Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom a a szüleimet és ők is...

Utálom a a szüleimet és ők is engem. Miért?

Figyelt kérdés

Be kell írni hogy melyik iskolákat szeretnéd. Erre a nagyokos anyukám meg szólal : Elég egy iskolát be írni két szakkal.

A tanárnő világosan elmondta hogy also hangon 5 sulit írjunk be, mivel inkább legyen több minthogy az iskola rendeljen el valahova. Szuper, anyukám egyet akar.. Ami amúgy szörnyű iskola. Nekem vannak terveim a fodrász sulival kapcsolatban, de az állítsuk szerint drága meg tele van c**ányokkal. Szóval azt sem írhatom be. Erre apukám elkezd velem üvöltözni hogy nem hiszi el hogy mennyire hülye gyereke van, meg az xy gyereke milyen normális velem ellenben meg hogy ő a tököm tudja milyen gimit írja be én meg a fodrászt.. Meg állandóan ordibálnak velem a felvételi eredményem miatt is pedig szerintem nem lett olyan rossz. Magamnak kell megvennem mindent. Suli kezdésre én vettem az összes füzetem, tollakat, mindent a zsebpénzemből amit más gyerekek menő dolgokra és igazából bármi másra költenek. Mindennap meg kapom hogy milyen csúnya vagyok, nem így kepzetek el, azt hitték hogy valami gyönyörű szép lányuk lesz erre ilyet kaptak, mint én. Egyre jobban érzem hogy nem voltam tervezett gyerek /vagy örökbe lettem fogadva. A nővérem el van kényeztetve, mindent megkap az 50 ezres cipőtől kezdve az IPhone 11 ig. És full hülye mindenből majdnem hogy bukásra áll, én meg a szín kitűnő eredményemmel vagyok mindig szídva ha éppen kémiából ami nem az erősségem hozok egy hármast. Elegem van!! Miért van ez?


2020. jan. 28. 20:03
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Az elején a felvételi jelentkezési lapról van szó amit a tanár úr vissza is küldött velem hogy ne egy sulit írjak be
2020. jan. 28. 20:04
 2/31 A kérdező kommentje:
60 pontom lett a 100-ból. Nem a legjobb de nem is szörnyű
2020. jan. 28. 20:05
 3/31 anonim ***** válasza:
25%
A szülők mindig a hülyébb, gyengébb gyereküket pátyolgatják, hiszen őt kell "segíteni", ezért aztán az okosabb, rétermettebb kevesebb figyelmet kap.
2020. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
54%

Akkor írd be első helyre amit ők javasoltak de azért írd be a többire amit te szeretnél. Szerintem sem célszerű egyet beírni...az én időmben is többet kellett.

Mondjuk abban egyetértek hogy a fodrasz suli legyen az utolsó amit beírsz. Ha huszonévesen nagyon nem tudsz mit kezdeni, még mindig kitanulhatod felnőttképzés keretében pár hónap alatt....de hátha felvesznek valami erősebb iskolába ahonnan mehetsz egyetemre. Ne állj meg egy szakmánál...ők is ezt szeretnék valószínűleg, csak idegesek fáradtak és nem tudnak kulturáltan fogalmazni.

Borzasztó lehet neked ahogy viselkednek veled, az sem jó hogy megkülönböztetik a nővéred, egyformán kellene kezelniük.

De ha elfogadsz egy objektív külső jó tanácsot, ne fodrásznak menj :)

2020. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
31%
Édesanyádék kretének. Szebb szót nem tudok rájuk mondani. Hány éves vagy? Költözz el amint csak tudsz.
2020. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#4 Nagyon kedves vagy, de én már elhataroztam évekkel ezelőtt :) És tudok is, szóval a barátnőimen szoktam gyakorolni mindenféle fonást, illetve szőkítettem is már hajat, és meg is volt vele elégedve. Szóval ez nem egy olyan dolog nekem, hogy tegnap kitaláltam, hogy fodrász leszek. Ezt már évekkel ezelőtt gondoltam. De amúgy ahogy te is írtad, lehet hogy azt csinálom hogy felvesznek egy másik suliba, azt elvégzem, aztán pedig pár hónap alatt egy tanfolyamon elvégzem ezt a képzést és akkor mehetek fodrásznak, ha még akkor is ez lesz a vágyam, ami elég valószínű :D
2020. jan. 28. 20:16
 7/31 anonim válasza:
46%
60 pont sztm teljesen jó.Majd próbálj meg velük komolyan beszélni, veszíteni valód nem lenne vele.
2020. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#7 Annyiszor próbáltam már, de ők ezeket a sima gimiket erőltetik amivel kapsz egy érettségit és ennyi. Nekem már van konkrét elképzelésem. A tanáraim nagyrésze is meg mondta, hogy tök jó hogy ilyen elképzeléseim vannak, meg hogy jól meg is lehet élni belőle
2020. jan. 28. 20:20
 9/31 anonim ***** válasza:
37%

A 60 pont az nem valami fényes, főleg nem egy - állítólag - tiszta kitűnő tanulótól. Nyugodtan írd be a gimit, ezzel az eredménnyel oda úgysem fognak felvenni. Többi helyre meg írjatok be a tanárral más, reálisan elérhető helyeket. Mondjuk mivel a szülőnek alá kell írni a jelentkezést, mindenképpen látni fogják. Ott majd esetleg a tanár el tudja nekik magyarázni, hogy miért jó, ha több helyet írtok be.

Tudom, hogy nagyon kamasz vagy, de az arcodból vegyél vissza, mert így kínszenvedés lesz a kamaszkorod. Ha nem eleve ellenkezéssel állnál hozzá mindenhez, amit a szüleid mondanak, hanem esetleg észérvekkel, talán komolyabban vennének.

A fodrászkodást gondold meg nagyon, én is azt javaslom. Hogy tudsz hajat fonni, meg egyszer már szőkítettél hajat, még nem garantálja, hogy jó fodrász leszel. Örülj, hogy a szőkítéssel nem csináltál bajt, mert akár el is égethetted volna a páciens haját! Írtad, hogy nem vagy túl jó kémiából, az egy fodrásznál nem túl szerencsés, mivel vegyszerekkel (is) kell dolgozni, nem árt tudni, hogy mi mivel hogyan lép reakcióba.

2020. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#9 🤦‍♀️ Nem fonogatok.. Rendes nehéz fonasokat csinálok nem hagyományos hármas fonást. Nyilván nem égetem le a haját, mert néztem róla videokat korábban hogy hogy kell csinálni :)
2020. jan. 28. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!