Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy édesapa...

Girlll3 kérdése:

Van olyan, hogy édesapa együtt alszik a gyermekével csak amiatt, mert szereti annak ellenére, hogy a leánygyermek azt nem akarja?

Figyelt kérdés
8 éves gyerekről van szó. A gyereket nyaralás alatt az apa elhalmozza mindennel, cserébe elvárja a közös alvást, annak ellenére, hogy a gyermek nem akarja. Meg dícséri, hogy milyen szép, ő a legszebb. Ez lehet simán szeretet vagy rosszra kell gondolni?

2020. márc. 6. 13:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Fura.
2020. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
Azért "arra" emlékeznél szerintem...
2020. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem fura lenne. Még úgy se biztos, hogy belemennék, ha a lányom kérné, mert mondjuk fél.

De nem vagyunk egyformák. Lehetséges, hogy tényleg csak szeretetről van szó. De a gyerkőc akarata ellenére az sem ok.

2020. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Furcsa, az tény. Az nem lehet hogy elvaltak a szülők és így akarta apuka bepótolni a kiesett időt, törődést, azt hogy mar nem olyan bensőséges a kapcsolat, mint amikor együtt eltetek csaladkent? Ha nem ez volt a helyzet akkor tenyleg furcsa.
2020. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem akar együtt aludni, akkor normális ember nem erőlteti rá. Teljesen mindegy, milyen kapcsolat van a két ember között. Még a házastársa se köteles vele együtt aludni, ha nem akar, nem hogy a gyereke. Akkor sem, ha "elhalmozza mindennel".
2020. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%

"annak ellenére, hogy a gyermek nem akarja"


Ez buntetojogi kategoria.

2020. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutna ilyesmire kényszeríteni a gyereket .8 évesen már bőven a tudomásomra tudja adni,velem akar-e aludni,vagy sem ...
2020. márc. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én sem gondolnék rögtön erőszakra, inkabb rosszul kifejezett szeretetre, mert azt mondtam attitűdre. Szerintem sajnos mindenkinek volt a gyerekkorában olyan dolog amit kötelező volt a "szeretet" nevében. Elég visszagondolni arra a rokonra akit nem akartál megpuszilni valamilyen okból (pl büdös, túl nyálas puszit ad) de muszáj volt, mert jött az érzelmi zsarolás.
2020. márc. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Én sem gondolnék rögtön erőszakra, inkabb rosszul kifejezett szeretetre, mert azt mondtam attitűdre. Szerintem sajnos mindenkinek volt a gyerekkorában olyan dolog amit kötelező volt a "szeretet" nevében. Elég visszagondolni arra a rokonra akit nem akartál megpuszilni valamilyen okból (pl büdös, túl nyálas puszit ad) de muszáj volt, mert jött az érzelmi zsarolás."


Ettől függetlenül ez nagyon káros a gyerekre nézve. Főleg ha kislányról van szó. Ezt szokja meg, mert ezt nevelik belé, aztán ha idősebb lesz és lesz párja, akkor simán működni fognak a "ha szeretsz, akkor...", meg az "én is vettem neked ezt meg azt, tartozol nekem ezzel" jellegű dolgok. Nem, egyáltalán nem normális dolog azt nevelni egy gyerekbe, hogy bárkinek bármiért cserébe olyasmivel tartozik, ami számára kellemetlen és nem szeretné megtenni.

2020. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem is a szüleimmel kellett aludnom 11-2 éves koromig, utáltam köztük aludni. És nem, engem sem molesztáltak, nem kell feltétlenül rosszra gondolni.

Ahány ház annyi szokás”...

2020. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!