Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egyik gyereknek minden, a...

Az egyik gyereknek minden, a másiknak alig?

Figyelt kérdés
Bátyám a kedvenc a szüleinknél, ő volt a szegény, szerencsétlen béna srác akinek nem voltak barátai, barátnője. 26 évesen vett egy autót, aztán nem tudta fizetni. A család kifizette helyette amikor jöttek volna a behajtók elvinni a kocsit. Indok: szégyenben maradna a család! Azóta se ismerik be, hogy a 6 évre felvett hitelből ő 1 évet tudott fizetni, így vettek neki egy autó! Ők csak kisegítették a hitelben. Az autó azért kellett neki, mert az az oka, hogy nem volt barátnője! 32 évesen (még mindig barátnő nélkül) lakást vett, mert otthon lakóval nem jönnek össze a csajok. Persze a fizetése nem volt elég, így jelzálogot vettek fel a szüleink házára! Ezt akkor tudtam meg, amikor kirúgták fél év múlva az állásából és el kellett kezdeni fizetni helyette. 2 évig nem volt állása, mindent fizettek neki! Most 34 éves és kitalálta, hogy vidéken kapott csak állást és oda kell költöznie. Már meghirdette a lakást, jött is vevő jelölt. Talált ott egy nőt életében először és annyira izgul emiatt a család, hogy kitalálták, segíteni kell nekik hogy vidéken házat vegyenek. “Lesz pénzük” ha eladják és kis segítséggel vesznek fel újabb hitelt. Azt elfelejtik hogy a lakást is helyette fizették, mert olyan felelőtlen volt hogy majd 100 ezres törlesztőt bevállalt! A régi autója is 4 millió volt. Olyan mintha kb 5 milliót adtak volna eddig neki. De ezt senki nem így gondolja nálunk. Azt mondják hogy én megállok a saját lábamon így nekem nem kell segíteni.
2020. márc. 7. 08:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Mindig a szerencsétlen, talpraesetlen, életképtelen lúzer a családban az, akit jobban támogatnak. Az ügyes, okos, talpraesett pedig le van szarva. Nem tudom, miért működnek így a szülők, de én is tapasztaltam és még sokan mások az ismerettségi körömben. Azt hiszik, hogy azzal tesznek jót neki, ha segítik, pedig ponthogy nem, az ilyeneknek is meg kéne tanulni mélyvízben önállóan létezni. Közben meg az életképes gyereküket eltaszítják maguktól. Agyrém.
2020. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

"Azt mondják hogy én megállok a saját lábamon így nekem nem kell segíteni." Nos, azt a gyereket, amelyik önhibáján kívül lényegesen rosszabb képességekkel (kevesebb ész, fejlődési rendellenesség, stb.) rendelkezik, azt jobban kell segíteni. Ezt a másik sokszor igazságtalanságnak érzi.

Ha nem ez a helyzet, hanem csak lusta, nem eléggé intelligens tenni magáért, akkor az a szüleitek bűne, mert nem nevelték olyannak, amilyennek kellett volna, hogy nem segítenek neki mindig, hogy megtanuljon magáról gondoskodni. Ezt maguknak sem ismerik be, emiatt segítik őt aránytalan mértékben.

Egyet tehetsz: Esetleg(!) leülsz a szüleitekkel beszélni erről, és elmondod, mit gondolsz, érzel. Ha ez nem talál náluk értő fülekre, akkor érdemes elengedni ezt a dolgot. Igazad van abban, hogy te nem kaptad meg a téged megillető részt a figyelemből és az anyagi támogatásból, de

1. Aki 32 éves korára még csak itt tart, az kap még majd annyi sorscsapást majd az élettől, hogy te azzal a kevés támogatással, amit kaptál is sokkal messzebbre jutsz, mint ő. Ugyanakkor igazad van abban, hogy nem vigasztal az, hogy mennyivel jobb lesz neked, mert képesebb vagy dolgokra, mint ő, magadtól.

2. Bármennyire is jó néha haragudni a szüleidre és a tesódra, mert egy kis feszültség távozik belőled, ez egy öngerjesztő kör. És azokkal a percekkel, hangulatilag beárnyékolt órákkal, amíg ez hat rád egy adott nap, hátrább leszel az életben, mintha azt tennéd, amikor nem foglalkoznál ezzel. Én éppen most próbálom ezt abbahagyni.

Én 40 évesen jutottam el idáig, te ne bassz el ennyi időt ezzel, mert rossz dolog visszatekinteni az elpazarolt időre.

2020. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
44%

Oké, megértem, hogy idegesítenek téged a bátyád rossz anyagi és életvezetési döntései és a helyzet, amiben van 34 éves létére. Van ott egy kis utálat is azért benned az irigységen kívül, ugye jól érzem?

De most mindentől eltekintve, Téged ez mennyiben gától az életedben, hogy kisegitették a tesódat a szüleid? Éhezel emiatt? Nincs hol laknod? Nincs munkád vagy végzettséged? Neked sose segítettek, csak neki?

Én is abszolút úgy gondolom, hogy a szülöknek azért meg kell próbálniuk törekedni arra, hogy egyenlő mértékben adjanak a gyerekeiknek (ha van mit). De sajnos ez nem mindig jön össze. Páromnak pl vett az apja egy 20 éves használt autót, fizette a jogsit is neki, de pl párom hugánál nem tudom, hogy fog ez festeni a valóságban. Nem való neki a vezetés, az ilyen jellegű felelősség... Nehéz elmagyarázni...

2020. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

#3


Lehet, hogy anyagilag a kérdező 10x jobban áll a testvérénél, de itt nem erről van szó, hanem a szülői szeretet hiányérzetéről, igazságtalanságról. Ez nyilván bántó dolog és ezzel van itt a problem.

2020. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

A tesód világ életében egy lúzer marad. Majd a nője jól kisemmizi, ha van esze... ekkora nyomorékot...

Sajnos nem tudsz mit tenni. A mi rokonságunkban is a trógereket támogatják a szemét szülők.

2020. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%

#3



"Lehet, hogy anyagilag a kérdező 10x jobban áll a testvérénél, de itt nem erről van szó, hanem a szülői szeretet hiányérzetéről, igazságtalanságról. Ez nyilván bántó dolog és ezzel van itt a problem." Nem, azzal van probléma, hogy a kérdező képtelen a szülei oldaláról nézni a dolgot: Hogy ha nem boldogul a gyereke, akkor magára kéne hagyni? Vagy belerokkanni hogy annak is ugyanannyit adjanak, aki amúgy is jól boldogul?

2020. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
Örülj neki, hogy te sikeresebb, önállóbb vagy. Vagy olyan szeretnél lenni, mint a tesód?
2020. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
4: miért?? A szülői szeretet megnyilvánulása a pénz??
2020. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
Neked tényleg járna a fele. DE: a szüleid vagyona nem a tied. Arra költik, amire akarják. Akár körbehajózhatnák a Földet belőle. Nem illetheted őket kritikával.
2020. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

#6

Egy felnőtt embertől hadd lehessen már elvárni, hogy boldoguljon egyedül és ne a szülei cicijén lógjon :D

2020. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!