Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hiheti Anyám hogy nekem...

Hogy hiheti Anyám hogy nekem karrieremnek kéne lennie, ha sosem támogatott a tanulásban?

Figyelt kérdés

A fejemhez vágta, hogy nem gondolta, hogy én csak ennyire fogom vinni. Mivel mindig számítógépeztem és kódolásról beszéltem, meg hogy milyen jó lenne ilyen irányba tanulni, ezért ő meg volt győződve róla hogy én programozó leszek és ezért teljesen meg volt nyugodva!

Nem is értem hogy hiheti ezt? Általánosban oroszra (!) iratott be, hiába könyörögtem az angolért. Azt mondta hogy ők is azt tanulták, meg közelebb is van mint Amerika, jobban jön ez Európában. Azóta se megyek vele semmire, amilyen szrul tanították, már alig tudok valamit. Majd a középiskolába infós suliba akartam menni, könyörögtem, hogy legalább a nyílt napra elmessek, de ehelyett beiratott az utcánk végén lévő szakközépiskolába kb titkári szakra, mert “az ilyen számítógépes dolog, jó lesz az és közel is van”. Beleszólásom nem volt, a szülő döntött el mindent. Egyetemre szerettem volna menni, de angoltudás hiányában ezzel a szakkal nem vettek fel egy infós felsőoktatási intézménybe sem. Végig kértem hogy angolra járhassak, de nem engedte. Akkoriban nem volt internet, hogy magamtól tanulni tudjak. Az első sikertelen jelentkezés után elzavart dolgozni, kb kitett otthonról hogy álljak a saját lábamon, mert vele is ezt csinálták a szülei. Ez tanít meg majd az életre.

30 éves koromban jutottam el oda, hogy mostanra az internetnek hála megtanulhattam valamit angolul és van pénzem és időm elmenni egy nyelvtanfolyamra! Már nem kell éjjel-nappal melóznom a betevőért. Tervben van hogy az intenzív nyelvtanfolyam után beiratkozok egy programozó képző suliba (nem egyetem). Állítólag 1-2 év alatt szobafestőből is profi programozót faragnak! Nagyon reménykedem most ebben, sok reményt fűzök hozzá.

Anyám ahogy megtudta ezeket a fejemhez vágta hogy ő azt hitte már rég programozó leszek és karrierem lesz! Amikor visszakérdeztem hogy taníttatás nélkül mégis hogyan akkor azt válaszolta: a te életed, miért nem oldottad meg? Középiskolában végig melóztam hogy bármit vehessek, mert nem volt semmi pénzünk, egy kólára nem tudtam volna meghívni egy lányt amúgy, utána meg a maradék időben Anyámék földjén kellett dolgozni, betakarítani. Mégis mikor-miből jártam volna a saját szakállamra magán suliba?

- Szerintetek hogy hiheti Anyám a saját igazát?

- Vagy neki van igaza valóban?

- Nem késtem el a programozói karrierrel?

- Ennyi idősen meg lehet tanulni jól angolul?


2020. márc. 16. 16:23
1 2 3 4
 1/37 szántóvető ***** válasza:
47%
tehát akkor most 40 éves vagy?ha fiatalabb lennél akkor már nem oroszul tanultál volna.
2020. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem késtél el a programozói karrierrel, valaki negyven évesen vált szakmát, nincs ebben semmi különös. Angolul meg persze, hogy meg lehet tanulni, csak sok időt bele kell ölnöd. Ha programozásra adod a fejedet, akkor készülj fel, hogy mindennap több órát bele kell ölnöd a szabadidődből, és akkor lesz eredménye. Ha ez az iskola nem jön össze (nagy a túl jelentkezés és nagyon szűrik, hogy kik azok akik tényleg motiváltak és eltökéltek) akkor Udemy-n sok kurzust találhatsz amikből tudsz tanulni. De ezt akár már ma is elkezdheted.
2020. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
1: nem, 30. Nem állami kötelezően tanultam oroszt mint “az öregek”. Hanem nálunk lehetőség volt választani mivel a régi orosz tanárok ugyanúgy maradtak. Sajnos volt rá igény, 8-an voltunk a csoportban, így elindították. Helyette lehetett volna németet és angolt is tanulni.
2020. márc. 16. 16:47
 4/37 A kérdező kommentje:
2: köszi. Minden erőmmel rajta leszek! Angol dolgokat nézegetek most is de nem akarom “elrontani” magam hogy hülyeségeket rögzítsek be magamnak. Inkább majd a profi tanár!
2020. márc. 16. 16:49
 5/37 Bferike ***** válasza:
5%

Szerintem ne bújj "anyád szoknyája" mögé.

Ilyenkor látszik az egyéni felelősség,és mások közötti különbség.

Lehet,hogy a muter nem volt következetes a nevelésedben,de végsősoron tényleg a te életed,és csak rajtad múlik.


Az angol,és a programozás érdemi részére visszatérve:

Igen,mindent meg lehet tanulni akár rövid idő alatt is.

Viszont szerintem a programozás annyira speciális,és annyira kivételes képesség,hogy szerintem csak nagyon keveseknek sikerül messzire jutni benne.

Én "fénykoromban" 14-18 éves korom között tanultam középiskolában, de nem lett belőlem programozó. És amennyire magam körül láttam,csak néhány %-ból lett valódi programozó egy szakirányú iskolában.


De azóta sokat változott a világ, illetve személyes ismeretségemben viszont van olyan,aki munka melett elvégzett egy főiskolát,és informatikus lett(nem programozó,de mondjuk az "előszobáig" eljutott). Semmi sem lehetetlen !

Cui cupit capit omnia . Vagy valami ilyesmi ! :O

2020. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
5%
Kólára nem tudtál volna meghívni egy lanyt, de ferjed van. Akkor te mi is vagy ?
2020. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
1%
Az orosz nagyon is jó, keresett. Én pont tervezem, hogy oroszt tanulok.
2020. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
6-os mi van, mit ittál? Többieknek kicsit később írok majd
2020. márc. 16. 17:14
 9/37 anonim ***** válasza:
99%
infoszakra nem volt kötelező angoltudás (eltés voltam)
2020. márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 szántóvető ***** válasza:
3%
1989-ben megszűnt az orosz nyelv kötelező oktatása.ha 90-ben születtél akkor nem értem hogyan tanulhattál oroszul.
2020. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!