Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan váljak le a szülőről?

Hogyan váljak le a szülőről?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, édesanyámmal élek. Van egy 3 éves fiam egy előző kapcsolatomból, aminek elég csúnya vége lett.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy a mostani párkapcsolatomba felmerült a kérdés, hogy össze költöznénk, amit anyám nem igazán szeretné. Sem engem de főleg a fiamat el engedni mert szereti.

Szörnyen nehéznek látom a helyzetemet jelenleg. Messze lakik a párom és nehéz a találkozót össze hozni. Főleg én megyek néha, mert ő dolgozik és én is épp most keresek munkát ami miatt még nehezebb lesz az egész.Kereshetnék arra felé is munkát talán azthiszem jobb lehetőségeim is lennének arrafelé. Azonban anyám nem enged a dologból, én tisztelem, hogy próbál védeni, de felnőtt vagyok és nem akarok tőle haraggal elválni. Sokszor beszéltem már vele vagyis próbáltam. Szerinte csak a párom besz tele mert azelőtt mindig maradni akartam, pedig nem én kiskoromtól el akartam menni csak igy alakult. Természetesen látogatnám nem dobnám el, csak nem lennénk a mindennapja részei. Nem értem egy szülő miért gondol olyat, hogy csak mellette lehet jó, holott arra nevelt egész életembe, hogy megálljak majd a lábamon ha ő nem lesz.

Szivesen fogadnám olyan emberek tanácsát akik ilyen vagy hasonló helyzetbe voltak, vannak. Mi lehet erre a legjobb megoldás. Nagyon kétségbe vagyok esve.



#szülő #leválás.
2018. okt. 11. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

23 éves, gyermekes szülő vagy, már nem ugrálhatsz úgy mint akkor amikor még nem volt gyermeked. Azt sem tudod, hogy az a másik férfi kicsoda, micsoda, hogy viselkedne a gyerekkel, egyáltalán milyen ember. Mivel nem éltél vele együtt. Gyerekes ember így nem indul meg. Főleg nem akkor amikor elvileg mindent fel kéne adnia, a gyereket kiszakítania a biztonságos helyéről, amibe növekszik. Neked is itt biztonságod van.

Ha ennyire jó a pasi, akkor váltson ő munkahelyet, és az egész életét fordítsa fel, hogy bizonyítson. Hogy a gyerekkel együtt téged akar, és a gyereket is megtudja szeretni, tud veletek tűrődni, és együtt élni.

Ez a minimum. De nem az, hogy te mindent felrúgsz magad körül, és a gyereket rángatod egy még számodra is ismeretlen közegbe, úgy hogy azt sem tudod ki fia-borja a faszi, és hogy viselkedik egy kisgyermekkel.


Igaza van az édesanyádnak. Így gyerekkel semmibe nem vágunk bele. Inkább törekedj arra, hogy egy biztonságot tudj teremteni magadnak is, és a gyermekednek is, mert ha az édesanyáddal történik valami, akár az utcára is kerülhetsz, ha képtelen vagy felnőttként funkcionálni.

2018. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
jesszus 20 évesen felcsináltattad magad (nagyon komoly kapcsolat lehetett) és most anyáddal élsz.. lehetnél ennél szánalmasabb? :/ legalább állj a saját lábadra ha már muszáj volt szaporodnod. és nem, ez nem azt jelenti hogy újabb palin kezdesz élősködni és majd vele is felcsináltatod magad, hanem azt hogy menj el dolgozni, kölök már elég idős a bölcsihez, keress saját lakást, és majd ha már egy két éve is együtt vagy még a csávóval akkor mehet a következő lépés, összeköltözés. legalábbis így működnek a normális felnőtt kapcsolatok, nem egyből rá a lukra gumi nélkül, általában. anyádnak meg mi beleszólása van hogy mit csinálsz? mennyi vagy, 12? nem? akkor meg oda mész és azt csinálsz amit akarsz, és ha pampog azt meg le kell s z a r n i. az ivadék is a tiéd, oda viszed ahova akarod.
2018. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Anyád csak azért ellenkezik, mert fél egyedül maradni. Ha te 23 éves vagy (nem lány, mert már gyereked is van), akit 20 évesen hoztál a világra (talán kissé meggondolatlanul), akkor itt az ideje, hogy megpróbáld ésszerűen és meggondoltan szemlélni a világot.
2018. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
2. Lehettel volna kedvesebb..ivadek..pff.
2018. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Fogadd el az 1-es válaszoló tanácsait.

A 2.-nek üzenem:

A kérdező nem bízott meg azzal, hogy védőügyvédje legyek (nm is vagyok ügyvéd), de a mosatlan szádat kiöblíthetnéd attól a sok mocsoktól, amit ide írtál. Veszem sorba:

- a kérdező nem felcsináltatta magát, hanem biztosra veszem, hogy véletlenül, akarata ellenére, esett teherbe (az okok különbözők lehetnek, ne firtassuk!),

- a fentieket nézve, úgy vélem, hogy állításoddal ellentétben nem volt muszáj szaporodnia, de te ezt írod,

- nem palin (Palin?) élősködne, hanem egy férfival élne együtt, akiről feltételezi, hogy a párja lesz. Helyeslem azok hozzászólását, akik óvatosságra intik a kérdezőt a hozzáköltözéssel, mert ha nem jön ki jól belőle, akkor bizony fedél nélkül is maradhat a gyerekével együtt.

- a kérdezőnek nem kölke (helyesen: kölyke) van, hanem gyermeke. Kölyke az állatoknak van! Tanultál biológiát?

- neked könnyű ajánlani, hogy keressen s a j á t lakást, de feltételezhetnéd, hogy erre ilyen fiatalon aligha van pénze. Ha albérletre gondoltál, akkor miért nem azt írtad?

- nem csávóval élne, hanem a párjával (férjével?),

- honnan tudod, hogy azért lett másállapotos, mert nem alkalmaztak gumit (óvszert)?

- vedd tudomásul, hogy a kérdező anyja nem pampog, hanem beszél,

-piszok személy vagy, ha valakinek azt tanácsolod, hogy az általa leírtak alapján szarja le az anyját. (Lehet, hogy egy hozzád hasonló ugyanezt tanácsolja majd a gyerekednek...),

- vedd tudomásul, hogy a kérdezőnek nem ivadéka, hanem gyermeke van. Ivadéka az alacsonyabb rendű állatoknak (pl. halaknak) van.

A fentieket, elküldés előtt háromszor elolvastam, aztán elhatároztam, hogy továbbítom.

2018. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1es válasz korrekt, minden szava igaz.

Ha annyira akar téged az a férfi, bizonyítson.

Gyerekkel nem ugrálunk, nem költözünk csak úgy, nem váltogatjuk az új apukákat.Ő az első.És ez nem azt jelenti, hogy ne legyen kapcsolatod vagy ne vállj le anyukádról, de ésszel!

2018. okt. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2-es megmondta a tutit. Legyetek szívesek ne a stílusával hanem a tartalmával vitatkozzatok.
2019. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!