Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit kezdenétek ilyen...

Ti mit kezdenétek ilyen esetben a barátotok édesanyjával? Vagy csak én reagálom túl a helyzetet?

Figyelt kérdés

A barátom szerint ő a hagyományos értékrend híve, de nekem akkor is kezd sok lenni. Én 23 éves vagyok, a barátom 26, de ha náluk vagyunk, nem alhatunk egy szobában, mert azt nem illik. Ebből következik, hogy azt sem illik, hogy esküvő előtt összeköltözzünk, pedig én kíváncsi lennék, tudunk-e együtt élni.

A barátom pedig nem ellenkezik vele, elintézi azzal, hogy ő otthon lakik, ezért betartja a szabályokat, majd ha különköltözik, akkor másként lesznek a dolgok.


2013. máj. 26. 21:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%

26 évesen nem vihet haza egy lányt? Ez elég gáz. Főleg, hogy ő ezt eltűri.


Mikor tervezi a költözést?


Én biztos nem házasodnék együtt élés nélkül, főleg ebben a helyzetben. Derüljön ki, anyuka mennyire próbál majd beleszólni az életetekbe (szerintem mindenről elmondja majd a véleményét), és a párod mennyire akar megfelelni neki.

2013. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
17%
Ismeroseim is igy eltek. Eskuvo elott nem aludtak egyutt. Azota is boldogok, ket babajuk van. A hagyomanyok betartasa nem feltetlenul rossz. A szulok ezt kerik, majd alszotok egyutt, ha kulon koltozik.
2013. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Azért elég gáz, hogy egy 26 évesnek ilyeneket megtiltanak. Mi történne ha együtt alszotok? Szex? Juj :D Meg ha nem tudtok együtt élni akkor mi lesz? Elváltok? Van amikor megy enélkül is, de jobb az óvatosság.
2013. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Költözésről sajnos egyenlőre szó sincs, bár nekem saját lakásom van, néhány hónapja váltottam munkahelyet, és költöztem oda, kifejezetten azért, hogy többet lehessünk együtt. De ugye nem lehet nálam, mert nem házasodtunk össze. Sőt, már azért is szóltak, hogy túl sokat van nálam, és otthon is kéne segítenie a ház körül.
2013. máj. 26. 21:47
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Szex sincs esküvő előtt? Amúgy anyja egyedül neveli? Ő az egyedül férfi a házban?
2013. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Felejtsd el a srácot, anyucipicifia.


Az ilyen házasságok ideig-óráig működhetnek, de hosszútávon manapság már nem, mivel mindkét félnek vannak igényei (és annak kielégítésére jogai, nem úgy, mint régen) a párjával, az életével kapcsolatban.


Együttélés nélkül butaság belemenni egy házasságba, 1 a 100-hoz az esélye, hogy működne.

2013. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
21%

10-15 évvel ezelőtt sem tartották fontosnak a próbaházasságot. Még is kevesebb volt a válás, mint most.

Az együtt járás során sokat beszélgettek az elképzeléseikről, hogyan akarnak együtt élni.

A mai fiataloknál éppen a kommunikáció készsége hiányzik. Ezen nem segít az összeköltözés sem.

Azzal nincs baj, hogy a barátod a hagyományos értékrend híve. Sőt, ez inkább pozitív dolog.

A kérdés csak az, amit tisztáznod kellene vele, hogy akar-e feleségül venni és mikor?

Hiába akarsz te vele élni, ha ő csak barátnőnek akar téged.

2013. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Szerintem biztosan megtiltaná a szexet is, csak hát amiről nem tud, az nem fáj neki, de nem hiszem, hogy azt gondolná, hogy nem történik semmi köztünk.

Nem ő az egyetlen férfi, apukája is velük lakik, és van egy bátyja is, bár ő külföldön dolgozik, és elég ritkán jár haza.

2013. máj. 26. 21:51
 9/35 anonim ***** válasza:
98%

Az egy dolog, ha azt mondja ne vigyen haza lányt. Ezt sem értem, de legyen, az ő háza, ő szabályai:)

De ha jól értem az egyik hozzászólásodat, csak azért nem költözik hozzád, mert az anyja nem nézné jó szemmel... Hát ez így elég érdekes 26 évesen...

Szóval én nem azt mondanám, hogy fura az anyja, hanem hogy fura a család:D De te tudod, mibe akarsz keveredni:)

2013. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
98%
Szted anyja mit csinálna ha oda költözne hozzád? Ez az ő hibája is, anyucipicifia effekt.
2013. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!