Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nőknél nagyobb hátrány a...

A nőknél nagyobb hátrány a gyerek, mint a férfiaknál?

Figyelt kérdés

Elváltam, a volt feleségem neveli a 3 gyereket. A gyerektartás a havi bérem 50%a kényelmesen megélnek belőle és nekem sem kell nélkülöznöm.

Míg a volt feleségem a válásunk után egy évvel párra talált, addig nekem csak futó kalandokon kívül semmi sem sikerül.

Nagyon megrémülnek a 3 gyerek hallatán.

Már arra is gondoltam, hogy talán velem van valami probléma, hisz nem velem élnek és mégis ezt hozzak fel indoknak.


2015. júl. 13. 09:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
nekem egy gyerekem van aki velem él, özvegy vagyok, eddig nem kerestem magamnak párt vagy akármit, tehát érdemben nem tudok hozzászólni, nincs tapasztalatom. Szerintem ha társat keresel magadnak, aki el is tudja fogadni a gyerekeid, veled együtt, akkor a kevésbé önző rétegből kellene választanod, ennél a pontnál nehéz megmondani melyik az a réteg, de keresgélj kitartóan, egyszer csak lesz olyan aki nem anyagias. Szerintem ezek a nők attól félnek nekik (neki és a lehetséges gyerekeiteknek) kevesebb pénz, idő jut majd.
2015. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
11%
Ha egy gyereket bármilyen szempontból "HÁTRÁNYNAK" tekint, akkor Ön megbukott apaságból, uram!
2015. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
első válaszolóhoz annyit tennék hozzá, amúgy teljesen egyet értek vele, hogy esetleg azok a nők akikkel eddig kezdtél attól is féltek, hogy te nem szeretnél már 4. gyereket hisz neked van már 3 , míg ők családalapítási szándékkal keresnek társat maguknak
2015. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%

Friss vagyok a "piacon" két gyerekkel, nem velem élnek.

Az biztos hogy vannak nők akik azért utasítanak el, mert van gyerekem, de a jelenlegi "barátnőmet" ez nem zavarja. Sok nő nem akarja hogy a párjának mástól is legyen gyereke, ezért alapból kizárja. Az sem jópont hogy nagy részük a gyerekek miatt kapcsolatban lesz az ex-szel, de a fizetés x%-ának elvesztése sem tesz a lista tetejére. Nem csoda, hogy elvált szülők ugyancsak elvált szülőkkel ismerkednek, mert nekik ez kevésbé probléma mint annak aki még családalapítás előtt áll.

Kivételek szerencsére mindig vannak ahogy a példám is mutatja, de ki kell fogni.

Szerintem a nőknek nehezebb komoly kapcsolatot találni, hiszen a férfinak el kell fogadnia a gyerekeket is akik ott vannak. Sokan félnek a pótapa szereptől. Az biztos viszont hogy laza kapcsolatra bármikor találnak férfit, ezt nem befolyásolja a gyerek.

2015. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2. Inkább gondolkodj kicsit. Nem az apának hátrány a 3 gyerek, hanem azoknak a nóknek akivel ismerkedne.....


Másrészt a gyerek igenis tud hátrány lenni, pl. Munkakereséskor ugyanis egy vagy több kisgyermeket nevelő nő nem végezhet éjszakai munkát, kevésbé rugalmas, nem tud mindig túlórázni mehet táppénzre, ha beteg a gyerek.... Ha azt mondom, hogy a gyereket sok mindenben okoz hátrányt, az nem az jelenti, hogy én tartom őket hátránynak. Csak a tényeket mondom.

2015. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
9%

Valahol veled is van baj.

Gyerekeket hatranynak tarod, miert nem huztal gumit?

Masra nem is tudsz gondolni, csak hgy hany % megy a gyerekekre, szerinted jol megelnek belle.


A noknek mi lehet a gondjuk veled:

Ok mindig is a harom gyerek es a volt feleseg utan fognak jonni.

Nincs kedvuk egy eleten at volt feleseggel parbajozni, osszehasonlitva lenni.

A negy szemelyhez meg jon nagypapa, nagymama, tehat nem cask veled elnek, hanem a multat is vegig kell elnuk veled.

Ha esetleg lenne kozos gyerek, nem akarnak, tied, enyem, mi gyerekunket.

Dolgozzanak azert, hogy fenn tartsanak egy nivos eletet, mig a te fele penzed megy az elso csaladra.

Szoval nem leanyalom egy harm gyerekes apaval kezdeni.

Egy harom gyerekes anyanak jon be a gyerektartas.

2015. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Több mindentől függ a havi jövedelmem, de eddig a legkevesebb levont összeg is 137ezer forint volt és szerintem ez nem kevés. Saját lakás és autó nekik és nekem is, erre még jön a családi és a feleségem főállású anya így ezért is jár valami féle jutattás.

Nem futó kaland az övek, legalábbis nem tűnik annak hiszen idén már nyaraltak együtt és a gyerekekkel is közösen elutaznak Horvátországba.

2015. júl. 13. 10:13
 8/34 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is az lehet ok, hogyha gyerektelen nővel ismerkedsz, hogy ő még szeretne gyereket, és nem gondolja, hogy egy háromgyermekes apuka még szeretne újra családot.

Hiszen a gyerekek nem veled élnek, így másra nem tudok gondolni.

Egyébként szerintem nincs olyan, hogy nőknek vagy férfiaknak könnyebb gyerekkel ismerkedni. Ez nagyon az adott személytől és a körülményektől függ. Láttam én már gyerekes nőt is, férfit is könnyen ismerkedni. Mint ahogy rengeteg gyermektelen ember is van, aki meg nem tud ismerkedni.

2015. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%

#6 "A noknek mi lehet a gondjuk veled:

Ok mindig is a harom gyerek es a volt feleseg utan fognak jonni." - hidd el, ez csak az "anyatípusú" nők betegsége, ezt várják el egy férfitól, és ugyanakkor ettől is futamodnak meg...

Kérdező, amikor az ember eljut odáig, hogy ezt az előbb említett csoportot kizárja, utána egyből, pillanatszerűen sikeresebb lesz a párkeresésben...

2015. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
20%

6-os vagyok.

Mai tarsadalom azt is elvarja, hogy a "mostoha anyuka" nevelje a harom gyereket, mosson, fozzon, takaritson, szorakoztassa oket. Sajnos, sokszor ebbol nincs koszonet, a volt csalad, de meg apuka is csak a hibakat keresi. Tobbszor a gyerekek meg keverik a sz@rt.


Egy mostohaapukatol ez mind nincs elvarva, hacsak nem nkenteskedik. Ha nem el egyutt anyukaval, heti haromszor meglatogatja, osszejonnek, vagy eppen Horvatorszagba mennek. Tiszta haszon mindket felnek.


No vagy ferfi, ha egyuttelnek, bele mer szolni a gyerekek nevelesebe, hat akkor jon a "nem a te kolykod".

egy mostohaapuntol

2015. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!