Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek itt mi lenne a...

Szerintetek itt mi lenne a helyes? Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

A szüleim 2 éve elváltak, amikor 17 éves voltam.

Anyám már elvileg születésem előtt óta csalta apámat, amit részben megértettem. Eleinte jó volt a kapcsolatuk, de anyám elvileg már leánykorában is ilyen volt. Engem akkor kezdett el zavarni amikor 2 nyaralásra 2 különböző hapekkal jött (az elsőt elüldóztük). Az elsőnél egy éjszaka alatt megittak 2 és fél liter bort, és észrevettem őket csukott üvegajtón keresztül "azt" csinálni, illetve áthívtak 2 random embert az apartmanhoz, ahol szállásoltunk. Zavart, mert lényegében mintha eldobott volna egy pasiért. Azóta, azaz 2 éve, már az új ürgével van, nagyjából 13 házzal arrébb. Most relatív jó kapcsolatunk van, de a nyaraláson gyűlöltem.

Apám 17 éves koromig, konkrétan a válásig nem nagyon foglalkozott velem. Nem beszéltünk sosem komolyan, játszanom kellett helyette gépen, nem jött el a ballagásomra azzal az indokkal, hogy "nincs cipője", állandóan azt látom/hallom, hogy ordibál a gép előtt, mert éppen meghalt és elég rosszul tud esni, hogy a 8 órám után erre jövök haza. Pénzbeli támogatást nem igazán ad, csak anyám (mert hát suliban csak ennem kell valamit), a gépemmel bezsarolt, ha elköltözök az az övé, mert ő vette. A telefonnal ugyanez a helyzet. Én még nem vagyok keresőképes, remélem megértitek, hogy egy isten háta mögötti helyen legalább ezekkel rendelkezni szeretnék, nincs más szórakozásom itt.

Továbbtanulás (egyetem) előtt állok. Van lehetőségem pesten tanulni, de akkor költöznöm kell apámmal a "barátnőjéhez" (aki 2 éve nem tud elfogadni), de félek, hogy úgy fognak kezelni, hogy külön háztartásban élek, holott én amúgy csak azért mennék oda, hogy tanuljak. A másik lehetőségem, hogy maradok itt és egy közeli egyetemen tanulok, ahol van lehetőségem duális képzésre. Apám mindenképp elköltözik, de nekem most nem sok kedvem van, miután így megromlott a kapcsolatunk, és mert a múltban mondhatni egyáltalán nem foglalkozott velem.

Ti mit tennétek? Költöznétek apátokkal 3 idegen közé és tanulnátok pesten, vagy maradnátok anyátokkal és tanulnátok a megszokott környezetben duális képzésen?

Igen, ezt nekem kell eldöntenem valójában, de már számos alkalommal kaptam emiatt pánikrohamot, és már görcsben vagyok egyből, amikor a továbbtanulásra gondolok.



2020. febr. 3. 20:18
1 2
 11/13 anonim válasza:
Szia! Cáfolnám a gondolatod miszerint a pécsi rossz! Jókat hallottam a pácsi mérnökinformatikus szakról. SŐT ugyanez a szak kecskeméten is megy, ahol a párom tanul, és színvonalas, jó az oktatás. Az más dolog, hogy nem könnyű szak, de megéri.
2020. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elváltak a szüleid, jár a gyerektartás, ha azonnal nappalin továbbtanulsz.

Jelezd a hivatal felé, hogy saját jogon szeretnéd igénybe venni.

Sikeres életet, mielőbbi boldog saját családot kívánok Neked!

2020. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vidéki suli. Apád úgysem lesz öngyikos.

Elötte azért "szeresdki" belölle a hogy te legyél a haszonélvezö a halála esetén. Gondoljunk azért mindenre!

A megszokott környezet,stb nemjár stresszel,meg hasonlók van biztos féle hátországod nem úgy mint ha Bp-re jössz. Az apádhoz meg a tőbbiekhez akik ráadásul nem is kedvelnek.

2020. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!