Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak tapasztalataitok...

Vannak tapasztalataitok arról, hogy gyerek kiskorában az egyik szülőnél él, majd nagyobb korában a másikhoz költözik?

Figyelt kérdés

Például a gyetek 1-2 éves korában elválnak a szülők, az egyik felneveli, a másik heti 1 napot áldoz rá, vele mindig minden szép és jó, nincsenek elvárások, maximális a figyelem, és azt hiszi a gyerek, ott ilyenek lennének a hétköznapok is, ezért nagyobb korában, mondjuk 10-12 évesen átköltözik. A felnevelő szülő pedig hagyja, mert úgy erzi, nem tud mit kezdeni a helyzettel.

Vannak ilyen, vagy ehhez hasonló történeteitek? Hogy kezdődtek, hogy végződdtek, ki hogy élte meg?


2020. ápr. 16. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk ez volt. Amikor szétmentünk a gyerek 3 éves volt. Az anyja ragaszkodott hozzá hogy maradjon nála a gyerek bár én tudtam hogy ez nem túl jó ötlet de belementem mert nem akartam hogy elmérgesedjen a helyzet, aztán ahogy egyre nagyobb lett az exem egyre kevésbé tudta kezelni a helyzetet végül 6 évesen lepasszolta nekem. Azóta nálam van. A gyereknek jót tett mert az anyja a szülés után idegileg elég labilis lett és ez folyamatosan romlott. A gyereknek persze ez egy örök sérülés marad hogy az anyja kvázi megbolondult és eldobta magától de mindent megtettünk hogy ezen túl jusson ma meg szerintem már ő is érzi hogy jobb ez így.
2020. ápr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Te neveled a gyereket? Szerintem ha jó viszonyban vagytok és meg van a maximális bizalom nem fog ilyet csinálni a gyerek, ha igen akkor meg igen csak hálátlan. Egyébként max 14 éves kora után költözhet el úgy is max bíróság engedélyével
2020. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Vagy max ilyen még előfordulhat ahol anyuka un rá a gyerekre és passzolja át apukának
2020. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nevelem a gyerekeimet, de nem érzem fenyegetve magam az ilyen sztoriktól, csak kíváncsi vagyok. Az nem érdekel, hogy jogilag elköltözhet-e egy gyerek, mert biztosan van olyan helyzet, amikor annyira menni akar, hogy a törvényt emlegetve sem tudja kordában tartani a szülő.
2020. ápr. 16. 15:17
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én mondjuk még olyan apát se láttam aki 10 éves keresztül minden hétvégén megy a gyerekért
2020. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
82%

Nekem az apám orosz, anyám magyar. 7 évesek voltunk az ikertesómmal mikor elváltak és anya hazaköltözött Magyarországra, mi pedig maradtunk közös megegyezéssel apával Oroszországban. Anyát havi kb 5-10 napot láttuk, illetve a nyarakból is töltöttünk nála időt. Mi szerencsések voltunk, mivel apa elég jó helyzetben van, szóval megengedhettük a gyakori utazást. Mikor 13 évesek voltunk, akkor született meg a tesónk anya oldaláról itt Magyarországon. Szóval úgy döntöttünk hogy a gimit itt végezzük el Magyarországon hogy közelebb legyünk a tesónkhoz. A beleszokás volt nagyon nehéz. Majdnem idegen ország, szinte mindig apa volt körülöttünk, gimikezdés, tanulás egy más nyelven(mégha szinte majdnem perfektek is vagyunk belőle) stb.. Apa nélkül volt a legfurcsább, meg a nevelőfatert is szinte utáljuk, anyával sincs meg a legjobb anya-gyerek viszonyunk. Viszont én személy szerint nem panaszkodok. A gimi is elég jó, a családban sincsenek akkora nagy gondok,imádjuk a kisöcsénket, apát sűrűn látjuk stb.. Ennek ellenére az életemet nem itt képzelem el, meg tesóm sem, szóval ahogy leérettségizünk én Amerikába, tesóm meg Oroszországba megy egyetemre.

