasodnak és fél év után szülnek, hol lesznek 35-40 évesen. Ne nevettess már, a 3/4-e 30 évesen elvált, egyedülálló lesz.

És nem, nem szorongok itt az oldalon. Tudtommal azért jött létre, hogy kérdéseket tegyünk fel. Az pedig, ha itt kérdezek valamit, nem azt jelenti, hogy az életem helyett itt nyomorgok 24 órát egy nap.

Finnyás és erőszakos? Mit is mondhatnék neked. Nem szeretem a főzeléket, maximum ennyi finnyásság van bennem. Erőszakos. Haha.

Köszi, hogy írtál, most már látom, nem is vagyok olyan elveszett, mint gondoltam, neked kellene egy kis segítség inkább....

2012. nov. 4. 17:15
 6/6 A kérdező kommentje:

"munka, tanulás mellett egy perced nem lenne itt vitatkozni. magadnak hazudsz."

Vasárnap este van. Ilyenkor nincs se munka, se iskola, a szabadidőmet pedig azzal töltöm, amivel szeretném. És akár munka, akár iskola van, egyik sem tart napi 24 órát, és az időmet nagyon jól be tudom osztani, akár még szerdán délután is tudok időt szakítani bármire, arra is, hogy feltegyek egy kérdést. Te mondod, hogy itt nyomorgok, miközben Te szintén a gép előtt ülsz. Hagyjuk már.:) Szerintem a több milliárd emberből elég sokan ülnek most internet előtt.

2012. nov. 4. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!