Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, szoktatok néha arra...

Anyukák, szoktatok néha arra gondolni, hogy a gyereketek a legfontosabb nektek,20 évig róla szól az életetek, aztán egyszer csak lelépnek, lehet h "vissza sem néznek", más országba költöznek stb?

Figyelt kérdés

Pedig nektek az életetek jelentős részében ő volt a legfontosabb.


Főleg fiús anyukák véleménye érdekelne, mert ugye a fiúknak normálisan szerintem még jobban le kell válniuk az anyjukról, mint a lányoknak.

Köszönöm szépen, ha megosztjátok az érzéseiteket ezzel kapcsolatban!!!!


Kioktató, lekezelő válaszokat nem kérek, köszi!!!!



2020. febr. 20. 10:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Az élet rendje hogy a leszármazott "kirepül". Az a szülő aki képtelen ezt elfogadni, az agyilag beteg.
2020. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Amit írtál, triviális, nem ezt kérdeztem!
2020. febr. 20. 10:38
 3/30 A kérdező kommentje:
ANYÁK válaszára és ÉRZÉSEI-re vagyok kíváncsi, ha nem lett volna egyértelmű.
2020. febr. 20. 10:41
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Én örülök, hogy ahogy nagyobb lett a gyerekem, egyre kevésbé szorult rám, egyre önállóbb lett, és így nekem is több időm lett. Ettől még persze ő a legfontosabb, szeretem nagyon. De szerintem minden életszakasznak van előnye, és azt kell kihasználni. Amikor teljesen kirepült fura volt, de élveztem is a szabadságot. És persze nagyon büszke is voltam rá, hogy önálló lett. Meg ez egy folyamat volt, nem egyik napról a másikra történt, nem egy trauma volt.
2020. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó volt olvasni a válaszod! :)
2020. febr. 20. 10:45
 6/30 A kérdező kommentje:
Gratulálok is egyben a felnőtt gyerekhez :)
2020. febr. 20. 10:45
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
Nos, nekem eleve nem ő volt soha a legfontosabb, hanem magam. Igen, egoizmusnak hangzik, pedig nem az. Nem azt jelenti, hogy mindenben magam helyezem előtérbe, hanem azt, hogy nem hozom magam hátrányos helyzetbe miatta. Mivel azt keresem, hogy én mitől vagyok boldog, nyitott vagyok és ezt a boldogsagot es nyitottságot adom át a gyereknek. Igenis vártam már a születésétől, hogy önálló legyen. Nem azért, mert gondoskodni kellett rola, hanem azért, mert azért vállaltam gyereket, hogy egy önálló, saját élettel, saját akarattal, sajat tervekkel élő személyiség legyen belőle. Még nem felnőtt, de közel áll hozzá és ha igy haladunk, ilyen is lesz
2020. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, nagyon érdekes volt a te álláspontodat is megismerni!
2020. febr. 20. 11:04
 9/30 A kérdező kommentje:
És neked is gratulálok a sikeres neveléshez! :)
2020. febr. 20. 11:06
 10/30 anonim ***** válasza:
61%
Ismerek anyát, akinek a gyereke kiröppent, külföldön él, az anya pedig krónikus beteg lett, ápolásra szorulna, de mivel kicsi a nyugdíja, nincs pénze megfizetni ápolónőt. A gyereke a saját családját tartja el kinn, nem tud az anyjának havi összeget küldeni. Az anya bajban van, és nincs rá megoldás. Idősotthonban nem foglalkoznak betegápolással betennék egy ápolási osztályra, mert az idősotthonok nem kórházak.
2020. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!