Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most már sosem lesz béke a...

Most már sosem lesz béke a családunkban? Már nem bírom tovább, valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok csapás ért már minket.

Mikor 5 éves voltam apukám szívrohamban meghalt, még csak 31 éves volt, de szívbetegséggel született.

Nagyon nehéz gyerekkorom volt. Anya egyedül nevelt minket a nővéremmel, igaz mamám segített, amiben csak tudott. De Ő nem tudta pótolni aput. Anyu és a nővérem nagyon jól kijöttek, de 4 éve tesóm összejött egy fiúval és akkor minden megváltozott. Kedveltük Őt, mert kedves volt és tényleg szerette tesómat, de lelkileg nem volt rendben.Alkoholista szülei voltak, és mindig azt mondogatta, hogy tesóm az egyetlen boldogsága. Nagyon ráakaszkodott, folyton vele kellett lennie, még a barátnőivel se találkozhatott, mert akkor a srác veszekedett vele.A kapcsolatuk vége fele már az sem tetszett neki, ha pl. velem eljött a boltba.. teljesen kiakarta sajátítani. Nővérem ezért kiszeretett belőle, de Ő lelkileg zsarolta. Folyton azt mondta neki, hogy öngyilkos lesz, ha nem marad vele. Volt, hogy felhívta az állomásról, hogy nővérem hallja a hangos bemondót és elbúcsúzott Tőle, utána folyton búcsúleveleket,smseket írt neki, akárhányszor szakítani akart vele.

Anya már nagyon nem örült a helyzetnek, mert teljesen kikészítette ezzel Őt és szinte csak sírni láttuk egész nap. Nagyon boldogtalan volt és az a fiú úgy kezelte mindenki előtt, mint egy tárgyat. Amikor már tudta, hogy tesómnál beválik ez a zsarolósdi folyton megalázta, bántotta, mert tudta, hogy visszafogadja.

Egy este én már elmentem aludni, de arra ébredtem, hogy valaki veri az ajtónkat. A srác volt, mert tesóm az nap végleg kiakarta dobni. A telefont se vette fel neki, és már azon gondolkoztak anyaék, hogy elköltözünk innen, mert néha már féltünk Tőle.

Akkor este is öngyilkossággal fenyegetőzött és anya azt mondta neki, hogy akkor nyugodtan tegye csak meg, ne a nővéremnek tegye tönkre az életét.

Amikor elment tesóm nagyon sírt utána akart menni, de anya nem engedte, mert úgy gondolta, hogy ha addig nem tette meg annyi fenyegetés után, akkor se fogja. Sajnos tévedett, mert az nap éjjel otthon felakasztotta magát.

Tesóm azóta gyűlöli anyát, mert Őt okolja, pedig anyu csak neki akart jót és még rémálmában sem gondolta, hogy megteszi. Mamához költözött és Őt is ellene hangolta. Szinte senki se beszél velünk a családból.

Ma idejött tesóm, mert pénz kellett neki. Anyu nagyon örült neki, próbált kicsit beszélgetni vele ,mert az elmúlt 3 évben szinte csak veszekedés volt köztük. De tesóm bunkóskodott és megint csak vita lett belőle. Anya a történtek óta csak árnyéka önmagának, mert bár nem Ő volt a hibás magát okolja, ahogy szinte mindenki más. Ma pedig nővérem a képébe vágta, hogy egy mocskos gyilkos és soha többet nem tekinti az anyjának. Anyu azóta a ki sem jött a szobájából és hallom,hogy sír.

Tudom itt is lesz, aki Őt fogja a hibásnak tartani, de higyjétek el, hogy csak a tesómnak akart jót és nem akarta, hogy meghaljon, csak idegességében mondta és , mert annyit bántotta már Őt..melyik anya viseli el,hogy valaki teljes lelki nyomorba tartsa a lányát?

Nem tudom, hogy lehetne itt valaha is béke.Én már kértem anyát, hogy költözzünk el innen,de Ő mindenképp azt akarja, hogy minden olyan legyen, mint régen amikor 3-man voltunk.


