Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt is el kéne mondanom a...

Ezt is el kéne mondanom a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Sajnos egy ideje bulimiával küzdök. Erről volt is egy kérdésem,hogy elmondjam-e a szüleimnek azt tanácsoltátok mondjam el nekik hát erőt vettem magamon és elmondtam nekik. Úgy mond "jól"fogadták persze nem örülnek neki de elfogadták és azt mondták segítenek. Járok orvoshoz viszont a kialakult helyzet miatt bezárt a kórház és nem fogadnak betegeket. Viszont én úgy érzem megörülök segítség kell abba,hogy megtudjak gyógyulni próbálom erőt venni magamon és nem hánytatni magam több kevesebb sikerrel. Ugye senki sem tudja,hogy mikor ér véget ez a szörnyű vírus így nem tudom mit tegyek ebben a helyzetben. Nagyon rosszul érzem magam kedvetlen vagyok semmihez nincsen kedvem,nagyon fáj a hasam gyakran sírhatnékom van. Egyszerűen úgy érzem kikészülök persze tudom,hogy NEKEM kell erőt venni magamon amíg ilyen a helyzet. Nem tudom,hogy mitévő legyek. Egyre rosszabbul érzem magamat. Tudom,hogy szakember segítene abban,hogy jobban érezhessem magamat viszont mint fentebb írtam bezárt a kórház. Ilyen esetben mit tegyek elmondjam a szüleimnek azt is,hogy úgy érzem egyre rosszabb és megfogok lassan bolondulni? Próbálok erős maradni de úgy érzem egyedül nem megy. Ilyenkor megpróbálhatjuk felkeresni az orvosom és segítséget kérni tőle vagy ilyenkor még azt sem lehet szerintetek? Bocsi,hogy kicsit hosszú,lett és bocsi a helyesírási hibákért.
2020. ápr. 1. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
sok orvos, pszichológus neten is konzultál, csak ugye ezek fizetősök
2020. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Így ismeretlenül is büszke vagyok rád, hogy segítséget kértél a szüleidtől! Ezzel a gyógyulás útjára léptél. Ne add fel!


Azt írod, jól fogadták. Szerintem mondd el nekik, hogy nem érzed jól magadat a jelenlegi helyzetben. Segítségre szorulsz. Ők a szüleid, biztosan segítenek. Kitartást!

2020. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem értek hozzá, a kórházban milyen kezelést kaptál, hogy fontos a személyes jelenlét?
2020. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Pl. ő is folytat on-line terápiát serdülőkkel és felnőttekkel a zárlat ideje alatt is.

Sajnos ez is fizetős.

magyaremma@cstbp.hu


A Pedagógiai Szakszolgálatok sem álltak le, pszichológusi segítséget ott is kaphatsz. Sajnos várólista van, de ha még a közoktatásban tanulsz, érdemes lenne bejelentkezned. Ez ingyenes, és on-line is konzultálnak a pszichológusok.

2020. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a veled foglalkozó orvossal (szakemberrel) elégedett voltál, akkor hívd fel telefonon és kérdezd meg, vállal-a magánpraxisban beteget. Persze előtte beszéld meg a szüleiddel, mert ez zsebbe nyúlós téma.
2020. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, ugyanezzel küzdök én is, viszont hidd el, az első lépés, hogy magadban rendezed a dolgokat és nem hánytatod magad. Tudom milyen nehéz, folyamat visszatér😔

Ha gondolod írj nyugodtam privátban, hátha tudok segíteni valahogy

17/l

2020. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orvost telefonon vagy e-mail-ben is megkeresheted. A szüleidnek pedig mondd el, hiszen egy családban az ilyesmit nem szabad eltitkolni.
2020. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szulo az aki a karantén alatt látja a gyerekét egész nap és nem veszi eszre, hogy szenved? Milyen segítséget kapál a szuleidtol amikor mondtak nekik? Annyi volt az egész, hogy elvittek orvoshoz? Mert akkor hiába mondod el most nekik, nem fogsz sokkal tobbet kapni toluk. Inkabb tényleg neten keress segíto csoportokat vagy fizetos orvos akivel online is tudsz beszélgetni.
2020. ápr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!