Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan aki alig látja a...

Van olyan aki alig látja a szüleit, mert pl. Külföldön él? Féltek attól h meghalnak, úgy hogy alig találkoztok?

Figyelt kérdés

Sajnos otthon nem lehet megélni. Legalábbis nem sok ember tud jól élni..

Rákényszerülnek a fiatalok h kimenjenek kulfoldre.

Ami azzal jár legalábbis nálam, h egy évben 3szor láthatom a családom.

Sajnos apum most halt meg és fáj h részben emiatt a munka miatt keveset tudtunk együtt lenni.


Persze szerettuk egymást nagyon, de ha hazamentem, nagyon fáradt voltam. Kulfoldon is ahol elek, csak eszek alszok dolgozok. Épphogy élek. Hulyen hangzik tudom, de faradt vagyok, es sajna zavar h apumnak nem tudtam elég szeretetet adni.


Ez lenne az élet? Hajszoljuk a pénzt aztán a családot elveszítjük?


Csak kiváncsi vagyok van-e más is ilyen szituban?

Nehogy aztán megbánjátok ti is,mikor késő lesz... :(



2020. febr. 20. 23:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Ez az élet sajnos. Megszuletunk meghalunk
2020. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Ez az élet velejárója. Külföldön élek, szüleimet evente 2x látom. De nem fogok emiatt bűntudatot erezni, neked sem kellene. Igen, a penzt hajszolom. Hogy mindenem meglegyen az életben, és boldogan álljak tovább. És persze az elso a sorban a férj és a gyerek. Velük élek mar együtt, ők a családom. Nem lehetek lepten nyomon a szüleim lábnyomában, egyszer ők is átlépték az ő szüleiket.
2020. febr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
En olyan messze élek , hogy örülnek az évi háromszori találkozásnak :( nekem is sokszor eszembe van , hogy megéri e a penz , ha nincs kivel megosztani .. Egyedül a gyerekeim jövője miatt maradok itt , mert amúgy semmi értelme nincs az egésznek !
2020. febr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
A 2es + 3as jol mondja!! Ok is leszakadtak anno a szulokrol hogy legyen sajat eletuk.. Kulonben 50+osan is a mama szelne fel nekik a rantott hust....
2020. febr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
44%

Őszinte részvétem!


Én kb évi 1x látom a szüleimet. Soha nem veszítettem el senkit így nem tudom milyen, ha egy szerettem meghal. Gondoltam rá, hogy én miképpen dolgoznám fel, gyászolnám a szüleimet, így hogy messze is vagyunk egymástól. Őszintén nem tudom, úgy gondolom, hogy képes leszek megbirkózni vele, de ez majd remélem minél később derül ki.



Amit leírsz, én mindig arra mondom, hogy nincs az a pénz amiért megbetegítsem magamat. Nap mint nap látom a krumpliszedőket, az idénymunkásokat a földeken, értem azt, hogy nyelvtudás híján ezaz egy munka maradt számukra, de őszintén nem éri meg ezért a pénzért évek múlva megnyomorodni és távol lenni feleségtől, gyerekektől, szülőktől.


Ha úgy érzed, hogy ez számodra nem élet akkor ne így csináld, keress jobb lehetőséget, ha a szüleiddel, családoddal akarsz lenni mert lehet, hogy máskor késő lenne, akkor keress erre is egy jobb lehetőséget, de nem éri meg a munka miatt örökre megnyomorítanod magadat akár lelkileg vagy fizikailag.

2020. febr. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
18%
Részvétem édesapád miatt! Milyen munkát végzel? Hány órát dolgozol?
2020. febr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
77%
Igen... Persze, én is.. De én ma éjszaka eldöntöttem, hogy 6 hónapon belül haza költözöm... Nincs az. Pénz, amiért anyut otthagynám s ha beteg ne ápolnám... Szeretnék tükörbe nézni. Mindennap rettegek, hogy ne történjen semmi. Ma éjszaka már nem is aludtam.
2020. febr. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
73%
Én ugyanígy voltam, mint te. Külföldön éltem 7 évet, évente 2-3 szor jöttem haza. Tavaly év végén haza költöztem. Nem értem, hogy jön ide ez a le kell szakadni a szülőkről, nem azt jelenti, hogy anyád nyakán akarsz élni, hanem hogy többször látni őket,részt venni a családi összejöveteleken, és tök jó a születésnapokat is együtt ünnepelni és nem csak egy képeslapot küldeni. Szerintem a pénz nem ér annyit, mint hogy hátra lévő életedben ezt bánd. Itthon is ki lehet fogni jól kereső állást. Ne add fel!
2020. febr. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%
Telefon, video cset.
2020. febr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

Külföldön élünk. Évi kb. 2 hetet a szülőknél töltünk meg ált ők is két hetet itt.

Igazából ha otthon laknánk se hiszem, hogy sokkal többet lógnánk egymáson.

Mármint szeretjük egymást stb. De mindenki éli a maga életét.

2020. febr. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!