Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig az érzelmi...

Miért mindig az érzelmi zsarolás? 17l

Figyelt kérdés

Nem szeretnék konkrét példákat mondani, mert hosszú lenne.

Anyának ha valami nem tetszik, mindig az érzelmi zsarolás az egyik eszköze, amikor épp nem ordítozik, hogy neki azért van igaza, mert csak.

Régebben ez az érzelmi zsarolás nem volt nála nagyon durva mint most. Régen csak annyi volt, hogy elkezdett izélni, hogy ő csak a legjobbat akarja nekem, pedig rohadtul tudta, hogy nekem az baromira nem jó, és ő tudott volna tenni ellene bármi érdemlegeset, vagy legalább annyit hagyhatott volna, ha én teszek valamit egy bizonyos dolog ellen, akkor ő legalább nem csesz le miatta. Nyár óta ez még durvább lett. Ha nem tetszik valami neki akkor azzal jön, hogy ő nem fog sokáig élni, meg kb minden halállal kapcsolatos dologról beszél. Pedig amúgy komolyabb egészségügyi gondja nincs. (Max mentálisan) Nyilván azért a dohányzásról nem szokik le... És ez a meghalós mániája, amióta itt ez a vírus rosszabb lett. Ha én csípős vagy hagymás dolgot eszek mindig bedugul az orrom évek óta és ezt ő is tudja, de még van győződve róla, hogy ó elkaptam a vírust, és ő meg fog halni miattam, ne menjek a közelébe, mert az én lelkemen fog száradni, ha őt temetni kell. Egyébként érthető módon dolgoznia kell mennie napi szinten, szóval szerintem arra van a legkisebb esély hogy pont tőlem, aki már két és fél hete otthon ül, mert boltba se mehetek el, hogy segítsek bármit is, összeszedne valamit. Pár napja rendelni akartam egy könyvet és ő most kivételesen nem azért mondta, hogy mi lenne ha nem, mert fél a rendelésektől, hanem mert mi van ha a futártól vagy a csomagtól elkapom a vírust. És ezt konkrétan úgy magyarázta hogy "nem kell ide hozni semmilyen bacit" meg ilyeneket mondott olyan hangsúllyal, mintha egy értelmi fogyatékos öt évesnek próbálná elmagyarázni. Szóval nem csak érzéki zsarolás van itt, hanem hülyének is néz.


De komolyan mi értelme van ennek amit csinál? Egyáltalán mire jó ez neki, és miért csinálja? Tőle megkérdezni meg nem lehet, mert megsértődik, mint kb mindenen, például azon is, hogy megkérdezem milyen napja volt.


2020. ápr. 2. 10:01
 1/5 FoxtrotLidérc ***** válasza:
89%
Ez a nő elmebeteg. Ennek egy pszichiáter kéne nagyon sürgősen! Javaslom, kezdj gyűjtögetni - diákmelót vállalj, és amint tudsz, menekülj! És ne hagyd, hogy befolyásoljon. Az legyen, amit TE akarsz - most kifejezetten a pályaválasztásról beszélek. Hisztizni fog, de ne törődj vele. Tudom, nagyon sz**ul fog esni az alakítása, de nem élheted az ő életét.
2020. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom egy lelki idegroncs lettem tőle, nem is alakul az életem, szóval MENJ minél hamarabb el, nekem is könnyebb lett volna, ha elszakadok időben.

Én ölöm meg a vitákkal, én sajnáljak mindenkit, én viszem a sírba...ne féljek, majd meghal, majd akkor kell nekem, majd akokr nem beszélnék vele így...


Most ezt én adtam be neki, hogy ne féljen, majd ha meghalok, akkor örülne, ha itt sírnék, más szülő örülne, ha a gyereke panaszkodna neki, mert élne....



akkor meg azzal jött kb., hogy a szülő csak jó lehet, gyerek hogy mondhat ilyet.És én felnőtt nő vagyok, 10-zel több mint te, de jól kicsinált, de nem ismeri be...mert mással is ezt teszik, mégse ilyen...


és ha valami hülyeséget mond, azt is elhiszem, pedig nekem van igazam..tökre leépítette önbizalmamat is...menekülj, amint lehet

2020. ápr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Volt egy ilyen rokonunk, és megmondom, mi történt, amikor meghalt. MEGKÖNNYEBBÜLTÜNK!
2020. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
73%

Sajnallak tobb szempontnol is. Mivel az anyukad nem lesz egyszeru helyzeted, de lepned kell!

Hasonlo helyzetbe voltam, tudom mirol beszelek. Én 22 evesen koltoztem ki nemetorszagba anyukam fel evig nem beszelt velem sot a repuloterre se kisert ki azzal az indokkal hogy mindent es mindenkit hatra hagyok. Megjegyzem 22 evesen nekem nem sok mindenem volt :D

A lenyeg hogy azota szuper a kapcsolatunk 1 evben 3x tudunk talalkozni 2 hetre de teljesen jo is igy.

Nem kell azert osszeveszni vagy teljesen magara hagyni anyukad/csaladod de 17 evesen meg fiatal vagy. Lehet kesobb 1 2 dolgot majd megis ertesz. De nem elheted az o eletet ezt meg kell ertenie es neked is!

2020. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Valószínűleg figyelmet szeretne anyukád! Felnőttél már, éled a magad életét, ő az övével nem tud mit kezdeni, ezért reagál túl mindent! A legcélratörőbb a beszélgetés lenne, elmondani neki téged mik zavarnak a viselkedésében! Ha nem megy, tervezd meg hogyan tudnál önálló életet élni!
2020. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!