Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki megengedi...

Milyen szülő az, aki megengedi a gyereknek, hogy cigizzen?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm 14 éves öccsének megengedik, hogy cigizzen. Csak én érzem ezt nagyon erősnek?

2020. febr. 4. 18:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Hogy milyen szülő? Pocsék. De nyilván ilyen caaládban nőtt fel és természetesnek tartja ezt.
2020. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Az én húgomnak nincs megengedve, még is szívja, mert lázad. Milyen szülő az akinek lázad a gyereke? Megesik. A tinik lázadnak :D.
2020. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Most ez mit jelent, meg is veszik neki a cigit, vagy csak tisztában vannak azzal, hogy a gyerek elfogadja másoktól néha?
2020. febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell megengedni, magától is szívja - legfeljebb majd titokban.


Az a baj, hogy a szülő hiába tiltja, ha hlye a gyerek, mert xar a társasága, a közösség, ahová jár és valszeg ott mindenki más is szívja, próbál nekik megfelelni.


Sajnos nem elég okos, hogy belássa, nem lesz attól menő, hogy tönkre vágja az egészségét és akkor a szülő is hiába papol, mert nem foghatja a kezét meg be a száját 0-24-ben.


De legalább ne adja alá a lovat, szóval valszeg az a szülő, aki "megengedi" maga is dohányos, mert nem dohányzó nem engedné....


Amúgy meg lehet, csak bekamuzta a csákó, hogy megengedték neki, közben meg dehogy!

2020. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nincs mit tenni, az enyém is szívja.

Én meg súlyos tüdőbetegként hangsúlyozom, hogy ezt nem kéne neki is.

Látom néha rémületet a szemében egy ocsmány köhögő rohamon közben, vagy, amikor odahúzza az oxigént.

Remélem nem jut tovább ennél a kocadohányos szintnél, de ha tiltanám se hatna semmit, csak megszűnne közöttünk az őszinteség.

2020. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Minél inkább tíltanak valamit, annál jobban akarja majd csinálni a gyerek. Nekem se volt megtiltva hogy cigizzek. Néha buliban ragyujtok de nem vagyok függő. A füvezés ugyan így volt. Anyám beszélgetett velem hogy ő is csinálta, felőle mehet csak ne nyomassak szintetikust meg ne kapjanak el. Kb 2 hónapig szívtam rendszeresen aztán meguntam. Akiknek tiltották a társaságból azok a mai napig szívják. Teljesen felesleges tiltani. Inkább beszélgetni kell vele, pro-kontra érveket felsorakoztatni.
2020. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%
A múltkor egy kérdésnél 10-ből 9 válaszoló leírta, hogy ő engedné homokozni a 15 éves fiát. Na az ilyenek!
2020. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy sokszor a szülő se tehet semmit, főleg ha olyan társaságba keveredik a gyerek.
2020. febr. 4. 19:25
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Előre bocsájtom, hogy nálunk senki sem dohányzott, sem mi, a szülők, sem egyik nagyszülő sem, a fiam mégis rágyújtott 14 évesen. Mivel egy nem dohányzó ember rögtön kiszagolja, az első perctől tudtuk. És nem tiltottuk meg neki, hanem kemény szabályok voltak felállítva.

Nem dohányozhatott a lakásban és nem kapott rá pénzt. Ha a zsebpénzét elköltötte cigire (a nagykorú haverjai megvették neki) akkor munkával kellett rá pénzt keresnie. Így ment el fát vágni meg kertet ásni ismerősökhöz...

Aztán egy idő után megunta, hogy örökké pénz hiánya volt és le akart szokni. Addigra már eléggé függővé vált, napi 10-15 szálat is elszívott hétvégén, ha bulizott. Mindenféle módszert kipróbált, hogy letegye, végül további egy évbe tellett, hogy sikerült is.

17 évesen már túl volt ezen a baromságon... Ez 6 éve volt, azóta egyszer sem gyújtott rá. Időnként még beszélgetünk róla, s mindig mondja, hogy ha akkor kereken letiltjuk, akkor lehet hogy dacból, lázadásból soha nem hagyja abba. De mert bizonyos keretek között elfogadtuk, igazából nem volt értelme, hogy folytassa.

2020. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2%

"A kérdező kommentje:


Az is igaz, hogy sokszor a szülő se tehet semmit, főleg ha olyan társaságba keveredik a gyerek."


LÓFARKAT!


Pofon és katonai suli kombó.

2020. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!