Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vezessen fel anyunak,...

Hogy vezessen fel anyunak, hogy hármas lett az infó osztályozó vizsgám?

Figyelt kérdés

Előrehozott érettségizni akartam, ezért volt rá szükség egyébként. Én szín ötös voltam a tárgyból, viszont a vizsgám szerintem nem zajlott korrekten.

Ugye egyébként itthonról csináltam. És ennek volt szóbeli része is, amire a tanár hónapokig nem adott ki semmi témakört, mint ahogy illene. Végül élesben csak az történt, hogy pont ugyanazokat a kérdéseket tette fel, amik az írásbeliben nem sikerültek.(bonyolultabb képletek excel táblázatkezelésből) És ugye amúgy lehet négyes lett volna, de ez lehúzta hármasra.

Most magyarázhatnám neki, hogy a tizedikes infó évvégi jegyem sehová nem számít, de akkor tuti hisztirohamot kap, hogy milyen könnyen veszem, tuti tojtam rá, és hogy legközelebb meg majd megbukok. Ja és egyébként nem az informatika irányában tervezek továbbtanulni, csak azért akartam előrehozottan érettségizni, hogy letudjam az ötödik tárgyat, hogy ne később kelljen.


Szóval hogy magyarázzam meg neki, hogy hármas lett? Tudja, hogy a tanár nem adta ki a feladatot rendesen, de attól még kiakadna.


2020. ápr. 18. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Elmondod, hogy 3-as lett és ennyi. Tudsz rajta változtatni? Nem. Meg nem történtté tudod tenni? Nem. Akkor meg nem mindegy? Amúgy meg én is 5-ös voltam informatikából, ez volt a választott érettségi tantárgyam, végül 4-esre érettségiztem belőle. Egy-egy témakörben sokkal könnyebb felkészülni és számot adni, mint egy összetett, több évig tanult dologról, meg aztán a vizsgadrukk is közrejátszhat, ez a most kialakult digitális helyzet sem túl könnyű, szóval ez van, ettől még leszel valaki az életben biztos. :)
2020. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Hogy nem adta ki? Nem mondta meg, milyen témák lesznek? Vagy mi?

Nem kell mindig mást hibáztatni.

Megmondod, hogy 3-as lett. Teszel pótvizsgát, hogy 5-ös legyen (ha ennyire érdekel).

2020. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

"amire a tanár hónapokig nem adott ki semmi témakört, mint ahogy illene"


Semmilyen témakört nem "illik" kiadni. Te vállaltad az osztályozó vizsgát, az anyagot tudtad. A témakörök ugyan azok voltak, amit az 8rásbelire tudni kellett. Ha "lehet, hogy négyes lett volna", akkor az írásbelid sem volt tökéletes.

2020. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
A tanárod pont hogy segíteni akart, hogy javíts, mikor az írásbeliben nem sikerülteket kérdezte. Ő nem tehet arról, hogy te nem néztél utána az elrontott részeknek.
2020. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát.. Az írásbeli volt bejelentve időpontra, a szóbeli meg úgy volt hogy másik napon lesz, majd írásbeli után megírja konkrétan mikor. Erre írásbeli után írt, hogy legyen már tíz perc múlva. Ha akartam volna se tudtam volna átnézni, ami nem ment.

Másrészt elméletet nem vettünk soha infóból. És egyébként amikor a suliba voltunk azt mondta, hogy azért nem kérdez érettségi tételeket, mert az összeset nem adja ki osztályozó vizsgára, kijelölni meg túl nagy energia lenne neki. Ja és azt is hozzátette, hogy tudja, hogy ha tételeket kérdezne az nagy segítség lenne nekünk, mivel kb tudnánk, hogy hogy megy például egy szóbeli érettségi. Szóval szerintem nem volt fair, hogy ami nem ment írásbelin, az technikailag kétszeresen számított. Ja és egyébként javítási lehetőség nincs...


De most ugye nem a tanár eljárása a lényeg, hanem hogy hogy magyarázzam meg otthon a helyzetet..

2020. ápr. 18. 20:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Sehogy, semmi köze hozzá.
2020. ápr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az írásbeli volt bejelentve időpontra, a szóbeli meg úgy volt hogy másik napon lesz, majd írásbeli után megírja konkrétan mikor. Erre írásbeli után írt, hogy legyen már tíz perc múlva"


Ilyenkor azt kellett volna mondani, hogy te ragaszkodsz az eredeti időponthoz. Sőt még most is jelezheted az iskolavezetés felé, hogy nem szabályosan zajlott a vizsgád és kérsz új időpontot.

Ettől függetlenül témakört nem kell a tanárnak megadnia, hiszen az éves tananyagból vizsgázol. Azt viszont nem értem, miért volt osztályozó vizsgád, ha voltak jegyeid?

2020. ápr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mivel előrehozott érettségit nem tehetsz szerintem kérd a tanárodtól azt, hogy a 10-es évvégi jegyed az évközbeni osztályzatokból legyen, és jövőre 11-ként jobban felkészülsz ezekből. Ha már érettségizni nem mehetsz most, de később szeretnél belőle, akkor ez megoldható lenne.
2020. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Anyud véleményét meg tojd le. Apám is ugyanilyen, ha négyes lett az adott tárgyam, vagy kettes (egyetemista vagyok már), vagy épp nem tanultam, akkor jött az, hogy nem lesz belőlem semmi, ők fognak eltartani még évtizedekig blablabla... Aztán egyszer mikor ugyanígy jött a hüleségével, csak úgy benyögtem, hogy első félévben is annyira "buta voltam", hogy kapok erre tanulmányi ösztöndíjat xd egyidőre helyre tettem.
2020. ápr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
aki olyan hlye, hogy ezen kap hisztirohamot, azzal nem érdemes foglalkoznod. közöld ha rákérdez, amúgy meg szrd le.majd ha kegyeskedik felnőtt ember módjára viselkedni, beszélgethettek.
2020. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!