17/L

2020. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Én vagyok az anya. 6 és 13 évesek voltak a gyerekek mikor elváltunk. A fiam 17 évesen költözött az apjához. A lányom most 13 és két hónapja költözött oda. Egy faluban élünk, nálunk sem volt soha láthatás megszabva. Ugyan a gyerekek nálam vannak elhelyezve, nem mentünk bíróságra, úgy költöztek az apjukhoz.

Az is hozzá tartozik, hogy én újra férjhez mentem és született egy tesojuk, és hogy nem szeretik a párom. Erre nincs okuk pedig.

Nagyon nehéz helyzet. Nem kívánom senkinek. Valaki mindenképp megszívja.

Akartam is erről kiírni egy kérdést de elég bonyolult és hosszú lenne leirni a körülményeket.

2020. ápr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Egy volt evfolyamtarsnom, amikor meghallotta en is elvaltam, akkor megkeresett es elmeselte veluk mi tortent. O is elvalt es a ket gyereke nala elt, apukahoz hetvegente mentek. Aztan ahogy jott a kamaszodas, kezdtek ot tul szigorunak es kovetelodzonek tartani. Ezert eloszor az idosebbik (17), majd a fiatalabbik is kicsit kesobb, ahogy o is 17 lett elkoltozottaz apukahoz. O ugy elte meg, hogy nagyon fajt neki, de tudta igenis normalis a rendrakast/takaritast megkovetelni vagy leszidni a gyereket, ha pl. titokban isznak stb. Mondta a gyerekeinek, de hat apatoknal is lesznek szabalyok. Kb. 2 evvel kesobb mindket gyereke visszajott hozza, mert rajottek apukanal se fenekig tejfel az elet es igen ott is kell takaritani, ott is szamokerik oket es ott is lehetnek konfliktusok. O azonban akkoriban nekem csak annyit akart ezzel "uzenni", hogy keszuljek fol, mert akar mit is fogok csinalni elobb-utobb az en gyerekem is majd az apukahoz akar menni, foleg, ha tul nagyok a nevelesbeli kulonbsegek vagy ugymond hozza csak "szorakozni" jar. Szerencsere itt még nem tartunk, de az en gyerekem is gyakran elo veszi ezt egyfajta "fenyegeteskent", hogy apanal jobb, apahoz koltozok majd stb.


Masik tortenet: a sajat uj hazassagom. Ferjem gyerekei nagyjabol 13-14 eves koruktol ide-oda koltozgettek anyuka es apuka kozott. Hol anyuka uj parja nem tetszett nekik, hol anyuka szigora, hogy tanuljanak, majd dolgozzanak, hol apuka szamonkeresei. A legkisebb eseteben azonban a legszembetunobb a nagy palfordulat. O kiskoratol az apukanal volt hetkoznapokon es anyukahoz hetvegente (eleinte nem is minden hetvegen) jart el. Aztan ahogy anyukatol kirepultek a nagyobb testverek es a felteso is nagyobbacska lett, plusz veletlenul epp elkeszult egy uj nagy haz es beigertek neki egy sajat lovat, akkor hopsz hirtelen atkoltozott anyukahoz. Termeszetesen nalunk a problema velem tamadt, mert elvartam volna a szobajaban a legalabb havi egyszeri takaritast, rendrakast es minimalis tiszteletet. Azt nem tudom, hogy ott most milyen szabalyok vannak, de egy biztos, amig heti egy napot volt ott hetvegente vagy kettot, addig ott biztos semmiben nem kellett se segitenie, se a kisujjat megmozditania. (Azt ketlem, hogy ha most heti hetbolhet napot ott tolt, akkor az anyuka vagy annak a ferje pont semmit ne varna el tole.) De oszinten? En remelem vannak ott is elvarasok, de ide akkor se jojjon vissza. Kovetkezoleg menjen aztan tartson font egyedul egy haztartast, eleg elkenyeztetett kis tplo volt.

2020. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez azért indoknak is elég gyenge hogy azért akarok elköltözni, mert ott nem kell takarítani meg segíteni például. Eleve azt mondom gyámügy ilyet el se fogad. Meg mondjuk a szülőknek se kellene ha következetesen akarják nevelni a gyereket. Pl hozzám azért ne költözzön se a párom se a saját gyerekem, mert azt hiszi itt majd herevere lesz egész nap
2020. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!