Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mind a két szülőm alkoholista,...

Mind a két szülőm alkoholista, teljesen tönkre megy a család. Mit lehet tenni? 22/n

Figyelt kérdés

Nyilván nem hajlandóak a változásra, el se ismerik hogy alkoholistak. Az kitárt, hogy külső segítséget be tudjak vonni, mert akkor valószínűleg nagyon megvernének. Anyám egyébként 2 évvel ezelőtt kezdett el lefelé haladni az lejtőn, előtte nem volt alkoholista, de apám igen és gondolom már nem bírta tovább. A testvéremmel is nagyon rossz a viszonyom miattuk, mert mindig be van zárkózva a szobájába, körülbelül szólni nem lehet hozzá, olyan sok sérelem gyűlt fel benne a szüleink miatt az évek alatt...

Nekem még 2 évem van az egyetemből, amit nem fogok miattuk feladni így nem tudom hogy el tudnék e úgy költözni hogy teljesen eltartsam magam, kapok ösztöndíjat, és próbálok annyit dolgozni amit 19 egyetemi óra mellett lehetséges, de azért félnék hogy kicsuszna a állam a talaj.. - egyébként nincsenek pénzügyi problémáink, de nem segítenek, támogatnak se engem se ocsemet, persze alkoholra, cigire mindig telik. illetve nem tudom mi lenne itthon ha nem lennék itt.. Ti mit tennétek?



2020. ápr. 19. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Te írtál nekem privit, egy másik kérdésre?
2020. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem
2020. ápr. 19. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
költözni amint lehet. Öcsit is menteni. Ha nem ismerik fel a problémát nemigen tudsz mit kezdeni.
2020. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Ha öcséd nagykorú, akkor erősen megfontolandó az együtt össze/elköltözés.

A megélhetéshez segíthet részben a diákhitel (adósság, ami mérlegelendő).

2020. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben nőttem fel. "Baleset" gyerek vagyok, anyám nem igazán viselkedett szülőként gyerekkoromban, mindennapos verés, lelki terror és már-már öngyilkos gondolatokat ébresztő megjegyzések, beszólások, mocskolódások stb. :) Meg is lett az eredménye, most 21 évesen annyi a különbség, hogy nem vagyunk puszi pajtások, kerülöm, lassan egy éve teljesen "lemondtam" róla. A sok rossz ellenére amit kaptam, valahogy mégis szerettem és ragaszkodtam hozzá. Pedig nem voltam rossz gyerek, a tanulmányaim átlaga 4-es felett volt, érettségim és lassan szakmám is van, sose keveredtem rossz társaságba, nem ittam, cigiztem stb. De valahogy sehogy se voltam jó. Lelkileg nagyon összetört ez az egész, mai napig nem tudom túltenni magam ezen, mindenkitől megkapom hogy borzasztóan zárkózott vagyok. Ezen mondjuk igyekeztem javítani, és sikerült is, ugyanis másfél éve bejött a képbe a párom is. Teljesen az ellentétem, talpraesett, meg tudja védeni magát szóban ha kell és jó ütőseket oda tud mondani ha offolni kell valakit. :) Ő segített nekem abban, hogy anyámon túl tudjak lendülni.

Sajnos a saját tapasztalataim alapján nem sok mindent tudsz tenni, ugyanis az ilyen emberek teljesen megvannak a saját világukban, nekik ez okozza az örömet, hogy ihatnak, ezzel fojtják el a keserűséget. Én minden létező dolgot megpróbáltam, hogy anyámon segíteni tudjak. Miután nevelőapámmal külön mentek (pontosabban lelépett, és úgy vagyok vele, hogy ő tette a legjobban), utána összejött egy agresszív, szintén alkoholista és elmebeteg palival, aki folyton verte, szidta stb. Rengetegszer kiálltam mellette, de neki valahogy mégis ez az ember kellett, holott volt amikor ő kért segítséget. Egyszer elpattant minden, beavattam mamámékat... tudniillik, ők a legérintettebbek utánam, mivel rengeteget segítenek nekünk, anyámat ezerrel pénzelik. Sajnos ez se hozott semmi eredményt. Ezek után szépen lassan elvágtam minden érzelmi kapcsolatot vele. 21 év kellett ahhoz, hogy rájöjjek, a legtöbb ember, akit szerettem, az le se sz@rt, vagy esetleg nyűgként gondolt arra a tényre, hogy létezem. Egy célom van, ez ad erőt, hogy kibírjam még ezt a kis időt egy fedél alatt ezekkel. Mégpedig, hogy ki tudjak szakadni innen, dolgozzak, mindent megteremtsek magamnak amiről valaha is álmodtam, párommal családot alapítsunk, gyerekeink majd unokáink legyenek, akiknek mindent megadunk a szeretettől kezdve akármiig. És alig várom, hogy milyen fejet fog anyám vágni minderre, amikor meglátja hogy ebből a mocsokból meddig jutottam a segítsége nélkül... Mamáméknak fogom egyedül győzni meghálálni, hogy mennyit segítettek, nekik köszönhetem még azt is, hogy iskolába tudtam járni.

2020. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5-ös. A meg nem született gyerekeidnek nincs szüksége arra, hogy velük bizonyíts bármit.

Illetve kérdező, a megoldás az, hogy nem szülünk gyereket.

2020. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
xd én biztos nem engedem el azért a gyereket, meg hogy saját harmónikus családot teremtsek, mert ők alkoholisták :D
2020. ápr. 19. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
Mármint Te úgy gondolod, hogy harmonikus családot tudsz teremteni. Hogy a valóság mi lesz, vagy hogy a gyerekednek ártasz-e, vagy hogy a gyereked árt-e valaki másnak, azt meg senki nem tudja.
2020. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nevelésről tanulok és ezt akarom :D szerintem menni fog.. Sok családnál elég lenne maga az ambíció, hogy a szülők kiűzzék maguk elé ezt a célt, és a gyerek legyen az első priorotas. Valószínűleg anyáméknak nem kellett gyerek, csak besikerult. Hát ez lett belőle :) akinek nem kell ne is legyen
2020. ápr. 20. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!