2014. jún. 26. 21:23
1 2
 1/14 Skorpió87 ***** válasza:
100%
Anyukád nem tudhatta, hogy a tesód barátja beváltja az ígéretét! Milyen élete volt tesódnak mellette? Kisajátította teljesen? Akár még nagyobb baj is lehetett volna a kapcsolatból, mert nagyon frusztrált volt a fiú. Egyébként is megtette volna az öngyilkosságot,a barátnője előtt is sok minden fájhatott az életében, amit képtelen volt feldolgozni! Ha nem így lenne, akkor nem viselkedett volna úgy tesóddal, mint egy tárggyal. Sok nőnek el kell viselnie ilyen kapcsolatot. Kérdés, mikor lépnek ki belőle! Akár még előre is gondolkodhatott, hogy végez magával, hogy mindenkinek fájjon és szenvedjen. De erről nem Anyukád tehet. Önálló döntése volt a srácnak. Azért valakivel lenni, hogy meg ne haljon, azért azt senki ne várja el, micsoda zsarolási trükk... Az esetek 1-2%-ban beváltják az ígéretet. De erről csakis az elkövető tehet! Tesód pedig új életet, kapcsolatot kezdhet, egy normálisabbat, egészségesebbet. Vegye észre, hogy a volt barátja nem volt teljesen egészséges lelkileg. Ilyen ember mellett senki sem lehet az..
2014. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szomorú történet. és tesódat testileg is bántotta? és szerintem nem anyud volt a hibás.
2014. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár biztosan próbáltad már, de én a helyedben a nővéredet próbálnám jobb belátásra bírni. Nekem édesanyám volt hasonló helyzetben a volt élettársával, ő is mindig öngyilkossággal fenyegetőzött, ennek hatására anyu számtalanszor visszafogadta, utána pedig a pasi ugyanúgy folytatta amit addig csinált, lerészegedett, belekötött mindenkibe stb. Akkor, amikor végleg betelt a pohár és anyu kirakta a szűrét, akkor az egész utca zengett a pasi öngyilkossággal való fenyegetőzésétől. Anyu utána akart menni, én nem engedtem. Bár a pasi nem lett öngyilkos, de ez volt az első lépés, hogy anyu megszabaduljon tőle. Tehát a nővéreddel kellene megértetned, hogy ha anyud akkor engedte volna őt a pasi után menni, akkor a mai napig az egész családod idegileg kikészítő zsarolás és fenyegetőzés menne. Ez józan ésszel belátható. Azt is mondd el neki, hogy édesanyátokat mennyire megviseli a viselkedése. Nem valószínű, de talán jobb belátásra tudod bírni a nővéredet. Sok sikert!


27/F

2014. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, sűrűn volt, hogy tesóm nem azt csinálta, amit Ő akart és akkor felpofozta..akár mások előtt is.
2014. jún. 26. 21:40
 5/14 anonim ***** válasza:
fohh,hát akkor triplán megértem anyukádat.
2014. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyszer rá fog jönni az igazságra de addigra kikészíti anyukádat! Anyud próbálja meg elengedni a lányát. Maradjon erős, ehhez kellesz te is! Legyél a tàmasza.

A nővéred szerintem tipikusan az a nő, aki tűri, ha egy kapcsolatban megalázzák, bántalmazzák. Saját káràn tanul az ember, kell még neki 1-2 ilyen kapcsolat, hogy észhez térjen/bekattanjon teljesen.

2014. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Te állj anyukád mellett, erősítsd meg, hogy helyesen tette, amit tett. A nővéred meg se érdemli a szeretetét. Eleve furcsa, hogy durcáskodunk, de a pénz az azért jöhet. Nem lenne szabad így viselkednie az anyukájával, aki az életét mentette meg. A nővérednek kellene egy új normális kapcsolat, hogy elfelejtse azt a neurotikus beteg pasit, akkor talán észhez térne.
2014. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rengeteget beszélgettem vele erről, de rám is megharagudott, mert én 100%ig anyu mellett állok. Nem csak neki volt rossz látni, ahogy bánt vele.. én is teljesen ki voltam már Tőle a végén.Leírhatatlan mekkora terrorban tartotta, még látni is szörnyű volt nap, mint nap.
2014. jún. 26. 22:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez a társfüggőség, de az fura, hogy egy halottól is lehet 3 év után függeni. Azóta nem volt semmilyen kapcsolata a nővérednek? Lehet, hogy ő saját magát is okolja az öngyilkosságért, és ezt nem tudja feldolgozni?
2014. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A srác beteg volt. Egyikőtök sem tudhatta, hogy ilyen komoly mentális problémája van, és tényleg megteszi.

Anyukád a legjobbat akarta a nővérednek, egyikőtök sem hibás.

Mégis milyen anya lenne az, aki bőszen bólogatna arra, hogy a lánya visszafogadja azt aki testileg és lelkileg is folyamatosan bántja?

Szerintem tesód saját magát is felelősnek tartja azért ami történt, pedig ő sem az. Remélem jobb belátásra tér majd, és megbocsát édesanyátoknak.

2014. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!