Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám iszik, rohadtul unom....

Apám iszik, rohadtul unom. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Apám kint dolgozik külföldön 5 éve,havonta jár haza 1 hetet.

Suliba járok, így két hétvégére megyek el hozzá,de akkor is egy kínszenvedés mert iszik..

Egyfolytába a csapkodás, káromkodást orra alatt motyogást hallgatom, 5 teljes éve. Ha rákérdezek h mégis mi a baj, a válasza az h semmi, csak tele van a fszom az egésszel gci gci.

Két hétvégére megyek és előtte szinte imádkozom h ne igyon, legyen legalabb egy normalis nap.

Régebben 2 szer is kicsaptam a cirkuszt emiatt, es megfogadtam h soha tobbe nem jovok, de valami megis csak ra vett. Valszeg h hianyzik.

Anyámmal élek igazából nála semmi gond, millioszor jobban szeretek ott lenni, tehát van hova "menekülni" ugymond.

+ Ma szakadt el a cerna,ma is 6ra megjottem,akkor meg jo allapotba volt, mondta h dolga van mindjart jon. 8ra haza ert satureszegen, szokasosat hallgattam.

Nagyszuleim egy hazzal odebb laknak ide menekultem,szinte bogve jottem at 18eves letemre, es vegleg meguntam.

Ti mit tennétek? Hogyan reagalnatok?

Ennyi ido utan hagynatok az egeszet a francba vagy legalabb telefonon tartanatok a kapcsolatot?


2020. jan. 31. 21:46
1 2
 1/11 Thispain ***** válasza:
89%
Én max telefonon tartanám vele a kapcsolatot, vagy csak akkor látogatnám, amikor még nem itta le magát.
2020. jan. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Felejtős. Meghalt. Kész, vége. Örökre.
2020. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Ne menjél. Úgysem fog keresni, neki már a szesz a családja.
2020. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Neked öröm lenne az életed,ha folyton úton vagy,kocsiban alszol,csak azért h finanszírozd a saját meg a családod életét ? Azt néha itthon vagy,ki akarod ereszteni a gőzt,megiszod a piát,de még ezzel is gond van ? Ha olyan nagy okos vagy,csináld utána,sok teher legyen a válladon,azt majd rájössz.Csak azt látja,h elbacódott az élete .Én a helyében téged bacnálak ki.
2020. febr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Te mész hozzá. Innentől kezdve, a te problémád- amit Te saját magadnak csinálsz.
2020. febr. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyám is masszív alkoholista évek óta. Ha fáj beismerni, ha nem, tudom jól, hogy soha nem fog megváltozni, ezért le is mondtam róla.
2020. febr. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Miss Endzsi ***** válasza:
51%
Csak képzeld magad a helyébe kicsit, szerinted ez élet? Nem az alkohol problémára gondolok, az csak tünet. Segítsetek inkább rajta, vigyétek szakemberhez, mert már teljesen nem lát az ital hatalmától, annyit se, amennyiért elhatározta, hogy kimenjen dolgozni.
2020. febr. 1. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól tartok nem lehet szakemberhez küldeni, gyakran tapasztaltam, hogy aki italba menekül, az nem látja a valóságot sem ("nem, ő nem alkoholista így érzi jól magát"), "biztos mindenki megiszik időnként egy-egy pohárkával" stb próbál védekezni, italba menekülni. Persze meg lehet próbálni. Az a nehéz ebben, hogy ritkán találkoznak, de akkor is az agresszív megnyilvánulást kell hallgatni. Biztos szenved, de életén nem tud/mer változtatni, ezt esetleg anyagiak nem teszik lehetővé.
2020. febr. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a család segítségével vagy akár egyedül a szakembert, ülj le vele beszélni. Ha nem megy, akkor hagyd a francba. Változni nem fog! Rengetegen élnek így az országban, depressziósak, szomorúak, nem tudnak/akarnak változtatni.
2020. febr. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1. Az lesz szerintem, legjobb megoldás lehet,bőven elég lesz.


2. Értem:/ köszi a választ.


3. Keres egyébként. Ő hív fel hogy miújság(még józanon) és akkor még van az a kedv hogy hurrá. Aztán megérkezek és pár órára rá az életkedvem is elszáll.



4.

Nem,nem lenne öröm. De az nem megoldás h leiszom magam és ordibálok, csapkodok az előtt aki nem tehet semmiről.

Itthon is kapott állásajánlatot, ugyan annyi pénzért ő inkább az 1200km es vezetést választotta oda-vissza havonta.

Közölte is már velem hogy jobban szeret kint lenni lassan, mint itthon. Nem tudtam h értsem, hogy vegyem magamra vagy se.


5. Igazából való igaz, valszeg itt lett vége a "hülyeségemnek".


6. Sajnálom. :(


7+9.

Felesleges a szakember része. Régebben került kicsit szóba az alkohol függőség,egyből vita lett az egészből és semmi nem lett el is engedtem azt a részét, egyedul nagyon keves vagyok ehhez.

8. 101%osan eltaláltad és egyet értek veled. Pont itt a gond.


Köszönöm mindenkinek a válaszát, még nagyon gondolkozom mi legyen a vége.

2020. febr. 1. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!