Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikortól vált a gyereketek...

Mikortól vált a gyereketek teljesen önállóvá?

Figyelt kérdés
Anyagilag is beleértve.
2020. márc. 9. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Én 16 évesen lettem önálló, 17 éves korom óta dolgozok . Hugom 18 éves korátol dolgozik azóta önálló, öcsénk 23 éves és életébe nem dolgozott diák munkán se , egyáltalán nem önellátó. Szerintem ez több mindentől függ . Én kolis voltam muszaly volt "felnonom", hugom olyan lehetőséget kapott külföldön amit hiba lett volna elutasítani, ezért ő is 18 évesen már külföldön dolgozott . Öcséméknek semmi , se életcél se akarat ő kényelmesen elvan zsebpenzbol
2020. márc. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

*muszáj


20 évesen kezdtem az egyetemet, kollégista lettem... Anyagilag is független, tehát teljesen önálló 26 évesen leszek.

2020. márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem akkor önálló valaki, amikor már az ügyeit magának intézi, kifizeti a számláit, rezsit és albérletet fizet saját magának.


Én ezt olyan 20 évesen értem el és abszolút átlagosnak gondolom, hogy valaki ilyen idősen önálló legyen, de sajnos számos ellenpéldát láttam már. 30 évesen szülei nyakán előtől a 16 évesen anyja/apja helyett mindent elintézőig, ott épp csak a pénzkeresés nem lehet annyi hogy normálisan eltartsa magát/családját ha tanulni és szórakozni is szeretne.

2020. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
79%
Testileg-szellemileg 20-25 éves korára fejlődik ki az ember. A többi nyilván egyéni, én pl. 25 voltam, amikor különköltöztem és anyagi támogatásra sem szorultam már rá.
2020. márc. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Mikor elköltözött saját lakásba. 23 évesen.

Előtte már dolgozott, de az nem volt az igazi

2020. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
A lányom 20 évesen, a fiam 22 évesen
2020. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Lányom 21 évesen.
2020. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok érintett az elköltözéstől egyelőre; de például az is érdekes lehet, hogy melyik évben tudott pl önállósodni, pl valaki azt írja fiam, lányom; na szóval arra gondolok, hogy mikor sikerült anyagilag függetlenednie, mikor volt 20-25 éves a gyermeke pl, tehát lehetségesnek találom, hogy nem mindegy, hogy pl ez az önállósodás a 90-es években volt például, vagy 2000-2009, vagy 2010 környékén/után. Szal ez is lehet még egy érdekes aspektusa.
2020. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!