Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valakinek van ötlete, mit tegyek?

Valakinek van ötlete, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, de nagyon nem tetszik se a szak, se az egész, abba akarom hagyni, de a szüleim nem engedik. Meg is buktam pár vizsgán emiatt, és ők csak büntetnek. Amint felhozom, hogy inkább elmegyek dolgozni, gyűjtők pénzt, és elmegyek egy tanfolyamra, ami tetszik is, elkezdenek kiabálni velem, és mindent a páromra fognak, hogy biztos ő beszél rá (hogy többet tudjon velem találkozni), de ez nem igaz, az én ötletem, hiába mondom nekik, nem hiszik el, lassan már el akarnak tiltani tőle és már ki se mehetek a házból, amíg ki nem javítom. Nem lehet velük komolyan beszélgetni sem erről, mert nekik csak az a lényeg, hogy diploma nélkül nem tudok megélni stb. Már nagyon kivagyok tőlük, egész nap idegeskedem, veszekedek velük. Nagyon durva amit művelnek velem és nem tudom mit csináljak. Úgy kezelnek, mint egy 15 évest.

20/L



2020. febr. 4. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Keress olyan egyetemet távoli városban ami érdekel, jelentkezz olyan szakirányra, majd koliba. Ill ha nem is távoli városba, akkor is jelentkezz koliba.

Másik lehetőség, hogy abbahagyod, munkát keresel, albérletbe mész mielőbb (de árak nagyon magasak mostanában)

Nem tudom van -e olyan rokon, aki ideiglenesen befogadna pl.

2020. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még azt sem engednék, hogy elmenjek itthonról, visszaráncigálnának körülbelül..
2020. febr. 4. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
2-esre: Ugye tudod, hogy nem tehetik, nagykorú vagy.
2020. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
79%
Elvileg nem tehetik az igaz, viszont ha nem támogatják akkor hiába megy el máshova egyetemre, nem fogja tudni eltartani magát.
2020. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nőjél fel!

ne hidd el senkinek, hogy nem tudnád eltartani magadat, hanem tedd meg végre! másoknak sokkal kevesebb ésszel is sikerül!

2020. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Felnőtt vagy. Innentől kezdve nem kell a szüleid engedélye semmihez. Költözz el és éld a saját életed, ne azt amit a szüleid szeretnének.
2020. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Nekem szülőként a konkretum hiányzik ebből. Vagy van esetleg, csak nen írtad le? Az szép és jó, gyerekes álom, hogy elmész dolgozni. De a való élet sajnos nagyon nem így működik.

Hol, mit dolgoznál? Ha nem vagy sulis, akkor diakmunkara ugye nem mehetsz. Szakmai végzettség nélkül sok helyre nem vesznek fel (na nem mintha végzettséggel könnyebb lenne, mert akkor meg azt mondják nincs gyakorlatod...). De max. elmész áru feltöltönek. Tegyük fel, hogy ebből lesz valamennyi tőkéd egy tanfolyam megkezdesehez (ha a szüleid nem tamogatnak, de tovabbra is náluk laksz és kajálsz), és tfh tanfolyam mellett dolgozgatsz.

De mi lenne az a tanfolyam? Konkrét választás van valami?


Bárkit is meggyőzni úgy lehet, hogy tényeket mondasz, vannak konkrét elképzeléseid.

2020. febr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

#6 látszik nagyon fiatal vagy.

Miből tartaná fenn magát? Miből fizetne még mellette lakast, rezsit, ételt? Előbb meg kéne nézni mennyit költ anyuci-apuci egy hónapban, vagy meg kéne dolgozni érte és mindjárt leszallnanak sokan a földre.

2020. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy megengedik vagy nem. 20 éves vagy. Ha fizikai erőszakkal tartanak vissza, akkor rendőrséget lehet hívni, és ők kijönnek, megvárják amíg összepakolsz, és utadra indulsz (volt ilyen nekem, mikor alkesz faterom késsel fenyegetett minket, ha ki merünk jönni a szobából).


Kollégiumban nagyon jól el lehet éldegélni. Párod is segíthet. De akár össze is költözhettek egy albérletben, vagy bérelhetsz szobát magadnak... rengeteg a lehetőség. Csak dolgozni kell mellette, igen.


Szóval ha önálló akarsz lenni, akkor csak indulj el, és ne várd meg, amíg a szüleid visszatartanak!

2020. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!