Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hol van a határ a leválás...

Hol van a határ a leválás képtelensége és a családcentrikus mentalitás között?

Figyelt kérdés
Az apámnak már nem éltek a szülei amikor megszülettem és a testvérei is jobbra-balra tűntek, anyukámnak meg nagyon konzervatív szülei voltak, akik abban hittek, hogy életük végéig joguk van beleszólni a gyerekük életébe például ha nagyapám szombaton hétkor kapálni akart, akkor természetesnek vette, hogy a család készen állt, és nem érdekelte, hogy a másiknak ezért fél órát kellett autóznia vagy éppen be volt osztva szombaton munkára. Anyám ezért megtartotta a távolságot a szüleivel, aminek az lett a vége, hogy nekem sosem voltak igazi nagyszüleim vagy családom. A páromnak viszont nagy családja van és olyan végzettsége, ahol bárhol találhatna munkát. Nekem a diplomámmal már kevesebb lehetőségem van, ha hazamennék, de mégis inkább hazamennék, mert a gyerekeimnek inkább nagyszülőket szeretnék meg önerőből lakást. A szüleim mérgesek, hogy nem azért fizették a pesti életemet, hogy én valami kórházban dolgozzak éhbérért és a barátom is hülyeségnek tartja a mindenároni hazaköltözést. A nagymamám is azt mondja, hogy maradjak Pesten, bár őt inkább az motiválja, hogy minden unokatestvérem Pestre költözött, és a jövőben, felnőttként inkább egymásra támaszkodjunk.
2020. jan. 26. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Neked kell eldöntened,hogy mit szeretnél.
2020. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hazamenni.
2020. jan. 26. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudnék élni otthon is, akkor talán belevágnék. De ha nem, akkor maradnék, az nekem biztosan nem lenne opció, hogy más tartson el.

Egyébként ha közös jövőt terveztek a pároddal, gyereket szeretnétek, akkor azért ebbe neki is van beleszólása (meg családja is, akik nyilván ugyanolyan fontosak neki, mint neked a szüleid), nem te döntöd el egyedül. Erre nem indok az, hogy hát ő bárhol tudna dolgozni. Kompromisszum kéne.

2020. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád van, hogy csak Pesten lehet vele elhelyezkedni?
2020. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem csak Pesten tudnék, de otthon nem tudnék. Amúgy pedig dietetikus vagyok, otthon maximum kórházban dolgoznék.
2020. jan. 26. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nagyszülős történet kevésbé releváns, mint az alapsztori, amit úgy kell kihámozni. Külföldön élsz a pároddal, és szívesen hazajönnél, de itthon csak gombokat keresnél. Vagy mi van?
2020. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Argloss ***** válasza:
100%

Saját lakást akarsz önerőből, meg gyerekeket -> Olyan helyre költöznél, ahol nem tudnál jól keresni, hogy a szüleid közelében lehess. Szerinted ez családcentrikusság, vagy az, hogy még nem vagy kész saját életet élni?

Nincsen azzal semmi baj, hogy még nem tudsz elszakadni, de legyél őszinte magaddal. A gyermekeidnek akkor is lesznek nagyszülei, ha 200km választ el benneteket. Ti is tudtok látogatóba menni, ők is tudnak majd jönni, arról nem is beszélve, hogy még a párod szülei is megtehetik ugyanezt.

2020. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Anyám ezért megtartotta a távolságot a szüleivel, aminek az lett a vége, hogy nekem sosem voltak igazi nagyszüleim vagy családom."


"A nagymamám is azt mondja, hogy maradjak Pesten, bár őt inkább az motiválja, hogy minden unokatestvérem Pestre költözött, és a jövőben, felnőttként inkább egymásra támaszkodjunk."


Nekem ez a kettő sehogy nem jön össze!


Egyébként a párodnak helyben nagy családja van, tehát a nagyszülő gond a gyerekeid szempontjából nem releváns.

A te szüleidhez mehettek, ők is jöhetnek, a gyerekek lehetnek ott szünidőben. Ráadásul a te szüleid nem is akarják, hogy ott ásd el magad!

Szóval ideje felnőnöd és helyén kezelned a dolgokat!

Manapság naponta 5x beszélhetsz a szüleiddel és láthatod is őket, legyél nagykislány!

2020. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Lehetett volna nagyszülöstől igazi csalados, de beleszoltak mindenbe, igy érthető hogy ignoralva lettek.

Azt hogy mit akarsz neked meg a parodnak kell eldonteni. Ha kórházba dolgozol, hiába olcsóbb a lakhatás azokból a kevéske pénzekböl nehezebb osszehozni. De a te életed. Amúgy még gyerked sincs, olyanon agyalsz ami be sem következett. Honnan veszed hogy anyudék örökké habtákba állnának?

2020. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
manapság menő a Család és Divat is!csak nem az Ó hanem az Új....
2020. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!